Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Finał drugiej edycji Szkolnego Turnieju Debat

Finał drugiej edycji Szkolnego Turnieju Debat

Finał drugiej edycji Szkolnego Turnieju Debat

21 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki  w Dąbrowie Tarnowskiej odbył  się  finał drugiej edycji Szkolnego Turnieju Debat. W ostatniej walce na słowa starły się kasy 2b i 3c. Uczniowie debatowali nad tezą: Rozwój kultury jest ważniejszy niż rozwój przemysłu.

Drużyna Propozycji w składzie: Jakub Irla, Emila Łabno, Julia Kądzielawa, Gabriela Dziąćko starała się wykazać, że kultura jest motorem napędzającym wszelaką ludzką działalność. Natomiast grupa Opozycji w składzie: Angelika Seternus,  Julia Ryczek, Wiktoria Wątroba i  Katarzyna Kułaga udowadniała, że przemysł  jest gwarantem stabilnego rozwoju, a współczesna  kultura jest jednym z jego produktów.

Loża Mędrców: Mariola Smolorz Naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej, Anna Fido Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Prezes Fundacji ALEGORIA i pomysłodawca Tarnowskiej Ligi Debatanckiej Marcin Lewandowski, przyznała zwycięstwo klasie 3c (Opozycja). Najlepszą mówczynią tej debaty została: Julia Kądzielawa z klasy 2b.

W role Marszałka i Sekretarza wcieli się Martyna Minorczyk i Tomasz Stachura z kasy 3a. Oprawę fotograficzną zapewnił Adrian Bednarz - klasa 2a.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w druga edycję STD, a zwycięzcom  turnieju serdecznie gratulujemy!

21 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki  w Dąbrowie Tarnowskiej odbył  się  finał drugiej edycji Szkolnego Turnieju Debat. W ostatniej walce na słowa starły się kasy 2b i 3c. Uczniowie debatowali nad tezą: Rozwój kultury jest ważniejszy niż rozwój przemysłu. Drużyna Propozycji w składzie: Jakub Irla, Emila Łabno, Julia Kądzielawa, Gabriela Dziąćko starała się wykazać, że kultura jest motorem napędzającym wszelaką ludzką działalność. Natomiast grupa Opozycji w składzie: Angelika Seternus,  Julia Ryczek, Wiktoria Wątroba i  Katarzyna Kułaga udowadniała, że przemysł  jest gwarantem stabilnego rozwoju, a współczesna  kultura jest jednym z jego produktów. Loża Mędrców: Mariola Smolorz Naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej, Anna Fido Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Prezes Fundacji ALEGORIA i pomysłodawca Tarnowskiej Ligi Debatanckiej Marcin Lewandowski, przyznała zwycięstwo klasie 3c (Opozycja). Najlepszą mówczynią tej debaty została: Julia Kądzielawa z klasy 2b. W role Marszałka i Sekretarza wcieli się Martyna Minorczyk i Tomasz Stachura z kasy 3a. Oprawę fotograficzną zapewnił Adrian Bednarz - klasa 2a. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w druga edycję STD, a zwycięzcom  turnieju serdecznie gratulujemy! fot. I LO w Dąbrowie Tarnowskiej