Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Festyn dla hospicjum i pokazy na basenie

Festyn dla hospicjum i pokazy na basenie

Festyn dla hospicjum i pokazy na basenie

Jutro w Parafialnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Tarnowskiej odbędzie się Wielki Festyn Charytatywny, z którego dochód przeznaczony zostanie na wydatki związane z utrzymaniem Hospicjum Św. Brata Alberta. Natomiast Miejsko - Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Tarnowskiej zaprasza na pokazy przygotowane przez ratowników WOPR-u.

Wielki Festyn Charytatywny rozpocznie się o godz. 14.00 turniejem piłki siatkowej, od godz. 16.00 zaplanowano rozgrywki piłki nożnej i tenisa ziemnego. Przez całe popołudnie odbywać się będą konkursy dla dzieci i młodzieży, trwać będzie loteria fantowa, z atrakcyjnymi nagrodami. Losowanie nagród głównych odbędzie się o godz. 18.00. Wieczorem organizatorzy zapraszają na zabawę taneczną.

Dochód z imprezy przeznaczony będzie dla Hospicjum Św. Brata Alberta, które znalazło się w trudnej sytuacji finansowej. - Na ten rok Narodowy Fundusz Zdrowia zawarł z nami kontrakt na świadczenia o jedną trzecią niższy niż obowiązywał w roku ubiegłym. Mieliśmy nadzieję, że po półroczu NFZ zakontraktuje więcej świadczeń, tak się jednak nie stało - mówi dyrektor hospicjum Urszula Mróz.

W tej sytuacji w placówce pojawiły się trudności finansowe. Jak podkreśla pani dyrektor, pieniędzy jest mniej, a koszty utrzymania bardzo wzrosły. Dlatego hospicjum stara się o dodatkowe fundusze, szuka sponsorów. Stąd także pomysł na festyn charytatywny, z którego dochód pomoże w bieżącym utrzymaniu placówki.

- Jeśli nie uda się pozyskać pieniędzy z zewnątrz, sytuacja w hospicjum będzie się pogarszać - martwi się pani dyrektor. - Nie chcielibyśmy jednak zmniejszać liczby łóżek, wszystkie miejsca są bardzo potrzebne.

Hospicjum jest placówką Caritas Diecezji Tarnowskiej, która wspiera ją finansowo, ale jak podkreśla Urszula Mróz, diecezja ma pod opieką więcej podobnych placówek, między które musi rozdzielać fundusze. Poza tym Caritas finansuje przede wszystkim inwestycje, a nie jest w stanie pomagać w działalności bieżącej.

- Dlatego zwracamy się do sponsorów i wszystkich osób życzliwych, które mogłyby wesprzeć nas finansowo. Bardzo potrzebne są obecnie materace przeciwodleżynowe zmiennociśnieniowe. Stare mają już po pięć lat i są bardzo zużyte. Koszt jednego materaca to około 3 tys. złotych - mówi pani dyrektor.

Osoby, które zechciałyby wspomóc finansowo hospicjum, mogą dokonywać wpłat na konto: PKO BP Dąbrowa Tarnowska 21 1020 4955 0000 7302 0055 2372.

Niedziela z WOPR-em

Miejsko - Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Tarnowskiej zaprasza w niedzielę 15 sierpnia na pokazy przygotowane przez ratowników WOPR-u. W godz. 10.00-19.00 osoby korzystające z basenu będą mogły obejrzeć pokazy ratownictwa i nurkowania oraz wziąć udział w zawodach pływackich i konkursie skoków do wody. Organizatorzy uzależniają przeprowadzenie imprezy od pogody. (baja)

Źródło: Dziennik Polski

Jutro w Parafialnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Tarnowskiej odbędzie się Wielki Festyn Charytatywny, z którego dochód przeznaczony zostanie na wydatki związane z utrzymaniem Hospicjum Św. Brata Alberta. Natomiast Miejsko - Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Tarnowskiej zaprasza na pokazy przygotowane przez ratowników WOPR-u. Wielki Festyn Charytatywny rozpocznie się o godz. 14.00 turniejem piłki siatkowej, od godz. 16.00 zaplanowano rozgrywki piłki nożnej i tenisa ziemnego. Przez całe popołudnie odbywać się będą konkursy dla dzieci i młodzieży, trwać będzie loteria fantowa, z atrakcyjnymi nagrodami. Losowanie nagród głównych odbędzie się o godz. 18.00. Wieczorem organizatorzy zapraszają na zabawę taneczną. Dochód z imprezy przeznaczony będzie dla Hospicjum Św. Brata Alberta, które znalazło się w trudnej sytuacji finansowej. - Na ten rok Narodowy Fundusz Zdrowia zawarł z nami kontrakt na świadczenia o jedną trzecią niższy niż obowiązywał w roku ubiegłym. Mieliśmy nadzieję, że po półroczu NFZ zakontraktuje więcej świadczeń, tak się jednak nie stało - mówi dyrektor hospicjum Urszula Mróz. W tej sytuacji w placówce pojawiły się trudności finansowe. Jak podkreśla pani dyrektor, pieniędzy jest mniej, a koszty utrzymania bardzo wzrosły. Dlatego hospicjum stara się o dodatkowe fundusze, szuka sponsorów. Stąd także pomysł na festyn charytatywny, z którego dochód pomoże w bieżącym utrzymaniu placówki. - Jeśli nie uda się pozyskać pieniędzy z zewnątrz, sytuacja w hospicjum będzie się pogarszać - martwi się pani dyrektor. - Nie chcielibyśmy jednak zmniejszać liczby łóżek, wszystkie miejsca są bardzo potrzebne. Hospicjum jest placówką Caritas Diecezji Tarnowskiej, która wspiera ją finansowo, ale jak podkreśla Urszula Mróz, diecezja ma pod opieką więcej podobnych placówek, między które musi rozdzielać fundusze. Poza tym Caritas finansuje przede wszystkim inwestycje, a nie jest w stanie pomagać w działalności bieżącej. - Dlatego zwracamy się do sponsorów i wszystkich osób życzliwych, które mogłyby wesprzeć nas finansowo. Bardzo potrzebne są obecnie materace przeciwodleżynowe zmiennociśnieniowe. Stare mają już po pięć lat i są bardzo zużyte. Koszt jednego materaca to około 3 tys. złotych - mówi pani dyrektor. Osoby, które zechciałyby wspomóc finansowo hospicjum, mogą dokonywać wpłat na konto: PKO BP Dąbrowa Tarnowska 21 1020 4955 0000 7302 0055 2372. Niedziela z WOPR-em Miejsko - Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Tarnowskiej zaprasza w niedzielę 15 sierpnia na pokazy przygotowane przez ratowników WOPR-u. W godz. 10.00-19.00 osoby korzystające z basenu będą mogły obejrzeć pokazy ratownictwa i nurkowania oraz wziąć udział w zawodach pływackich i konkursie skoków do wody. Organizatorzy uzależniają przeprowadzenie imprezy od pogody. (baja) Źródło: Dziennik Polski