Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Finał konkursu ekologicznego „Upcyclingowe dekoracje ogrodowe”

Finał konkursu ekologicznego „Upcyclingowe dekoracje ogrodowe”

Finał konkursu ekologicznego „Upcyclingowe dekoracje ogrodowe”

29 września 2021 roku na terenie zespołu dworsko – parkowego w Brniu odbył się finał konkursu ekologicznego, w ramach projektu UPCYCLINGOWE DEKORACJE OGRODOWE współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Celem konkursu było zachęcenie jak najszerszego grona dzieci oraz uczniów do zaznajomienia się z tematem segregacji śmieci oraz do czynnego zainteresowania się korzyściami ekologicznymi wynikającymi z ponownego wykorzystania odpadów.

Zadaniem dzieci przedszkolnych oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu powiatu dąbrowskiego było wykonanie oryginalnych dekoracji ogrodowych w wykorzystaniem surowców przetwarzalnych.

Po dokonaniu oceny 35 prac zgłoszonych do konkursu, jury wyłoniło zwycięzców.

W kategorii „przedszkola”:

I miejsce – Przedszkole Publiczne w Luszowicach, (grupa „0”)

II miejsce – Przedszkole Publiczne w Nieczajnie Górnej, (grupa „Mali Odkrywcy”)

III miejsce – Przedszkole Publiczne w Oleśnie, (grupa „Wróbelki Elemelki”)

Przyznano również trzy wyróżnienia:

- Przedszkole Publiczne w Szczucinie, (grupa „Krasnale”)

- Przedszkole Publiczne w Oleśnie, (grupa „Skrzaty”)

- Szkoła Podstawowa w Zarzeczu Dużym (Oddział Przedszkolny)

W kategorii „klasy I-III”:

I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, (klasa III c)

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej, (klasa II)

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Zalipiu, (klasa I)

Przyznano również trzy wyróżnienia:

- Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Żelazówce, (klasy I-III)

- Szkoła Podstawowa w Laskówce Chorąskiej, (klasa III)

- Szkoła Podstawowa nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej, (klasy 1b i 3a)

Dyplomy oraz zestawy nagród ekologicznych laureatom konkursu wręczył Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, który podziękował dzieciom oraz ich opiekunom za tak liczny udział w tym przedsięwzięciu. Oprócz nagród indywidualnych, laureaci konkursu otrzymali serca na nakrętki, natomiast zdobywcy II i III miejsca pojemniki do segregacji śmieci.

Dla wszystkich uczestników finału konkursu przygotowano poczęstunek. Na zakończenie dzieci wzięły udział w warsztatach ekologicznych, które przybliżyły tematykę segregacji śmieci.

 

     

29 września 2021 roku na terenie zespołu dworsko – parkowego w Brniu odbył się finał konkursu ekologicznego, w ramach projektu UPCYCLINGOWE DEKORACJE OGRODOWE współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Celem konkursu było zachęcenie jak najszerszego grona dzieci oraz uczniów do zaznajomienia się z tematem segregacji śmieci oraz do czynnego zainteresowania się korzyściami ekologicznymi wynikającymi z ponownego wykorzystania odpadów. Zadaniem dzieci przedszkolnych oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu powiatu dąbrowskiego było wykonanie oryginalnych dekoracji ogrodowych w wykorzystaniem surowców przetwarzalnych. Po dokonaniu oceny 35 prac zgłoszonych do konkursu, jury wyłoniło zwycięzców. W kategorii „przedszkola”: I miejsce – Przedszkole Publiczne w Luszowicach, (grupa „0”) II miejsce – Przedszkole Publiczne w Nieczajnie Górnej, (grupa „Mali Odkrywcy”) III miejsce – Przedszkole Publiczne w Oleśnie, (grupa „Wróbelki Elemelki”) Przyznano również trzy wyróżnienia: - Przedszkole Publiczne w Szczucinie, (grupa „Krasnale”) - Przedszkole Publiczne w Oleśnie, (grupa „Skrzaty”) - Szkoła Podstawowa w Zarzeczu Dużym (Oddział Przedszkolny) W kategorii „klasy I-III”: I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, (klasa III c) II miejsce – Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej, (klasa II) III miejsce – Szkoła Podstawowa w Zalipiu, (klasa I) Przyznano również trzy wyróżnienia: - Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Żelazówce, (klasy I-III) - Szkoła Podstawowa w Laskówce Chorąskiej, (klasa III) - Szkoła Podstawowa nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej, (klasy 1b i 3a) Dyplomy oraz zestawy nagród ekologicznych laureatom konkursu wręczył Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, który podziękował dzieciom oraz ich opiekunom za tak liczny udział w tym przedsięwzięciu. Oprócz nagród indywidualnych, laureaci konkursu otrzymali serca na nakrętki, natomiast zdobywcy II i III miejsca pojemniki do segregacji śmieci. Dla wszystkich uczestników finału konkursu przygotowano poczęstunek. Na zakończenie dzieci wzięły udział w warsztatach ekologicznych, które przybliżyły tematykę segregacji śmieci.          Zachęcamy do obejrzenia relacji Telewizji Tarnowska.tv: