Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. „Gdy codzienne życie bardzo boli” – konferencja dla uczniów klas I

„Gdy codzienne życie bardzo boli” – konferencja dla uczniów klas I

„Gdy codzienne życie bardzo boli” – konferencja dla uczniów klas I

Po raz kolejny we wszystkich czterech szkołach ponadpodstawowych z terenu powiatu dąbrowskiego zorganizowano cykl spotkań w ramach konferencji „Gdy codzienne życie bardzo boli”. Jej uczestnikami było ponad 460 uczniów klas pierwszych. To cykliczne przedsięwzięcie organizowane jest od 2018 roku przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Dąbrowie Tarnowskiej w partnerstwie z Starostwem Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej, a jego celem jest udzielenie wsparcia młodym ludziom wchodzących w okres dojrzewania.

Oficjalnej inauguracji pierwszego z cyklu 9 spotkań w ramach tegorocznej konferencji, które odbyło się 11 października 2023 r., dokonał Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk. Uczestniczyli w nim uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej. Kolejne spotkania odbyły się: 13 października 2023 r.  - w Zespole Szkół im. W.S. Reymonta w Brniu, 20 października 2023 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej oraz 31 października 2023 r. w Powiatowym Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie.

Młodzież biorąca udział w konferencji wysłuchała ciekawych wystąpień pracowników dąbrowskiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Dyrektor PPP w Dąbrowie Tarnowskiej Bogusława Molak zwracała uwagę uczniów na zagrożenia w postaci uzależnień, które czyhają na młodych ludzi, omawiała także ich skutki i apelowała do młodzieży o rozważne korzystanie z dobrodziejstw cywilizacji.

Psycholog Karolina Mach omówiła problem nadmiernego przebywania przez młodych ludzi w wirtualnej sieci oraz problem fonoholizmu i zjawisko FOMO. Przedstawiła również schemat „elektronicznej kokainy”, czyli uzależnienia od elektroniki.

Mariusz Wielgus, psychoterapeuta i psycholog, rozmawiał z młodzieżą na temat depresji. Uczestnicy konferencji dowiedzieli się jakie mogą być jej przyczyny, objawy, gdzie szukać pomocy w przypadku jej wystąpienia, a także jak sobie radzić w sytuacjach kryzysowych „gdy codzienne życie bardzo boli”.

Prowadzący apelowali też do uczniów, aby nie bali się prosić o pomoc w sytuacjach dla nich trudnych oraz zapewnili o gotowości wszystkich pracowników poradni do udzielenia im niezbędnego wsparcia.

Konferencja ph. „Gdy codzienne życie bardzo boli” wpisuje się w obchody Dni Profilaktyki Powiatu Dąbrowskiego, zainicjowane w 2018 roku  przez Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej, Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Dąbrowie Tarnowskiej, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Dąbrowie Tarnowskiej.

Po raz kolejny we wszystkich czterech szkołach ponadpodstawowych z terenu powiatu dąbrowskiego zorganizowano cykl spotkań w ramach konferencji „Gdy codzienne życie bardzo boli”. Jej uczestnikami było ponad 460 uczniów klas pierwszych. To cykliczne przedsięwzięcie organizowane jest od 2018 roku przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Dąbrowie Tarnowskiej w partnerstwie z Starostwem Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej, a jego celem jest udzielenie wsparcia młodym ludziom wchodzących w okres dojrzewania. Oficjalnej inauguracji pierwszego z cyklu 9 spotkań w ramach tegorocznej konferencji, które odbyło się 11 października 2023 r., dokonał Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk. Uczestniczyli w nim uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej. Kolejne spotkania odbyły się: 13 października 2023 r.  - w Zespole Szkół im. W.S. Reymonta w Brniu, 20 października 2023 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej oraz 31 października 2023 r. w Powiatowym Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie. Młodzież biorąca udział w konferencji wysłuchała ciekawych wystąpień pracowników dąbrowskiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Dyrektor PPP w Dąbrowie Tarnowskiej Bogusława Molak zwracała uwagę uczniów na zagrożenia w postaci uzależnień, które czyhają na młodych ludzi, omawiała także ich skutki i apelowała do młodzieży o rozważne korzystanie z dobrodziejstw cywilizacji. Psycholog Karolina Mach omówiła problem nadmiernego przebywania przez młodych ludzi w wirtualnej sieci oraz problem fonoholizmu i zjawisko FOMO. Przedstawiła również schemat „elektronicznej kokainy”, czyli uzależnienia od elektroniki. Mariusz Wielgus, psychoterapeuta i psycholog, rozmawiał z młodzieżą na temat depresji. Uczestnicy konferencji dowiedzieli się jakie mogą być jej przyczyny, objawy, gdzie szukać pomocy w przypadku jej wystąpienia, a także jak sobie radzić w sytuacjach kryzysowych „gdy codzienne życie bardzo boli”. Prowadzący apelowali też do uczniów, aby nie bali się prosić o pomoc w sytuacjach dla nich trudnych oraz zapewnili o gotowości wszystkich pracowników poradni do udzielenia im niezbędnego wsparcia. Konferencja ph. „Gdy codzienne życie bardzo boli” wpisuje się w obchody Dni Profilaktyki Powiatu Dąbrowskiego, zainicjowane w 2018 roku  przez Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej, Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Dąbrowie Tarnowskiej, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Dąbrowie Tarnowskiej.