Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Finał konkursu ekologicznego, pn. „Dzieci segregują śmieci”

Finał konkursu ekologicznego, pn. „Dzieci segregują śmieci”

Finał konkursu ekologicznego, pn. „Dzieci segregują śmieci”

W dniu 18 czerwca 2019 roku na terenie Centrum Polonii – Ośrodka Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu odbył się finał konkursu ekologicznego, pn. „Dzieci segregują śmieci” dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Celem konkursu było zachęcenie jak najszerszego grona uczniów do zaznajomienia się z tematem segregacji odpadów i tym samym zachęcenia do czynnego zainteresowania się  korzyściami ekologicznymi wynikającymi z właściwej ich segregacji.

Zadaniem uczniów klas 1-3 szkół podstawowych z terenu powiatu dąbrowskiego było wykonanie plakatu zachęcającego do segregacji śmieci oraz promującego właściwe postawy w zakresie segregacji odpadów.

Do konkursu wpłynęło 21 prac wykonanych na bardzo wysokim poziomie. Po dokonaniu oceny prac,  jury wyłoniło zwycięzców konkursu:
- I miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, klasa III a,
- II miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, klasa I b
- III miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, klasa I c;

Wyróżnienia otrzymali:

  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej, klasa III;
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borkach, klasa I;
  • Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borkach klasa III;

W finale konkursu udział wziął Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk, który wręczył zwycięzcom zestawy upominków ekologicznych oraz pojemniki do segregacji odpadów, a także podziękował uczestnikom za wykonanie pięknych prac. Serdeczne podziękowania skierował również do opiekunów, za zachęcenie dzieci do udziału w tym wyjątkowym przedsięwzięciu. Następnie zwycięskie klasy wzięły udział w warsztatach ekologicznych, które przybliżyły tematykę segregacji śmieci.

Na zakończenie dla wszystkich uczestników finału został zorganizowany poczęstunek.

afol/mags

W dniu 18 czerwca 2019 roku na terenie Centrum Polonii – Ośrodka Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu odbył się finał konkursu ekologicznego, pn. „Dzieci segregują śmieci” dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Celem konkursu było zachęcenie jak najszerszego grona uczniów do zaznajomienia się z tematem segregacji odpadów i tym samym zachęcenia do czynnego zainteresowania się  korzyściami ekologicznymi wynikającymi z właściwej ich segregacji. Zadaniem uczniów klas 1-3 szkół podstawowych z terenu powiatu dąbrowskiego było wykonanie plakatu zachęcającego do segregacji śmieci oraz promującego właściwe postawy w zakresie segregacji odpadów. Do konkursu wpłynęło 21 prac wykonanych na bardzo wysokim poziomie. Po dokonaniu oceny prac,  jury wyłoniło zwycięzców konkursu:- I miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, klasa III a,- II miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, klasa I b- III miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, klasa I c; Wyróżnienia otrzymali: Publiczna Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej, klasa III; Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borkach, klasa I; Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borkach klasa III; W finale konkursu udział wziął Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk, który wręczył zwycięzcom zestawy upominków ekologicznych oraz pojemniki do segregacji odpadów, a także podziękował uczestnikom za wykonanie pięknych prac. Serdeczne podziękowania skierował również do opiekunów, za zachęcenie dzieci do udziału w tym wyjątkowym przedsięwzięciu. Następnie zwycięskie klasy wzięły udział w warsztatach ekologicznych, które przybliżyły tematykę segregacji śmieci. Na zakończenie dla wszystkich uczestników finału został zorganizowany poczęstunek. afol/mags Pliki do pobrania Pobierz plik Publikacja pt Nowy system segregacji odpadów.pdf