1. Gastronomia i hotelarstwo - Twoją szansą na rynku pracy!

Gastronomia i hotelarstwo - Twoją szansą na rynku pracy!

Priorytet: IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach
Działanie 9.2 – Podniesienie atrakcyjności i jakości kształcenia zawodowego

Okres realizacji projektu: 01.01.2010r. – 31.07.2011r.

Priorytet: IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionachDziałanie 9.2 – Podniesienie atrakcyjności i jakości kształcenia zawodowego Okres realizacji projektu: 01.01.2010r. – 31.07.2011r. Projekt realizowany był na terenie 12 szkół ponadgimnazjalnych o profilu zawodowym gastronomicznym lub hotelarskim (z wyłączeniem kształcenia osób dorosłych), dla których Powiat Tarnowski, Bocheński, Brzeski i Dąbrowski jest organem prowadzącym z: Bochni, Brzeska, Ciężkowic, Czchowa, Dąbrowy Tarnowskiej, Łysej Góry, Radłowa, Ryglic, Tuchowa, Wojnicza, Zakliczyna i Żabna.Projekt zakładał przeprowadzenie pozalekcyjnych zajęć wyrównawczych i/lub poszerzających w zakresie przedmiotów zawodowych branży gastronomicznej i hotelarskiej, przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, informatyki, języków obcych i przedsiębiorczości, specjalistycznych kursów umożliwiających zdobycie kwalifikacji zawodowych zwiększających szanse na rynku pracy. Uzupełnieniem zajęć będą wyjazdy edukacyjne ukazujące praktyczne możliwości wykorzystania wiedzy.W ramach projektu został zakupiony specjalistyczny sprzęt oraz pomoce naukowe, które zapewnią innowacyjny charakter prowadzonych zajęć i wysoki poziom kształcenia. W Powiecie Dąbrowskim projekt realizowany był w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Udzial w nim wzięło 20 uczniów.