Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Finał akcji „STOP - Niepełnosprawni w ruchu drogowym - BĄDŹ WYROZUMIAŁY..."

Finał akcji „STOP - Niepełnosprawni w ruchu drogowym - BĄDŹ WYROZUMIAŁY..."

Finał akcji „STOP - Niepełnosprawni w ruchu drogowym - BĄDŹ WYROZUMIAŁY...

W środę, 18 października 2017 r., w budynku Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy odbyło się uroczyste podsumowanie wszystkich działań przeprowadzonych w ramach III edycji akcji „STOP - Niepełnosprawni w ruchu drogowym - BĄDŹ WYROZUMIAŁY...". W ramach akcji odbył się m.in. cykl spotkań na temat zdrowego stylu życia bez uzależnień, zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.

Jednym z celów akcji było łamanie stereotypów dotyczących uczestnictwa osób niepełnosprawnych w ruchu drogowym, kształtowanie postawy otwartości i szacunku wobec osób niepełnosprawnych poruszających się po drodze, a także uwrażliwianie kierowców na obecność osób niepełnosprawnych w ruchu drogowym i zwrócenie ich uwagi na oznakowane samochody przewożące osoby niepełnosprawne.

Patronat honorowy nad akcją objęli: starosta dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski oraz burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski.

Dyrektor ŚDS w Oleśnicy Irena Kawa po przywitaniu zgromadzonych gości przedstawiła krótką prezentację na temat działań, które zostały przeprowadzone w ramach III edycji akcji. Następnie grupa teatralno – muzyczna „Marzenie" przedstawiła inscenizację pt. „Przebojowy ruch drogowy" nawiązujący do tematyki przedsięwzięcia. W trakcie spotkania głos zabrali Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski oraz Prezes Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń" Beata Partyńska, podkreślając, że osoby niepełnosprawne to pełnoprawni obywatele Polski, którym należy się szacunek i wsparcie.

Na zakończenie spotkania Dyrektor ŚDS złożyła podziękowania wszystkim, którzy aktywnie uczestniczyli w tegorocznej akcji.

Słowa uznania i drobne upominki trafiły do:

  • Starosty Dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego
  • Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofa Kaczmarskiego
  • Wójta Gminy Olesno Witolda Morawca
  • Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej nadkom. Mirosława Stracha, mł. asp. Agaty Bulwa oraz funkcjonariuszy z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego
  • p. o. Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej bryg. Krzysztofa Kolarczyka oraz Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej mł. bryg. Mariusza Klimaja wraz ze strażakami
  • Dyrektora ZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej Łukasza Węgrzyna oraz ratowników medycznych z Pogotowia Ratunkowego w Dąbrowie Tarnowskiej - Wiesława Juzby oraz Franciszka Sterczek
  • Właścicieli Ośrodka Nauki Jazdy „Jedynka" w Dąbrowie Tarnowskiej – Państwa Bernadetty i Pawła Drożdż
  • Zarządu Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Pomocna Dłoń" w Dąbrowie Tarnowskiej

Akcja „STOP - Niepełnosprawni w ruchu drogowym - BĄDŹ WYROZUMIAŁY..." to jedno z działań zaplanowanych do realizacji przez Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Pomocna Dłoń" w Dąbrowie Tarnowskiej w ramach zadania publicznego pn. „Żyjmy zdrowo – ochrona zdrowia" współfinansowanego ze środków dotacji Powiatu Dąbrowskiego.

dj/mags

W środę, 18 października 2017 r., w budynku Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy odbyło się uroczyste podsumowanie wszystkich działań przeprowadzonych w ramach III edycji akcji „STOP - Niepełnosprawni w ruchu drogowym - BĄDŹ WYROZUMIAŁY...". W ramach akcji odbył się m.in. cykl spotkań na temat zdrowego stylu życia bez uzależnień, zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Jednym z celów akcji było łamanie stereotypów dotyczących uczestnictwa osób niepełnosprawnych w ruchu drogowym, kształtowanie postawy otwartości i szacunku wobec osób niepełnosprawnych poruszających się po drodze, a także uwrażliwianie kierowców na obecność osób niepełnosprawnych w ruchu drogowym i zwrócenie ich uwagi na oznakowane samochody przewożące osoby niepełnosprawne. Patronat honorowy nad akcją objęli: starosta dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski oraz burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski. Dyrektor ŚDS w Oleśnicy Irena Kawa po przywitaniu zgromadzonych gości przedstawiła krótką prezentację na temat działań, które zostały przeprowadzone w ramach III edycji akcji. Następnie grupa teatralno – muzyczna „Marzenie" przedstawiła inscenizację pt. „Przebojowy ruch drogowy" nawiązujący do tematyki przedsięwzięcia. W trakcie spotkania głos zabrali Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski oraz Prezes Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń" Beata Partyńska, podkreślając, że osoby niepełnosprawne to pełnoprawni obywatele Polski, którym należy się szacunek i wsparcie. Na zakończenie spotkania Dyrektor ŚDS złożyła podziękowania wszystkim, którzy aktywnie uczestniczyli w tegorocznej akcji. Słowa uznania i drobne upominki trafiły do: Starosty Dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofa Kaczmarskiego Wójta Gminy Olesno Witolda Morawca Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej nadkom. Mirosława Stracha, mł. asp. Agaty Bulwa oraz funkcjonariuszy z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego p. o. Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej bryg. Krzysztofa Kolarczyka oraz Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej mł. bryg. Mariusza Klimaja wraz ze strażakami Dyrektora ZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej Łukasza Węgrzyna oraz ratowników medycznych z Pogotowia Ratunkowego w Dąbrowie Tarnowskiej - Wiesława Juzby oraz Franciszka Sterczek Właścicieli Ośrodka Nauki Jazdy „Jedynka" w Dąbrowie Tarnowskiej – Państwa Bernadetty i Pawła Drożdż Zarządu Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Pomocna Dłoń" w Dąbrowie Tarnowskiej Akcja „STOP - Niepełnosprawni w ruchu drogowym - BĄDŹ WYROZUMIAŁY..." to jedno z działań zaplanowanych do realizacji przez Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Pomocna Dłoń" w Dąbrowie Tarnowskiej w ramach zadania publicznego pn. „Żyjmy zdrowo – ochrona zdrowia" współfinansowanego ze środków dotacji Powiatu Dąbrowskiego. dj/mags