Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Gala Kształcenia Zawodowego w Krakowie i nagrody dla uczniów naszej szkoły

Gala Kształcenia Zawodowego w Krakowie i nagrody dla uczniów naszej szkoły

Gala Kształcenia Zawodowego w Krakowie i nagrody dla uczniów naszej szkoły

15 czerwca 2022 roku, w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, odbyła się Gala Kształcenia Zawodowego, podczas której uczniowie technikum informatycznego w Powiatowym Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie Jakub Schab oraz Maciej Koper - laureaci konkursu „Mam Zawód. Mam fantazję” otrzymali zasłużone nagrody i wyróżnienia.

W tym dniu uczniom towarzyszyli Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk, dyrektor PCEiKZ w Szczucinie Magdalena Mach-Surowiec oraz nauczyciel przygotowujący ich do konkursu Krzysztof Słupek.

Tegoroczny konkurs składał się z 7 konkurencji. Drużyny, które uzyskały najlepszy wynik w testach współzawodniczyły w zmaganiach praktycznych. Uczniowie rywalizowali w przeprowadzeniu serwisu nowoczesnego ciągnika rolniczego, tworzeniu dań z gęsiny zatorskiej, opracowaniu grafiki popularyzującej kształcenia zawodowe, znajomości fauny i flory Ojcowskiego Parku Narodowego, rajdzie miejskim „szlakiem suskich legend”, trójwymiarowym projektowaniu i druku modelu części mechanicznych oraz prawidłowym montażu okna z wykorzystaniem rozwiązań energooszczędnych.

Jakub i Maciek zajęli bardzo wysokie trzecie miejsce w kategorii „Projekt grafiki na koszulkę – Najlepszy specjalista (bo) z Małopolski”. Zadaniem w tej kategorii było opracowanie projektu graficznego koszulki promującej małopolskie szkolnictwo zawodowe. Sukces naszych uczniów cieszy tym bardziej, że będąc uczniami technikum informatycznego konkurowali skutecznie z drużynami będącymi uczniami kierunków typowo graficznych takich jak technik poligrafii czy technik reklamy.

„Mam Zawód. Mam fantazję” to Wielobranżowy konkurs zawodowy skierowany do uczniów szkół kształcących się w technikach oraz szkołach branżowych w Małopolsce. Organizowany jest od 2011 roku w formule współzawodnictwa w kilku różnych konkurencjach zawodowych. Organizatorem jest Województwo Małopolskie, a pomysłodawcami poszczególnych konkurencji są współorganizatorzy, czyli małopolskie szkoły zawodowe. Obecnie Konkurs „Mam Zawód. Mam Fantazję” organizowany jest w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”.

Serdecznie gratulujemy uczniom osiągniętych wyników w Konkursie oraz dziękujemy za piękną promocję naszego regionu!

15 czerwca 2022 roku, w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, odbyła się Gala Kształcenia Zawodowego, podczas której uczniowie technikum informatycznego w Powiatowym Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie Jakub Schab oraz Maciej Koper - laureaci konkursu „Mam Zawód. Mam fantazję” otrzymali zasłużone nagrody i wyróżnienia. W tym dniu uczniom towarzyszyli Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk, dyrektor PCEiKZ w Szczucinie Magdalena Mach-Surowiec oraz nauczyciel przygotowujący ich do konkursu Krzysztof Słupek.Tegoroczny konkurs składał się z 7 konkurencji. Drużyny, które uzyskały najlepszy wynik w testach współzawodniczyły w zmaganiach praktycznych. Uczniowie rywalizowali w przeprowadzeniu serwisu nowoczesnego ciągnika rolniczego, tworzeniu dań z gęsiny zatorskiej, opracowaniu grafiki popularyzującej kształcenia zawodowe, znajomości fauny i flory Ojcowskiego Parku Narodowego, rajdzie miejskim „szlakiem suskich legend”, trójwymiarowym projektowaniu i druku modelu części mechanicznych oraz prawidłowym montażu okna z wykorzystaniem rozwiązań energooszczędnych. Jakub i Maciek zajęli bardzo wysokie trzecie miejsce w kategorii „Projekt grafiki na koszulkę – Najlepszy specjalista (bo) z Małopolski”. Zadaniem w tej kategorii było opracowanie projektu graficznego koszulki promującej małopolskie szkolnictwo zawodowe. Sukces naszych uczniów cieszy tym bardziej, że będąc uczniami technikum informatycznego konkurowali skutecznie z drużynami będącymi uczniami kierunków typowo graficznych takich jak technik poligrafii czy technik reklamy. „Mam Zawód. Mam fantazję” to Wielobranżowy konkurs zawodowy skierowany do uczniów szkół kształcących się w technikach oraz szkołach branżowych w Małopolsce. Organizowany jest od 2011 roku w formule współzawodnictwa w kilku różnych konkurencjach zawodowych. Organizatorem jest Województwo Małopolskie, a pomysłodawcami poszczególnych konkurencji są współorganizatorzy, czyli małopolskie szkoły zawodowe. Obecnie Konkurs „Mam Zawód. Mam Fantazję” organizowany jest w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”. Serdecznie gratulujemy uczniom osiągniętych wyników w Konkursie oraz dziękujemy za piękną promocję naszego regionu!