Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
 1. Gala finałowa Powiatowego Konkursu Historyczno - Plastycznego "100 lat Niepodległej"

Gala finałowa Powiatowego Konkursu Historyczno - Plastycznego "100 lat Niepodległej"

Gala finałowa Powiatowego Konkursu Historyczno - Plastycznego

Rozstrzygnięto Konkurs Historyczno – Plastyczny pod nazwą "100 lat Niepodległej”, nad którym patronat honorowy objął Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski. Gala finałowa konkursu odbyła się 26 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu.

Jak sam tytuł konkursu wskakuje, uczestnicy musieli połączyć swój talent plastyczny wraz z wiedzą historyczną. Swoje pracę wykonali techniką szkicu ołówkiem z możliwością zastosowania barw narodowych, inspirując się wydarzeniami związanymi z odzyskaniem niepodległości.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody  z rąk Tadeusza Kwiatkowskiego starosty dąbrowskiego, Jarosława Boryczki dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu oraz Małgorzaty Bułat dyrektor Centrum Polonii - Ośrodka, Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu.

Dziękuje Wam za udział  w tym konkursie i gratuluję tak ciekawych prac. Patrząc na nie widać Wasz plastyczny talent, pomysłowość i bardzo twórcze interpretacje odzyskania niepodległości. W ramy plastyczne, w interesujący sposób ujęliście skojarzenia i przemyślenia na temat niepodległości i obchodzonej w tym roku przez nas Polaków wielkiej i ważnej rocznicy - zwrócił się podczas gali finałowej do uczestników konkursu starosta Tadeusz Kwiatkowski.

Wyniki konkursu:

 • 1 miejsce i tytuł  laureata  zdobyła Maja Houda, uczennica kl. III b oddziału  gimnazjalnego ze   Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej.
 • 2 miejsce i tytuł laureata zdobyła Alicja Dziedzic, uczennica kl. VII   Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Skrzynce.
 • 3 miejsce i tytuł laureata zdobyła  Joanna Leżon, uczennica kl. II b oddziału gimnazjalnego  ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej.

Nagrody otrzymali również autorzy prac wyróżnionych:

 • Gabriela Zajda, uczennica kl. III a gimnazjum ze  Szkoły Podstawowej w Szczucinie.
 • Klaudia Kogut, uczennica kl. II b Gimnazjum w Oleśnie
 • Katarzyna Reczek, uczennica kl. III b Gimnazjum w Oleśnie

Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych  w Brniu  przy współpracy z Centrum Polonii - Ośrodkiem Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu.

Celem zorganizowanego przez nas konkursu było promowanie wśród młodzieży idei patriotyzmu, kształtowanie poczucia świadomości narodowej i szacunku wobec własnego państwa i jego historii. Składamy serdeczne podziękowania Panu staroście Tadeuszowi Kwiatkowskiemu za objęcie nad konkursem  honorowego  patronatu, uczestnikom i ich opiekunom za udział w oraz sponsorom, dzięki którym uczestnicy otrzymali cenne nagrody - wyrażają wdzięczność organizatorzy konkursu.

Nagrody ufundowali:

 • Zarząd Powiatu Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej
 • Marian Szajor – Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów w Ćwikowie
 • Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Dąbrowie Tarnowskiej
 • Zakład Remontowo Budowlany – Stanisław Nowak

mags

Rozstrzygnięto Konkurs Historyczno – Plastyczny pod nazwą "100 lat Niepodległej”, nad którym patronat honorowy objął Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski. Gala finałowa konkursu odbyła się 26 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu. Jak sam tytuł konkursu wskakuje, uczestnicy musieli połączyć swój talent plastyczny wraz z wiedzą historyczną. Swoje pracę wykonali techniką szkicu ołówkiem z możliwością zastosowania barw narodowych, inspirując się wydarzeniami związanymi z odzyskaniem niepodległości. Laureaci konkursu otrzymali nagrody  z rąk Tadeusza Kwiatkowskiego starosty dąbrowskiego, Jarosława Boryczki dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu oraz Małgorzaty Bułat dyrektor Centrum Polonii - Ośrodka, Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu. Dziękuje Wam za udział  w tym konkursie i gratuluję tak ciekawych prac. Patrząc na nie widać Wasz plastyczny talent, pomysłowość i bardzo twórcze interpretacje odzyskania niepodległości. W ramy plastyczne, w interesujący sposób ujęliście skojarzenia i przemyślenia na temat niepodległości i obchodzonej w tym roku przez nas Polaków wielkiej i ważnej rocznicy - zwrócił się podczas gali finałowej do uczestników konkursu starosta Tadeusz Kwiatkowski. Wyniki konkursu: 1 miejsce i tytuł  laureata  zdobyła Maja Houda, uczennica kl. III b oddziału  gimnazjalnego ze   Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. 2 miejsce i tytuł laureata zdobyła Alicja Dziedzic, uczennica kl. VII   Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Skrzynce. 3 miejsce i tytuł laureata zdobyła  Joanna Leżon, uczennica kl. II b oddziału gimnazjalnego  ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Nagrody otrzymali również autorzy prac wyróżnionych: Gabriela Zajda, uczennica kl. III a gimnazjum ze  Szkoły Podstawowej w Szczucinie. Klaudia Kogut, uczennica kl. II b Gimnazjum w Oleśnie Katarzyna Reczek, uczennica kl. III b Gimnazjum w Oleśnie Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych  w Brniu  przy współpracy z Centrum Polonii - Ośrodkiem Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu. Celem zorganizowanego przez nas konkursu było promowanie wśród młodzieży idei patriotyzmu, kształtowanie poczucia świadomości narodowej i szacunku wobec własnego państwa i jego historii. Składamy serdeczne podziękowania Panu staroście Tadeuszowi Kwiatkowskiemu za objęcie nad konkursem  honorowego  patronatu, uczestnikom i ich opiekunom za udział w oraz sponsorom, dzięki którym uczestnicy otrzymali cenne nagrody - wyrażają wdzięczność organizatorzy konkursu. Nagrody ufundowali: Zarząd Powiatu Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej Marian Szajor – Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów w Ćwikowie Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Dąbrowie Tarnowskiej Zakład Remontowo Budowlany – Stanisław Nowak mags