Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Fundusz rozdzielony

Fundusz rozdzielony

Fundusz rozdzielony

Około 22 tys. złotych wynosi roczny Gminny Fundusz Ochrony Środowiska w Dąbrowie Tarnowskiej. Większość tej kwoty przeznaczana jest na gospodarkę odpadami. - GFOŚ pochodzi z opłat od zakładów przemysłowych za korzystanie ze środowiska. U nas jest ich niewiele, stan środowiska się poprawia, więc i dochody nie są duże. Spodziewamy się, że w roku 2005, podobnie jak w tym roku, z opłat zbierzemy około 22 tys. złotych - mówi burmistrz Stanisław Początek.

Z tej kwoty około 19 tys. złotych przeznaczonych będzie na gospodarkę odpadami, m.in. selektywną zbiórkę odpadów, czy zakup koszy na śmieci. 2 tys. przekazane będą na edukację ekologiczną i organizację konkursów o tej tematyce w szkołach. Kolejne 2 tys. przeznaczone będą na przegląd opryskiwaczy rolniczych. W miarę zużycia stają się one bowiem coraz bardziej rozregulowane i podczas pracy powodują niepotrzebne skażenie środowiska środkami ochrony roślin. (baja)

źródło: Dziennik Polski

Około 22 tys. złotych wynosi roczny Gminny Fundusz Ochrony Środowiska w Dąbrowie Tarnowskiej. Większość tej kwoty przeznaczana jest na gospodarkę odpadami. - GFOŚ pochodzi z opłat od zakładów przemysłowych za korzystanie ze środowiska. U nas jest ich niewiele, stan środowiska się poprawia, więc i dochody nie są duże. Spodziewamy się, że w roku 2005, podobnie jak w tym roku, z opłat zbierzemy około 22 tys. złotych - mówi burmistrz Stanisław Początek. Z tej kwoty około 19 tys. złotych przeznaczonych będzie na gospodarkę odpadami, m.in. selektywną zbiórkę odpadów, czy zakup koszy na śmieci. 2 tys. przekazane będą na edukację ekologiczną i organizację konkursów o tej tematyce w szkołach. Kolejne 2 tys. przeznaczone będą na przegląd opryskiwaczy rolniczych. W miarę zużycia stają się one bowiem coraz bardziej rozregulowane i podczas pracy powodują niepotrzebne skażenie środowiska środkami ochrony roślin. (baja) źródło: Dziennik Polski