Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Gala Finałowa Konkursu Sztuka Osób Niepełnosprawnych

Gala Finałowa Konkursu Sztuka Osób Niepełnosprawnych

Gala Finałowa Konkursu Sztuka Osób Niepełnosprawnych

9 września 2019 roku w Kopalni Soli „Wieliczka” Laureaci wojewódzkiego etapu XVII edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego PFRON „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” odebrali nagrody z rąk Bożeny Borys –Szopy – Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Pośród Nagrodzonych laureatów znalazła się również podopieczna Środowiskowego Domu Samopomocy z Oleśnicy, Agnieszka Trójniak, otrzymując wyróżnienie za pracę konkursową w kategorii Malarstwo pt: „Spotkanie w księżycowych przestworzach”. Terapeutą współpracującą z podopieczną była Anita Jurczak.

-Nie jesteśmy tacy sami, Wy jesteście lepsi i piękniejsi – zwróciła się do małopolskich Laureatów konkursu Sztuka Osób Niepełnosprawnych Bożena Borys -Szopa. – Patrząc na prace spostrzegam, że osoby z niepełnosprawnościami mają fantastyczne podejście do życia i świata – dodała.

Tegoroczna edycja konkursu odbyła się pod hasłem „Podróże moich marzeń”. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej odprawionej w Kaplicy św. Kingi. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa prac, wybranych spośród ponad 200 zgłoszonych w konkursie. Liczni uczestnicy wydarzenia mieli okazję zobaczyć prace nagrodzone przez Komisję Konkursową.

Uroczystą Galę swoimi występami uświetnili uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie oraz duet: Arleta Matlęga – podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Żegocinie oraz wokalista Mirosław Witkowski.

Serdecznie gratulujemy Agnieszce Trójniak, a także jej terapeutce Anicie Jurczak zdobytego wyróżnienia w konkursie i życzymy dalszych sukcesów!

PFRON w Krakowie/ŚDS w Oleśnicy/gd

9 września 2019 roku w Kopalni Soli „Wieliczka” Laureaci wojewódzkiego etapu XVII edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego PFRON „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” odebrali nagrody z rąk Bożeny Borys –Szopy – Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Pośród Nagrodzonych laureatów znalazła się również podopieczna Środowiskowego Domu Samopomocy z Oleśnicy, Agnieszka Trójniak, otrzymując wyróżnienie za pracę konkursową w kategorii Malarstwo pt: „Spotkanie w księżycowych przestworzach”. Terapeutą współpracującą z podopieczną była Anita Jurczak. -Nie jesteśmy tacy sami, Wy jesteście lepsi i piękniejsi – zwróciła się do małopolskich Laureatów konkursu Sztuka Osób Niepełnosprawnych Bożena Borys -Szopa. – Patrząc na prace spostrzegam, że osoby z niepełnosprawnościami mają fantastyczne podejście do życia i świata – dodała. Tegoroczna edycja konkursu odbyła się pod hasłem „Podróże moich marzeń”. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej odprawionej w Kaplicy św. Kingi. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa prac, wybranych spośród ponad 200 zgłoszonych w konkursie. Liczni uczestnicy wydarzenia mieli okazję zobaczyć prace nagrodzone przez Komisję Konkursową. Uroczystą Galę swoimi występami uświetnili uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie oraz duet: Arleta Matlęga – podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Żegocinie oraz wokalista Mirosław Witkowski. Serdecznie gratulujemy Agnieszce Trójniak, a także jej terapeutce Anicie Jurczak zdobytego wyróżnienia w konkursie i życzymy dalszych sukcesów! PFRON w Krakowie/ŚDS w Oleśnicy/gd