Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Film o Stefanii Łąckiej na ekranie Kina „Sokół”

Film o Stefanii Łąckiej na ekranie Kina „Sokół”

Film o Stefanii Łąckiej na ekranie Kina „Sokół”

Film pt. „Serce w pasiaku – Stefania Łącka” jest dokumentem fabularyzowanym. Koncepcja scenariusza oparta jest na wywiadach z rozmówcami – historykami, członkami rodziny i teologami Kościoła badającymi kult życia i potencjalnych aspektów świętości bohaterki. Z narracją tworzoną przez interlokutorów splecione będą sceny fabularne ukazujące życie Stefanii Łąckiej, od lat dziecięcych do śmierci.

W filmie wzięło udział bardzo wielu statystów – mieszkańców Dąbrowy Tarnowskiej i okolic a główną rolę, wcielając się w postać Stefanii Łąckiej gra młoda rodowita Dąbrowianka Anna Gawęda.

Niewątpliwie, ogromną wartością produkcji jest fakt, iż będzie ona realizowana przez młodych twórców, którzy za główny cel i profit wynikający z pracy stawiają własny rozwój zawodowy i artystyczny.

Film będzie pokazywany w Kinie „Sokół” w terminie 19-28 października. Oficjalna ogólnopolska premiera prasowa również w naszym kinie już w najbliższą sobotę 29.09 o godz.19:00 (pokaz zamknięty dla statystów tego samego dnia o godz.17:00).

Odtwórczynią głównej roli jest Anna Gawęda – pochodząca z Dąbrowy Tarnowskiej, zawodowa aktorka i tancerka, współpracująca na co dzień z Teatrem Muzycznym w Łodzi.

Mecenasem głównym jest Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego. Wśród mecenasów strategicznych filmu są lokalne samorządy: Tarnowa, powiatu dąbrowskiego i gmin: Gręboszów oraz Dąbrowa Tarnowska. Patronat honorowy przyjął Władysław Kosiniak – Kamysz – Prezes PSL, patronat medialny: TVP, Telewizja „Trwam” oraz Radio RDN Małopolska.

Twórcami filmu są w dużej mierze członkowie Fundacji „Monsignore”. Produkcją, reżyserią i montażem filmu zajął się Prezes Zarządu Fundacji – Dawid Szpara. Pion reżyserski uzupełniają Dawid Bromilski, Marcin Łącki – fundator, oraz Michał Pytel, który stworzył również scenariusz fabularny filmu. W role producenta wykonawczego i kierownika produkcji wcielają się odpowiednio Jacek Kras i Bogusław Kornaś.​

W produkcję filmu w różnym stopniu zaangażowane będzie blisko 300 osób. Poza aktorami epizodystami i statystami, na planie pracować będą profesjonalni operatorzy, oświetleniowcy, dźwiękowcy, charakteryzatorki, scenograf, kostiumograf i rekonstruktorzy historyczni.

W tym miejscu należy też wspomnieć o niebagatelnej roli jaką w powstaniu filmu odgrywa ks. prałat dr Ryszard Banach. To dzięki niemu zwróciliśmy uwagę na piękno postaci Stefanii Łąckiej i fakt, że nie można dopuścić do tego, by została zapomniana.

Film pt. „Serce w pasiaku – Stefania Łącka” jest dokumentem fabularyzowanym. Koncepcja scenariusza oparta jest na wywiadach z rozmówcami – historykami, członkami rodziny i teologami Kościoła badającymi kult życia i potencjalnych aspektów świętości bohaterki. Z narracją tworzoną przez interlokutorów splecione będą sceny fabularne ukazujące życie Stefanii Łąckiej, od lat dziecięcych do śmierci. W filmie wzięło udział bardzo wielu statystów – mieszkańców Dąbrowy Tarnowskiej i okolic a główną rolę, wcielając się w postać Stefanii Łąckiej gra młoda rodowita Dąbrowianka Anna Gawęda. Niewątpliwie, ogromną wartością produkcji jest fakt, iż będzie ona realizowana przez młodych twórców, którzy za główny cel i profit wynikający z pracy stawiają własny rozwój zawodowy i artystyczny. Film będzie pokazywany w Kinie „Sokół” w terminie 19-28 października. Oficjalna ogólnopolska premiera prasowa również w naszym kinie już w najbliższą sobotę 29.09 o godz.19:00 (pokaz zamknięty dla statystów tego samego dnia o godz.17:00). Odtwórczynią głównej roli jest Anna Gawęda – pochodząca z Dąbrowy Tarnowskiej, zawodowa aktorka i tancerka, współpracująca na co dzień z Teatrem Muzycznym w Łodzi. Mecenasem głównym jest Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego. Wśród mecenasów strategicznych filmu są lokalne samorządy: Tarnowa, powiatu dąbrowskiego i gmin: Gręboszów oraz Dąbrowa Tarnowska. Patronat honorowy przyjął Władysław Kosiniak – Kamysz – Prezes PSL, patronat medialny: TVP, Telewizja „Trwam” oraz Radio RDN Małopolska. Twórcami filmu są w dużej mierze członkowie Fundacji „Monsignore”. Produkcją, reżyserią i montażem filmu zajął się Prezes Zarządu Fundacji – Dawid Szpara. Pion reżyserski uzupełniają Dawid Bromilski, Marcin Łącki – fundator, oraz Michał Pytel, który stworzył również scenariusz fabularny filmu. W role producenta wykonawczego i kierownika produkcji wcielają się odpowiednio Jacek Kras i Bogusław Kornaś.​ W produkcję filmu w różnym stopniu zaangażowane będzie blisko 300 osób. Poza aktorami epizodystami i statystami, na planie pracować będą profesjonalni operatorzy, oświetleniowcy, dźwiękowcy, charakteryzatorki, scenograf, kostiumograf i rekonstruktorzy historyczni. W tym miejscu należy też wspomnieć o niebagatelnej roli jaką w powstaniu filmu odgrywa ks. prałat dr Ryszard Banach. To dzięki niemu zwróciliśmy uwagę na piękno postaci Stefanii Łąckiej i fakt, że nie można dopuścić do tego, by została zapomniana.