Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Finał konkursu czytelniczego "Niezwykła moc zwykłego czytania"

Finał konkursu czytelniczego "Niezwykła moc zwykłego czytania"

Finał konkursu czytelniczego

W środę 21 września 2022 roku w stanicy turystycznej w Brniu odbył się finał konkursu czytelniczego zorganizowanego przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego w ramach projektu pn. „Niezwykła moc zwykłego czytania”, realizowanego przy wsparciu finansowym środków PFRON będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego. Podsumowano go piknikiem integracyjnym, w którym udział wzięło blisko 200 uczestników z 8 jednostek oraz stowarzyszeń działających na rzecz osób niepełnosprawnych z powiatu dąbrowskiego oraz tarnowskiego.

W tym roku w konkursie czytelniczym udział wzięło 19 podopiecznych, których zadaniem było przeczytanie dowolnego fragmentu utworu „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza jak również utworów Marii Konopnickiej i Marii Kozaczkowej.

Decyzją Jury I miejsce zajęły Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kupieninie, II miejsce Środowiskowy Dom Samopomocy w Oleśnicy, a III miejsce otrzymał Środowiskowy Dom Samopomocy w Dąbrowicy. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia.

Nagrody rzeczowe oraz dyplomy, w imieniu stowarzyszenia, laureatom konkursu wręczyli Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek oraz Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk.

W pikniku integracyjnym udział wzięli podopieczni Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego w Skrzynce, Niepublicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Skrzynce, Niepublicznego Przedszkola Terapeutycznego w Skrzynce, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej, Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnic, Środowiskowego Domu Samopomocy w Dąbrowicy, Warsztatów Terapii Zajęciowej
w Kupieninie oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Stróżach.

Dużą atrakcją spotkania był udział znanego muzyka Wojciecha Klicha, który zasiadł w jury konkursu oraz wystąpił przed zgromadzoną publicznością z towarzyszącym mu zespołem. Dodatkowo dla wszystkich została zorganizowana zabawa muzyczna prowadzona przez profesjonalnego wodzireja, a także poczęstunek.

Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego, dzięki dofinansowaniu z budżetu Województwa Małopolskiego, już po raz siódmy miało przyjemność realizować projekt w zakresie rehabilitacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych.

Składamy serdeczne podziękowania dla Zarządu Województwa Małopolskiego na czele z Panem Marszałkiem Witoldem Kozłowskim oraz dla Pani Marty Mordarskiej Dyrektora Małopolskiego Oddziału PFRON za wsparcie tej inicjatywy i przyznanie dotacji.

W środę 21 września 2022 roku w stanicy turystycznej w Brniu odbył się finał konkursu czytelniczego zorganizowanego przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego w ramach projektu pn. „Niezwykła moc zwykłego czytania”, realizowanego przy wsparciu finansowym środków PFRON będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego. Podsumowano go piknikiem integracyjnym, w którym udział wzięło blisko 200 uczestników z 8 jednostek oraz stowarzyszeń działających na rzecz osób niepełnosprawnych z powiatu dąbrowskiego oraz tarnowskiego. W tym roku w konkursie czytelniczym udział wzięło 19 podopiecznych, których zadaniem było przeczytanie dowolnego fragmentu utworu „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza jak również utworów Marii Konopnickiej i Marii Kozaczkowej. Decyzją Jury I miejsce zajęły Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kupieninie, II miejsce Środowiskowy Dom Samopomocy w Oleśnicy, a III miejsce otrzymał Środowiskowy Dom Samopomocy w Dąbrowicy. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia. Nagrody rzeczowe oraz dyplomy, w imieniu stowarzyszenia, laureatom konkursu wręczyli Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek oraz Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk. W pikniku integracyjnym udział wzięli podopieczni Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego w Skrzynce, Niepublicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Skrzynce, Niepublicznego Przedszkola Terapeutycznego w Skrzynce, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej, Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnic, Środowiskowego Domu Samopomocy w Dąbrowicy, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kupieninie oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Stróżach. Dużą atrakcją spotkania był udział znanego muzyka Wojciecha Klicha, który zasiadł w jury konkursu oraz wystąpił przed zgromadzoną publicznością z towarzyszącym mu zespołem. Dodatkowo dla wszystkich została zorganizowana zabawa muzyczna prowadzona przez profesjonalnego wodzireja, a także poczęstunek. Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego, dzięki dofinansowaniu z budżetu Województwa Małopolskiego, już po raz siódmy miało przyjemność realizować projekt w zakresie rehabilitacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych. Składamy serdeczne podziękowania dla Zarządu Województwa Małopolskiego na czele z Panem Marszałkiem Witoldem Kozłowskim oraz dla Pani Marty Mordarskiej Dyrektora Małopolskiego Oddziału PFRON za wsparcie tej inicjatywy i przyznanie dotacji.