Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Film „10 lat klas mundurowych na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości”

Film „10 lat klas mundurowych na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości”

Film „10 lat klas mundurowych na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości”

W 2018 roku obchodziliśmy 100 lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na terenie powiatu dąbrowskiego odbyło się wiele wydarzeń upamiętniających tą niepowtarzalną dla naszego pokolenia rocznicę.

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z ich wychowawcą przygotowali również pamiątkę na tą okoliczność. Powstał film „10 lat klas mundurowych na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości” ukazujący historię działalności formacji mundurowych w tej szkole.

Jest to pewne podsumowanie ukazujące w jaki sposób młodzież powiatu dąbrowskiego szkoli się i rozwija dla dobra swojej Małej Ojczyzny. Wartości uniwersalne „Bóg, Honor Ojczyzna” to główne wyznaczniki działań tej grupy młodzieży.

Uczniowie angażują się w życie codzienne Dąbrowy Tarnowskiej od pomocy w patrolach policji, po pomoc w ramach wolontariatu. Jako wychowawca klas mogę powiedzieć, że są to młodzi ludzie o bardzo poważnym podejściu do życia. Wiedzą, że każda chwila poświęcona na własny rozwój, zaprocentuje w ich przyszłym życiu. Jestem szczęśliwy, że jestem częścią tej społeczności – mówi Rafał Szydłowski, nauczyciel pracujący w szkole.

W 2018 roku obchodziliśmy 100 lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na terenie powiatu dąbrowskiego odbyło się wiele wydarzeń upamiętniających tą niepowtarzalną dla naszego pokolenia rocznicę. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z ich wychowawcą przygotowali również pamiątkę na tą okoliczność. Powstał film „10 lat klas mundurowych na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości” ukazujący historię działalności formacji mundurowych w tej szkole. Jest to pewne podsumowanie ukazujące w jaki sposób młodzież powiatu dąbrowskiego szkoli się i rozwija dla dobra swojej Małej Ojczyzny. Wartości uniwersalne „Bóg, Honor Ojczyzna” to główne wyznaczniki działań tej grupy młodzieży. Uczniowie angażują się w życie codzienne Dąbrowy Tarnowskiej od pomocy w patrolach policji, po pomoc w ramach wolontariatu. Jako wychowawca klas mogę powiedzieć, że są to młodzi ludzie o bardzo poważnym podejściu do życia. Wiedzą, że każda chwila poświęcona na własny rozwój, zaprocentuje w ich przyszłym życiu. Jestem szczęśliwy, że jestem częścią tej społeczności – mówi Rafał Szydłowski, nauczyciel pracujący w szkole.