1. Gimnazjada w piłce ręcznej chłopców

Gimnazjada w piłce ręcznej chłopców

Turniej sędziowali: Wojciech Kogut oraz sędzia stolikowy Anna Chmura.
Grupa 1 :
Gimnazjum Gręboszów
Gimnazjum Luszowice
Gimnazjum Nr 2 Dąbrowa Tarnowska
Gimnazjum  Olesno
Wyniki rozegranych meczy :
1.Gręboszów-Luszowice - 5 :1
6.Radgoszcz–Gimnazjum Nr 1 D.T. - 7 : 5

II miejsce - Gimnazjum Nr 1 Dabrowa Tarnowska
III miejsce - Gimnazjum Olesno
IV miejsce - Gimnazjum Gręboszów.

W dniu 10 kwietnia br. w Hali Sportowej im. Agaty Mróz –Olszewskiej zostały przeprowadzone zawodowy powiatowe w piłce ręcznej w kategorii chłopców ze szkół gimnazjalnych. Turniej został rozegrany w ramach realizacji Powiatowego Szkolnego Kalendarza Sportowego. Organizatorami tych zawodów byli: Powiatowy Szkolny Związek Sportowy i samorząd powiatowy.Do rywalizacji zgłosiło się 7 drużyn. Mecze zostały rozegrane w grupach 1 x 8 minut, systemem każdy z każdym. Z każdej grupy do dalszych rozgrywek awansowały dwie zwycięskie drużyny. Turniej sędziowali: Wojciech Kogut oraz sędzia stolikowy Anna Chmura. Grupa 1 : Gimnazjum GręboszówGimnazjum Luszowice Gimnazjum Nr 2 Dąbrowa Tarnowska Gimnazjum  Olesno Wyniki rozegranych meczy : 1.Gręboszów-Luszowice - 5 :1 2.Gimnazjum Nr 2 D.T.–Olesno - 2 : 3 3.Gręboszów–Gimnazjum Nr 2 D.T. - 8 : 2 4.Luszowice–Olesno - 1 : 4 5.Gręboszów–Olesno - 4 : 4 6.Luszowice–Gimnazjum Nr 2 D.T. - 6 : 2 I miejsce w grupie – Gręboszów II miejsce – Olesno Grupa 2 :Gimnazjum Mędrzechów Gimnazjum  Radgoszcz Gimnazjum Nr 1 Dąbrowa Tarnowska Wyniki rozegranych meczy: 1.Mędrzechów–Radgoszcz - 1 : 6 2.Radgoszcz–Gimnazjum Nr 1 D.T. - 7 : 5 3.Mędrzechów–Gimnazjum Nr 1 D.T. - 5 : 7 I miejsce w grupie – Radgoszcz II miejsce – Gimnazjum Nr 1 Dąbrowa Tarnowska Mecze finałowe: 1.Radgoszcz–Olesno - 5 : 0 2.Gręboszów-Gimnazjum Nr 1 D.T. - 1 : 5 3.Olesno-Gimnazjum Nr 1 D.T. - 2 : 3 4.Radgoszcz–Gręboszów - 8 : 3 5.Gręboszów–Olesno - 4 : 4 6.Radgoszcz–Gimnazjum Nr 1 D.T. - 7 : 5 I miejsce zdobyła drużyna chłopców z Gimnazjum w Radgoszczy prowadzona przez Agnieszkę Piotrowicz w składzie: Tomasz Sipior, Wojciech Bobro, Grzegorz Urban, Sławomir Urban, Robert Ślęczkowski, Dawid Szeliga, Tomasz Labak, Karol Zieliński, Jakub Kuśnierz, Grzegorz Nowak, Arkadiusz Mazur, Łukasz Świder, Patryk Stal, Przemysław Małek.II miejsce - Gimnazjum Nr 1 Dabrowa Tarnowska III miejsce - Gimnazjum Olesno IV miejsce - Gimnazjum Gręboszów. Nagrody i dyplomy dla uczestników zawodów zostały zakupione ze środków dotacji Powiatu Dąbrowskiego przekazanej Powiatowemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu w Dąbrowie Tarnowskiej na realizację zadania pn. „Współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży szkół z terenu Powiatu Dąbrowskiego w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego."Nagrody dla zwycięskich drużyn w imieniu Starosty Dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego wręczał Mirosław Jastrząb – Przewodniczący PSZS. 12 kwietnia br. zostanie przeprowadzony turniej w piłce ręcznej dziewcząt ze szkół gimnazjalnych.