Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Fotoradar w Dąbrowie

Fotoradar w Dąbrowie

Fotoradar w Dąbrowie

Od dwóch dni policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej dysponują fotoradarem. Sprzęt nie pozostanie jednak na Powiślu na stałe, został przez miejscową ,drogówkę" wypożyczony.
W dąbrowskiej komendzie przekonują, że fotoradar to nie sposób na zwiększenie liczby nałożonych mandatów, ale zdyscyplinowanie kierowców i wymuszenie na nich przestrzegania przepisów. Z tym bowiem jest coraz gorzej. Wręcz ,plagą" jest jazda pod wpływem alkoholu oraz przekraczanie dozwolonej prędkości. To, że fotoradary sprowadzono z myślą o ,profilaktyce", nie znaczy iż na podstawie ich zapisów nie będą nakładane mandaty. W środę fotoradar ustawiony był przy ulicy Sucharskiego, wczoraj ( w czwartek) przy Jagiellońskiej w Dąbrowie Tarnowskiej. Policja zapowiada, że sprzęt ustawiany będzie także poza miastem.

Źródło: Gazeta Krakowska

Od dwóch dni policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej dysponują fotoradarem. Sprzęt nie pozostanie jednak na Powiślu na stałe, został przez miejscową ,drogówkę" wypożyczony.W dąbrowskiej komendzie przekonują, że fotoradar to nie sposób na zwiększenie liczby nałożonych mandatów, ale zdyscyplinowanie kierowców i wymuszenie na nich przestrzegania przepisów. Z tym bowiem jest coraz gorzej. Wręcz ,plagą" jest jazda pod wpływem alkoholu oraz przekraczanie dozwolonej prędkości. To, że fotoradary sprowadzono z myślą o ,profilaktyce", nie znaczy iż na podstawie ich zapisów nie będą nakładane mandaty. W środę fotoradar ustawiony był przy ulicy Sucharskiego, wczoraj ( w czwartek) przy Jagiellońskiej w Dąbrowie Tarnowskiej. Policja zapowiada, że sprzęt ustawiany będzie także poza miastem. Źródło: Gazeta Krakowska