Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Gimnazjada w badmintonie

Gimnazjada w badmintonie

Gimnazjada w badmintonie

W dniu 26.11.2013 r.  na hali Widowiskowo- Sportowej w Szczucinie został rozegrany powiatowy turniej drużynowy w badmintonie w kategorii szkół podstawowych (w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej) oraz w kategorii szkół gimnazjalnych (w ramach Gimnazjady). Turniej zorganizowany został przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy oraz samorząd powiatowy.

Sędzią turnieju był Stanisław Dąbroś.

Uczestnicy turnieju walczyli o awans do udziału w wojewódzkich zawodach w badmintonie drużynowym. Zarówno najmłodsi badmintoniści ze szkół podstawowych, jak i starsi gimnazjaliści wykazali się dużymi umiejętnościami  - poziom rozgrywek był naprawdę wysoki.

Wyniki turnieju:

Szkoły podstawowe – kategoria: dziewczęta

I miejsce  - SP w Szczucinie (drużyna w składzie: Sylwia Motyka, Marcelina Dzięgiel, Alicja Nowak)

II miejsce  - SP w Zabrniu (Wiktoria Lubacz oraz Magdalena Głód)  

III miejsce  - SP w Zabrniu  (Natalia Moskal, Klaudia Chrabąszcz)

Szkoły podstawowe – kategoria: chłopcy

I miejsce  - SP w Szczucinie (Karol Dulak, Kacper Jarosz)

II miejsce - SP w Borkach (Damian Giza,  Karol Strycharz)

III miejsce - SP w Zabrniu  (Sebastian Czub, Mateusz Micek,  Mateusz Kupiec).

Szkoły gimnazjalne – kategoria: dziewczęta

I miejsce - Gimnazjum w Szczucinie (reprezentowane przez Katarzynę Walas, Dominikę Szarek)

II miejsce - Gimnazjum w Szczucinie (Anna Chrabąszcz, Agnieszka Chrabąszcz)

III miejsce - Gimnazjum w Borkach (Magdalena Czapla, Lidia Furgał).

Szkoły gimnazjalne – kategoria: chłopcy

I miejsce -  Gimnazjum  w Borkach (Jan Łuszcz, Mateusz Zimoń)

II miejsce - Gimnazjum w Szczucinie (Patryk Motyka, Maciej Wójcik)

Nagrody i dyplomy dla uczestników zawodów zostały zakupione ze środków dotacji Powiatu Dąbrowskiego przekazanej Powiatowemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu w Dąbrowie Tarnowskiej na realizację zadania pn. „Współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży szkół z terenu Powiatu Dąbrowskiego w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego."

Nagrody dla zwycięzców turnieju w imieniu Starosty Dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego wręczał Stanisław Dąbroś.

W dniu 26.11.2013 r.  na hali Widowiskowo- Sportowej w Szczucinie został rozegrany powiatowy turniej drużynowy w badmintonie w kategorii szkół podstawowych (w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej) oraz w kategorii szkół gimnazjalnych (w ramach Gimnazjady). Turniej zorganizowany został przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy oraz samorząd powiatowy. Sędzią turnieju był Stanisław Dąbroś. Uczestnicy turnieju walczyli o awans do udziału w wojewódzkich zawodach w badmintonie drużynowym. Zarówno najmłodsi badmintoniści ze szkół podstawowych, jak i starsi gimnazjaliści wykazali się dużymi umiejętnościami  - poziom rozgrywek był naprawdę wysoki. Wyniki turnieju: Szkoły podstawowe – kategoria: dziewczęta I miejsce  - SP w Szczucinie (drużyna w składzie: Sylwia Motyka, Marcelina Dzięgiel, Alicja Nowak) II miejsce  - SP w Zabrniu (Wiktoria Lubacz oraz Magdalena Głód)   III miejsce  - SP w Zabrniu  (Natalia Moskal, Klaudia Chrabąszcz) Szkoły podstawowe – kategoria: chłopcy I miejsce  - SP w Szczucinie (Karol Dulak, Kacper Jarosz) II miejsce - SP w Borkach (Damian Giza,  Karol Strycharz) III miejsce - SP w Zabrniu  (Sebastian Czub, Mateusz Micek,  Mateusz Kupiec). Szkoły gimnazjalne – kategoria: dziewczęta I miejsce - Gimnazjum w Szczucinie (reprezentowane przez Katarzynę Walas, Dominikę Szarek) II miejsce - Gimnazjum w Szczucinie (Anna Chrabąszcz, Agnieszka Chrabąszcz) III miejsce - Gimnazjum w Borkach (Magdalena Czapla, Lidia Furgał). Szkoły gimnazjalne – kategoria: chłopcy I miejsce -  Gimnazjum  w Borkach (Jan Łuszcz, Mateusz Zimoń) II miejsce - Gimnazjum w Szczucinie (Patryk Motyka, Maciej Wójcik) Nagrody i dyplomy dla uczestników zawodów zostały zakupione ze środków dotacji Powiatu Dąbrowskiego przekazanej Powiatowemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu w Dąbrowie Tarnowskiej na realizację zadania pn. „Współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży szkół z terenu Powiatu Dąbrowskiego w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego." Nagrody dla zwycięzców turnieju w imieniu Starosty Dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego wręczał Stanisław Dąbroś.