Film o Stefanii Łąckiej na ekranie Kina „Sokół”
Film pt. „Serce w pasiaku – Stefania Łącka” jest dokumentem fabularyzowanym. Koncepcja scenariusza oparta jest na wywiadach z rozmówcami – historykami, członkami rodziny i teologami Kościoła badającymi kult życia i potencjalnych aspektów świętości bohaterki. Z narracją tworzoną przez interlokutorów splecione będą sceny fabularne ukazujące życie Stefanii Łąckiej, od lat dziecięcych do śmierci.
W filmie wzięło udział bardzo wielu statystów – mieszkańców Dąbrowy Tarnowskiej i okolic a główną rolę, wcielając się w postać Stefanii Łąckiej gra młoda rodowita Dąbrowianka Anna Gawęda.
Niewątpliwie, ogromną wartością produkcji jest fakt, iż będzie ona realizowana przez młodych twórców, którzy za główny cel i profit wynikający z pracy stawiają własny rozwój zawodowy i artystyczny.
Film będzie pokazywany w Kinie „Sokół” w terminie 19-28 października. Oficjalna ogólnopolska premiera prasowa również w naszym kinie już w najbliższą sobotę 29.09 o godz.19:00 (pokaz zamknięty dla statystów tego samego dnia o godz.17:00).
Odtwórczynią głównej roli jest Anna Gawęda – pochodząca z Dąbrowy Tarnowskiej, zawodowa aktorka i tancerka, współpracująca na co dzień z Teatrem Muzycznym w Łodzi.
Mecenasem głównym jest Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego. Wśród mecenasów strategicznych filmu są lokalne samorządy: Tarnowa, powiatu dąbrowskiego i gmin: Gręboszów oraz Dąbrowa Tarnowska. Patronat honorowy przyjął Władysław Kosiniak – Kamysz – Prezes PSL, patronat medialny: TVP, Telewizja „Trwam” oraz Radio RDN Małopolska.
Twórcami filmu są w dużej mierze członkowie Fundacji „Monsignore”. Produkcją, reżyserią i montażem filmu zajął się Prezes Zarządu Fundacji – Dawid Szpara. Pion reżyserski uzupełniają Dawid Bromilski, Marcin Łącki – fundator, oraz Michał Pytel, który stworzył również scenariusz fabularny filmu. W role producenta wykonawczego i kierownika produkcji wcielają się odpowiednio Jacek Kras i Bogusław Kornaś.
W produkcję filmu w różnym stopniu zaangażowane będzie blisko 300 osób. Poza aktorami epizodystami i statystami, na planie pracować będą profesjonalni operatorzy, oświetleniowcy, dźwiękowcy, charakteryzatorki, scenograf, kostiumograf i rekonstruktorzy historyczni.
W tym miejscu należy też wspomnieć o niebagatelnej roli jaką w powstaniu filmu odgrywa ks. prałat dr Ryszard Banach. To dzięki niemu zwróciliśmy uwagę na piękno postaci Stefanii Łąckiej i fakt, że nie można dopuścić do tego, by została zapomniana.
Przejdź do strony Wydziału Geodezji e-Puap
Przejdź do strony Elektroniczna Platforma
Usług Administracji Publicznej CEIDG
Przejdź do strony Centralna Ewidencja i Informacja
o Działalności Gospodarczej Przejdź do strony Dziennik Województwa
Małopolskiego Przejdź do strony Dziennik Ustaw
dziennikustaw.gov.pl Przejdź do strony Monitor Polski
monitorpolski.gov.pl Przejdź do strony Program ochrony powietrza
dla województwa małopolskiego Przejdź do strony Baza teleadresowa
podmiotów i organizacji pozarządowych realizujących
oddziaływania wobec osób stosujących przemoc w rodzinie
w Dąbrowie Tarnowskiej
ul. B. Joselewicza 5