Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Finał V edycji akcji "STOP – Niepełnosprawni w ruchu drogowym – Bądź Wyrozumiały..."

Finał V edycji akcji "STOP – Niepełnosprawni w ruchu drogowym – Bądź Wyrozumiały..."

Finał V edycji akcji

30 października 2019 roku w Hotelu Cristal Park odbył V Finał edycji STOP – Niepełnosprawni w ruchu drogowym – Bądź wyrozumiały”. W uroczystości udział wzięli m.in. Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk. Ponadto w spotkaniu uczestniczyli samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, dyrektorzy i kierownicy jednostek powiatowych i gminnych, przedstawiciele stowarzyszeń oraz uczniowie należący do PTG „Sokół” z Zespołu Szkół im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej.

Po powitaniu przybyłych gości przez Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy Irenę Kawę, głos zabrała koordynator całej pięcioletniej akcji Edyta Wątroba, która wraz z podopiecznymi domu w Oleśnicy, przedstawili krótką prezentację multimedialną obrazującą podejmowane przez okres 5 lat działania w ramach prowadzonej akcji. Pokazując gościom zakres swoich działań zachęcili do refleksji nad poruszanymi problemami i osobistą postawą wobec osób z niepełnosprawnością, którzy każdego dnia narażeni są na różne niebezpieczeństwa podczas poruszania się w ruchu ulicznym.

Zaproszeni goście podziękowali za podjęte przez współorganizatorów działania i zgodnie podkreślali ogromną potrzebę prowadzenia takich lub podobnych działań na rzecz osób niepełnosprawnych.

Osoby niepełnosprawne są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. W codziennym życiu napotykają jednak na drodze różne przeciwności. Przemieszczając się odczuwają duży dyskomfort w przeciwieństwie do osób zdrowych. Muszą również radzić sobie z licznymi utrudnieniami, które wydają się banalnymi przeszkodami dla osób zdrowych.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek
oraz Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski.

Źródło: Środowiskowy Dom Samopomocy w Oleśnicy/gd

30 października 2019 roku w Hotelu Cristal Park odbył V Finał edycji STOP – Niepełnosprawni w ruchu drogowym – Bądź wyrozumiały”. W uroczystości udział wzięli m.in. Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk. Ponadto w spotkaniu uczestniczyli samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, dyrektorzy i kierownicy jednostek powiatowych i gminnych, przedstawiciele stowarzyszeń oraz uczniowie należący do PTG „Sokół” z Zespołu Szkół im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej. Po powitaniu przybyłych gości przez Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy Irenę Kawę, głos zabrała koordynator całej pięcioletniej akcji Edyta Wątroba, która wraz z podopiecznymi domu w Oleśnicy, przedstawili krótką prezentację multimedialną obrazującą podejmowane przez okres 5 lat działania w ramach prowadzonej akcji. Pokazując gościom zakres swoich działań zachęcili do refleksji nad poruszanymi problemami i osobistą postawą wobec osób z niepełnosprawnością, którzy każdego dnia narażeni są na różne niebezpieczeństwa podczas poruszania się w ruchu ulicznym. Zaproszeni goście podziękowali za podjęte przez współorganizatorów działania i zgodnie podkreślali ogromną potrzebę prowadzenia takich lub podobnych działań na rzecz osób niepełnosprawnych. Osoby niepełnosprawne są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. W codziennym życiu napotykają jednak na drodze różne przeciwności. Przemieszczając się odczuwają duży dyskomfort w przeciwieństwie do osób zdrowych. Muszą również radzić sobie z licznymi utrudnieniami, które wydają się banalnymi przeszkodami dla osób zdrowych. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek oraz Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski. Źródło: Środowiskowy Dom Samopomocy w Oleśnicy/gd