Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Fotografie i stroiki w DDK

Fotografie i stroiki w DDK

Fotografie i stroiki w DDK

Na sobotę dąbrowski Dom Kultury przygotowuje szereg imprez, m.in. podsumowania projektu współfinansowanego przez Województwo Małopolskie, dotyczącego Zespołu Pieśni i Tańca "Nieczajnianie". Będzie także kiermasz stroików świątecznych i wystawa fotografii.

W tym roku DDK otrzymał 4 tys. złotych dotacji na prowadzenie zespołu "Nieczajnianie". Zostały one wykorzystane m.in. na zakup cennych pasów krakowskich do strojów ludowych. W sobotę, w sali kina Sokół zaprezentowany zostanie specjalny program obrzędowy przygotowany przez zespół, nawiązujący do tradycyjnych ludowych jasełek na Powiślu Dąbrowskim. Początek przedstawienia o godz. 16.00.

Także w sobotę otwarta zostanie wystawa fotografii ks. Stanisława Budrka, Pawła Chojnowskiego i Adriana Wajdy, zatytułowana "Bóg koloru i smaku". Będzie ona połączona z prezentacją stroików świątecznych wykonanych przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu. Młodzieżą opiekują się nauczycielki: Barbara Kapuściak i Jadwiga Kosmala.

Imprezy będą okazją do przekazania Domowi Kultury zestawu komputerowego, który podarowała Fundacja im. A. Urbańczyka. Sprzęt przekaże jej prezes Wojciech Filemonowicz. (baja)

Źródło: Dziennik Polski

Na sobotę dąbrowski Dom Kultury przygotowuje szereg imprez, m.in. podsumowania projektu współfinansowanego przez Województwo Małopolskie, dotyczącego Zespołu Pieśni i Tańca "Nieczajnianie". Będzie także kiermasz stroików świątecznych i wystawa fotografii. W tym roku DDK otrzymał 4 tys. złotych dotacji na prowadzenie zespołu "Nieczajnianie". Zostały one wykorzystane m.in. na zakup cennych pasów krakowskich do strojów ludowych. W sobotę, w sali kina Sokół zaprezentowany zostanie specjalny program obrzędowy przygotowany przez zespół, nawiązujący do tradycyjnych ludowych jasełek na Powiślu Dąbrowskim. Początek przedstawienia o godz. 16.00. Także w sobotę otwarta zostanie wystawa fotografii ks. Stanisława Budrka, Pawła Chojnowskiego i Adriana Wajdy, zatytułowana "Bóg koloru i smaku". Będzie ona połączona z prezentacją stroików świątecznych wykonanych przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu. Młodzieżą opiekują się nauczycielki: Barbara Kapuściak i Jadwiga Kosmala. Imprezy będą okazją do przekazania Domowi Kultury zestawu komputerowego, który podarowała Fundacja im. A. Urbańczyka. Sprzęt przekaże jej prezes Wojciech Filemonowicz. (baja) Źródło: Dziennik Polski