Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Finał konkursu wiedzy o Parlamencie Europejskim

Finał konkursu wiedzy o Parlamencie Europejskim

Finał konkursu wiedzy o Parlamencie Europejskim

26 czerwca w Sali Konferencyjnej w Starostwie Powiatowym odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu wiedzy o Parlamencie Europejskim i prawach obywatela w Unii Europejskiej. Konkurs zorganizowany został przez Stowarzyszenie Wiedzieć Więcej pod honorowym patronatem Zbigniewa Ziobry i starosty dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego. W obecności pana posła Józefa Rojka, wicestarosty Roberta Pantery i Naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego Edukacji i Zdrowia Marioli Smolorz zostały rozdane nagrody laureatom konkursu.

I miejsce: Justyna Zawalska –Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Oleśnie

II miejsce: Angelika Twaróg – Gimnazjum im. Bohaterów Września w Szczucinie

III miejsce: Gabriela Liguz –Gimnazjum im. Bohaterów Września w Szczucinie,

Główną nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca jest wyjazd do Brukseli do siedziby Parlamentu Europejskiego, który został ufundowany przez Europosła Zbigniewa Ziobrę.

Uczniów do konkursu przygotowały pani  Bożena Mazur – Gimnazjum im.  Bohaterów Września w Szczucinie i pani Teresa Wiśniewska- gimnazjum im Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Oleśnie

Celem Konkursu było popularyzowanie wśród młodzieży szkół gimnazjalnych wiedzy na temat działań Parlamentu Europejskiego na płaszczyźnie społecznej, gospodarczej i politycznej.

Konkurs składał się  z dwóch etapów:

Pierwszy etap – szkolny – polegał na rozwiązaniu testu dotyczącego historii i zasad funkcjonowania UE i Parlamentu Europejskiego Do II etapu zakwalifikowano 10 uczestników z najwyższym wynikiem.

Drugi etap – powiatowy – polegał na przygotowaniu wystąpienia parlamentarnego dotyczącego aktualnych problemów Unii Europejskiej w świetle prac Parlamentu Europejskiego: „Przygotuj wystąpienie parlamentarne, w którym odniesiesz się do wybranego problemu i zaproponujesz sposób jego rozwiązania”. W tym etapie komisja w składzie Radnego województwa małopolskiego- pana Piotra Saka, Naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego Edukacji i Zdrowia- pani Marioli Smolorz i przedstawiciela Stowarzyszenia Wiedzieć Więcej wyłoniła laureatów konkursu.

Źródło: Stowarzyszenie Wiedzieć Więcej

26 czerwca w Sali Konferencyjnej w Starostwie Powiatowym odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu wiedzy o Parlamencie Europejskim i prawach obywatela w Unii Europejskiej. Konkurs zorganizowany został przez Stowarzyszenie Wiedzieć Więcej pod honorowym patronatem Zbigniewa Ziobry i starosty dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego. W obecności pana posła Józefa Rojka, wicestarosty Roberta Pantery i Naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego Edukacji i Zdrowia Marioli Smolorz zostały rozdane nagrody laureatom konkursu. I miejsce: Justyna Zawalska –Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Oleśnie II miejsce: Angelika Twaróg – Gimnazjum im. Bohaterów Września w Szczucinie III miejsce: Gabriela Liguz –Gimnazjum im. Bohaterów Września w Szczucinie, Główną nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca jest wyjazd do Brukseli do siedziby Parlamentu Europejskiego, który został ufundowany przez Europosła Zbigniewa Ziobrę. Uczniów do konkursu przygotowały pani  Bożena Mazur – Gimnazjum im.  Bohaterów Września w Szczucinie i pani Teresa Wiśniewska- gimnazjum im Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Oleśnie Celem Konkursu było popularyzowanie wśród młodzieży szkół gimnazjalnych wiedzy na temat działań Parlamentu Europejskiego na płaszczyźnie społecznej, gospodarczej i politycznej. Konkurs składał się  z dwóch etapów: Pierwszy etap – szkolny – polegał na rozwiązaniu testu dotyczącego historii i zasad funkcjonowania UE i Parlamentu Europejskiego Do II etapu zakwalifikowano 10 uczestników z najwyższym wynikiem. Drugi etap – powiatowy – polegał na przygotowaniu wystąpienia parlamentarnego dotyczącego aktualnych problemów Unii Europejskiej w świetle prac Parlamentu Europejskiego: „Przygotuj wystąpienie parlamentarne, w którym odniesiesz się do wybranego problemu i zaproponujesz sposób jego rozwiązania”. W tym etapie komisja w składzie Radnego województwa małopolskiego- pana Piotra Saka, Naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego Edukacji i Zdrowia- pani Marioli Smolorz i przedstawiciela Stowarzyszenia Wiedzieć Więcej wyłoniła laureatów konkursu. Źródło: Stowarzyszenie Wiedzieć Więcej