Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Finał XXV Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Łucznictwie

Finał XXV Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Łucznictwie

Finał XXV Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Łucznictwie

  Kolejne medale Mistrzostw Polski w łucznictwie w sezonie halowym zostały rozdane. Tym razem zawodnicy i zawodniczki w kategorii kadet strzelali w Zamościu (13-15 marzec 2015r.). Spośród 189 zawodników z 30 klubów, MLKS „Dąbrovia” wystawiła łącznie 6 reprezentantów, tj.: Lidia Milas, Gabriela Kłos-Kufel, Wiktoria Malik, Grzegorz Warias, Przemysław Gołębiowski, Bartosz Skowron.

  Zawody tradycyjnie zaczęły się od kwalifikacji, od których zależy rozstawienie w systemie pucharowym zarówno indywidualnie, jak i w konkurencjach zespołowych. Po wystrzeleniu 60 strzał, trójka zawodników zapewniła sobie miejsce w 1/16 finału. Niestety w konkurencji indywidualnej swój start zakończyli pozostali zawodnicy: Przemysław Gołębiowski na 40m., Wiktoria Malik na 34m.(zabrakło jej 1 punktu do fazy pucharowej), Gabriela Kłos-Kufel na 49m. Jednak przed rozstrzygnięciami indywidualnymi najpierw ruszyły zespoły. Po 16 najlepszych drużyn kadetów i kadetek zakwalifikowało się do ostatecznych strzeleń.

  Zespół kobiecy (z 9m.) po zaciętym pojedynku z „Płaszowianką” Kraków wygrał w barażu; jednak w następnym pojedynku należało uznać wyższość zespołu z Gdańska. Dziewczyny ostatecznie zajęły 8 miejsce. Trochę lepiej wypadła drużyna męska (z 5m.), która w ubiegłym roku na dąbrowskiej hali zdobyła brązowy medal. Gładko wygrali 1/8 z wrocławskim „Talentem”, po czym przyszło im stoczyć zacięty pojedynek ćwierćfinałowy z zespołem ze Zgierza; wejście do półfinału przegrali dopiero w strzeleniach barażowych i zajęli 5 miejsce. Podobnie dla „Dąbrovii” zakończyły się strzelania w konkurencji MIXT. Lidia Milas i Grzegorz Warias rozstawieni byli z 10 pozycji. W pierwszym starciu pokonali gospodarzy: „Agros” Zamość, ale w następnym ulegli drużynie z Żywca. Po raz kolejny rywalizacja dąbrowskiej drużyny zakończyła się na ćwierćfinale, zajmując 5 miejsce.

  W ostatnim dniu zawodów do rozdania zostały tylko medale w konkurencji indywidualnej wśród kadetów i kadetek. Dobrą pozycję startową miała Lidia Milas, która zajmowała 11 lokatę po kwalifikacjach. W tym dniu trafiła na dobrze dysponowaną zawodniczkę z Bytomia i to przeciwniczka wygrała to starcie, pokonując naszą zawodniczkę w barażu. Lidia zajęła 18 miejsce. Na tym samym etapie strzelanie zakończył Bartosz Skowron. Nie poprawił 18 miejsca z kwalifikacji przegrywając z zawodnikiem z Supraśla zajmując ostatecznie 30 miejsce.

  Zawody rozpoczęły się w piątek trzynastego i można byłoby tu pokusić się o pechowe przesądy, ale dla Grzegorza Wariasa to zbytnio nie miało znaczenia. Ta liczba mu się widocznie podoba, bo po kwalifikacjach właśnie na tej pozycji był sklasyfikowany, a następnie rozstawiony w drabince. Na początek poradził sobie w pojedynku z zawodnikiem „Agrosu” Zamość, następnie wyższość musiał uznać zawodnik z Poznania, a w ćwierćfinale z Żywca. Grzesiek w tym dniu świetnie strzelał. W półfinale czekał na niego kolega z reprezentacji województwa małopolskiego Dariusz Biela z „Płaszowianki” Kraków, który tydzień wcześniej w Dąbrowie Tarnowskiej na „Memoriale Trenerów” stał na podium. Obaj byli w znakomitej dyspozycji. Półfinał był zacięty, ale krótki. Dariusz rzadko kiedy się mylił i strzelał zazwyczaj dziesiątki i wygrywał każdą rundę minimalnie o jeden punkt. Zawodnik „Dąbrovii” nie wszedł do finału jednak wrócił na tarczy, zaliczając bardzo wysoki awans z 13 lokaty.

  Grzegorz Warias zdobył brązowy medal i tytuł Halowego II Wicemistrza Polski Juniorów Młodszych na 2015 rok!!! To już kolejny medal i tytuł mistrzowski do kolekcji tego młodego łucznika.

  Sezon halowy powoli się kończy. Do rozstrzygnięcia nie doszło jeszcze tylko w kategorii młodzików, którzy Mistrzostwa Polski mają w najbliższy weekend w Pińczowie. 

  Kolejne medale Mistrzostw Polski w łucznictwie w sezonie halowym zostały rozdane. Tym razem zawodnicy i zawodniczki w kategorii kadet strzelali w Zamościu (13-15 marzec 2015r.). Spośród 189 zawodników z 30 klubów, MLKS „Dąbrovia” wystawiła łącznie 6 reprezentantów, tj.: Lidia Milas, Gabriela Kłos-Kufel, Wiktoria Malik, Grzegorz Warias, Przemysław Gołębiowski, Bartosz Skowron.   Zawody tradycyjnie zaczęły się od kwalifikacji, od których zależy rozstawienie w systemie pucharowym zarówno indywidualnie, jak i w konkurencjach zespołowych. Po wystrzeleniu 60 strzał, trójka zawodników zapewniła sobie miejsce w 1/16 finału. Niestety w konkurencji indywidualnej swój start zakończyli pozostali zawodnicy: Przemysław Gołębiowski na 40m., Wiktoria Malik na 34m.(zabrakło jej 1 punktu do fazy pucharowej), Gabriela Kłos-Kufel na 49m. Jednak przed rozstrzygnięciami indywidualnymi najpierw ruszyły zespoły. Po 16 najlepszych drużyn kadetów i kadetek zakwalifikowało się do ostatecznych strzeleń.   Zespół kobiecy (z 9m.) po zaciętym pojedynku z „Płaszowianką” Kraków wygrał w barażu; jednak w następnym pojedynku należało uznać wyższość zespołu z Gdańska. Dziewczyny ostatecznie zajęły 8 miejsce. Trochę lepiej wypadła drużyna męska (z 5m.), która w ubiegłym roku na dąbrowskiej hali zdobyła brązowy medal. Gładko wygrali 1/8 z wrocławskim „Talentem”, po czym przyszło im stoczyć zacięty pojedynek ćwierćfinałowy z zespołem ze Zgierza; wejście do półfinału przegrali dopiero w strzeleniach barażowych i zajęli 5 miejsce. Podobnie dla „Dąbrovii” zakończyły się strzelania w konkurencji MIXT. Lidia Milas i Grzegorz Warias rozstawieni byli z 10 pozycji. W pierwszym starciu pokonali gospodarzy: „Agros” Zamość, ale w następnym ulegli drużynie z Żywca. Po raz kolejny rywalizacja dąbrowskiej drużyny zakończyła się na ćwierćfinale, zajmując 5 miejsce.   W ostatnim dniu zawodów do rozdania zostały tylko medale w konkurencji indywidualnej wśród kadetów i kadetek. Dobrą pozycję startową miała Lidia Milas, która zajmowała 11 lokatę po kwalifikacjach. W tym dniu trafiła na dobrze dysponowaną zawodniczkę z Bytomia i to przeciwniczka wygrała to starcie, pokonując naszą zawodniczkę w barażu. Lidia zajęła 18 miejsce. Na tym samym etapie strzelanie zakończył Bartosz Skowron. Nie poprawił 18 miejsca z kwalifikacji przegrywając z zawodnikiem z Supraśla zajmując ostatecznie 30 miejsce.   Zawody rozpoczęły się w piątek trzynastego i można byłoby tu pokusić się o pechowe przesądy, ale dla Grzegorza Wariasa to zbytnio nie miało znaczenia. Ta liczba mu się widocznie podoba, bo po kwalifikacjach właśnie na tej pozycji był sklasyfikowany, a następnie rozstawiony w drabince. Na początek poradził sobie w pojedynku z zawodnikiem „Agrosu” Zamość, następnie wyższość musiał uznać zawodnik z Poznania, a w ćwierćfinale z Żywca. Grzesiek w tym dniu świetnie strzelał. W półfinale czekał na niego kolega z reprezentacji województwa małopolskiego Dariusz Biela z „Płaszowianki” Kraków, który tydzień wcześniej w Dąbrowie Tarnowskiej na „Memoriale Trenerów” stał na podium. Obaj byli w znakomitej dyspozycji. Półfinał był zacięty, ale krótki. Dariusz rzadko kiedy się mylił i strzelał zazwyczaj dziesiątki i wygrywał każdą rundę minimalnie o jeden punkt. Zawodnik „Dąbrovii” nie wszedł do finału jednak wrócił na tarczy, zaliczając bardzo wysoki awans z 13 lokaty.   Grzegorz Warias zdobył brązowy medal i tytuł Halowego II Wicemistrza Polski Juniorów Młodszych na 2015 rok!!! To już kolejny medal i tytuł mistrzowski do kolekcji tego młodego łucznika.   Sezon halowy powoli się kończy. Do rozstrzygnięcia nie doszło jeszcze tylko w kategorii młodzików, którzy Mistrzostwa Polski mają w najbliższy weekend w Pińczowie.