Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Gdyby pojawiła się ptasia grypa - będą szczepienia i nowe ubrania ochronne

Gdyby pojawiła się ptasia grypa - będą szczepienia i nowe ubrania ochronne

Gdyby pojawiła się ptasia grypa - będą szczepienia i nowe ubrania ochronne

Strażacy, policjanci i pracownicy służby zdrowia zostaną zaszczepieni przeciwko grypie. Część kosztów z tym związanych pokryje starostwo w Dąbrowie Tarnowskiej. 
Posiedzenie powiatowego sztabu zarządzania kryzysowego zdominowała... ptasia grypa. -Nie jesteśmy zaliczani do grupy regionów o podwyższonym ryzyku, ale musimy się przygotować na ewentualne pojawienie się wirusa. Dlatego postanowiłem sfinansować część kosztów związanych z przeprowadzeniem sfinansować część kosztów związanych z przeprowadzeniem szczepień ochronnych. Na oddziale zakaźnym dąbrowskiego szpitala zostanie wydzielona część, która mogłaby w przyszłości służyć do izolacji osób zarażonych ptasią grypą. Strażacy mają za mało odzieży ochronnej. Będziemy musieli pomyśleć, skąd wziąć pieniądze na zakupy – mówi Krzysztof Kaczmarski, starosta dąbrowski. Po spotkaniu sztabu, powiatowy lekarz weterynarii Jacek Janas i szefowa miejscowego Sanepidu Grażyna Dudajek przeprowadzili szkolenie dla pracowników gmin oraz ośrodka zdrowia. Mówili o procedurach postępowania na wypadek ptasiej grypy. (MIR) 

 

Źródło: Gazeta Krakowska

Strażacy, policjanci i pracownicy służby zdrowia zostaną zaszczepieni przeciwko grypie. Część kosztów z tym związanych pokryje starostwo w Dąbrowie Tarnowskiej.  Posiedzenie powiatowego sztabu zarządzania kryzysowego zdominowała... ptasia grypa. -Nie jesteśmy zaliczani do grupy regionów o podwyższonym ryzyku, ale musimy się przygotować na ewentualne pojawienie się wirusa. Dlatego postanowiłem sfinansować część kosztów związanych z przeprowadzeniem sfinansować część kosztów związanych z przeprowadzeniem szczepień ochronnych. Na oddziale zakaźnym dąbrowskiego szpitala zostanie wydzielona część, która mogłaby w przyszłości służyć do izolacji osób zarażonych ptasią grypą. Strażacy mają za mało odzieży ochronnej. Będziemy musieli pomyśleć, skąd wziąć pieniądze na zakupy – mówi Krzysztof Kaczmarski, starosta dąbrowski. Po spotkaniu sztabu, powiatowy lekarz weterynarii Jacek Janas i szefowa miejscowego Sanepidu Grażyna Dudajek przeprowadzili szkolenie dla pracowników gmin oraz ośrodka zdrowia. Mówili o procedurach postępowania na wypadek ptasiej grypy. (MIR)    Źródło: Gazeta Krakowska