Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Gala Święta Małopolski

Gala Święta Małopolski

Gala Święta Małopolski

19 listopada w Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego odbyła się tegoroczna edycja Święta Małopolski. Podczas uroczystej gali nagrodzono tych, którzy swoją pracą, aktywną działalnością i pasją przyczyniają się do rozwoju naszego województwa i zmieniają je na lepsze.

W wydarzeniu wzięli udział między innymi samorządowcy oraz przedstawiciele instytucji i organizacji. Nasz samorząd reprezentowali Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek oraz Wicestarosta Krzysztof Bryk.

Galę otworzył, Marszałek Województwa Małopolskiego, który nie tylko podsumował trzyletnią kadencję i dotychczasowe osiągnięcia, ale też przedstawił plany samorządu na najbliższy czas. Mówił też o wyzwaniach związanych z pandemią koronawirusa.

Podczas świętowania tradycyjnie wyróżniono zasłużonych Małopolan. Wręczono Medale Honorowe za Zasługi dla Województwa Małopolskiego, Nagrodę „Polonia Minor” (za szczególne osiągnięcia w dziedzinie rozpowszechniania i popularyzacji idei samorządności oraz za działalność na rzecz Małopolski) i Nagrodę Województwa Małopolskiego im. Jana Pawła II Veritatis Splendor (za szczególne zasługi na rzecz szerzenia dialogu między kulturami w wymiarze kulturowym, społecznym, międzyreligijnym).

Święto Małopolski uświetnił występ artystów krakowskiej filharmonii oraz zespołu folklorystycznego Mała Armia Janosika.

19 listopada w Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego odbyła się tegoroczna edycja Święta Małopolski. Podczas uroczystej gali nagrodzono tych, którzy swoją pracą, aktywną działalnością i pasją przyczyniają się do rozwoju naszego województwa i zmieniają je na lepsze. W wydarzeniu wzięli udział między innymi samorządowcy oraz przedstawiciele instytucji i organizacji. Nasz samorząd reprezentowali Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek oraz Wicestarosta Krzysztof Bryk. Galę otworzył, Marszałek Województwa Małopolskiego, który nie tylko podsumował trzyletnią kadencję i dotychczasowe osiągnięcia, ale też przedstawił plany samorządu na najbliższy czas. Mówił też o wyzwaniach związanych z pandemią koronawirusa. Podczas świętowania tradycyjnie wyróżniono zasłużonych Małopolan. Wręczono Medale Honorowe za Zasługi dla Województwa Małopolskiego, Nagrodę „Polonia Minor” (za szczególne osiągnięcia w dziedzinie rozpowszechniania i popularyzacji idei samorządności oraz za działalność na rzecz Małopolski) i Nagrodę Województwa Małopolskiego im. Jana Pawła II Veritatis Splendor (za szczególne zasługi na rzecz szerzenia dialogu między kulturami w wymiarze kulturowym, społecznym, międzyreligijnym). Święto Małopolski uświetnił występ artystów krakowskiej filharmonii oraz zespołu folklorystycznego Mała Armia Janosika. fot. UMWM