1. Finał konkursu piosenki współczesnej "Niezwykła moc zwykłego śpiewania"

Finał konkursu piosenki współczesnej "Niezwykła moc zwykłego śpiewania"

Finał konkursu piosenki współczesnej

W poniedziałek, 27 września 2021 roku w stanicy turystycznej w Brniu odbył się finał konkursu piosenki współczesnej w ramach projektu pn. „Niezwykła moc zwykłego śpiewania”, realizowanego przy wsparciu finansowym środków PFRON będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego. Podsumowano go piknikiem integracyjnym, w którym udział wzięło blisko 200 uczestników z 5 jednostek oraz stowarzyszeń działających na rzecz osób niepełnosprawnych z powiatu dąbrowskiego. Decyzją Jury I miejsce trafiło ex aequo do wszystkich uczestników konkursu piosenki współczesnej, czyli Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej, Środowiskowego Domu Samopomocy w Dąbrowicy oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy. Nagrody rzeczowe oraz dyplomy, w imieniu stowarzyszenia, laureatom konkursu wręczyli Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek oraz Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk. W pikniku integracyjnym udział wzięli podopieczni Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Kupieninie oraz Niepublicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Kupieninie. Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego przygotowało dla laureatów konkursu nagrody rzeczowe. Dużą atrakcją spotkania był udział i mini recital znanego muzyka Wojciecha Klicha, który wystąpił przed zgromadzoną publicznością z towarzyszącym mu zespołem. Dodatkowo dla wszystkich została zorganizowana na świeżym powietrzu zabawa muzyczna prowadzona przez profesjonalnego wodzireja, a także poczęstunek i wata cukrowa. Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego, dzięki dofinansowaniu z budżetu Województwa Małopolskiego, już po raz szósty miało przyjemność realizować taki projekt w zakresie rehabilitacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych.