1. Gimnazjada w piłce siatkowej chłopców

Gimnazjada w piłce siatkowej chłopców

W dniu 4 marca br. na hali sportowej ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się rozgrywki w piłce siatkowej chłopców. Organizatorami tych zawodów byli: Powiatowy Szkolny Związek Sportowy i samorząd powiatowy. Turniej był również promocją szkoły wśród gimnazjów powiatu dąbrowskiego. Inicjatorem pomysłu, aby zawody rozegrane zostały na hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej promując szkołę była Wicedyrektor Jolanta Borsa. Do turnieju piłki siatkowej szczebla powiatowego chłopców przystąpiło blisko 80 uczniów z 7 gimnazjów wyłonionych wcześniej w rozgrywkach gminnych. Turniej otworzyli Starosta Powiatu Dąbrowskiego Tadeusz Kwiatkowski oraz Dyrektor ZSP nr 1 Agata Fido. Drużyny Gimnazjów z Bolesławia, Mędrzechowa, Gręboszowa, Radwana, Olesna, Szczucina oraz Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej podzielono na dwie grupy 3 i 4 drużynowe. Dwa najlepsze zespoły z grup rozgrywały mecze półfinałowe. Zwycięzcy półfinałów walczyli o 1 miejsce, przegrane drużyny natomiast o 3 miejsce. W wyniku rozegranych spotkań mecz o III miejsce rozegrały Gimnazjum w Szczucinie i Gręboszowie. Zwycięzcą okazali się uczniowie ze Szczucina pokonując Gręboszów 2:1. W meczu finałowym lepsze okazało się Gimnazjum w Bolesławiu, które pokonało Gimnazjum w Radwanie 2:0. Skład drużyny zwycięzców prowadzonej przez Mirosławę Kopeć :Patryk Kurtyka, Arkadiusz Smoła, Łukasz Czajkowski, Daniel Chrapusta, Konrad Szmist, Arkadiusz Boduch, Wojciech Węgiel, Maciej Wnęk, Dominik Ząbek, Dawid Kaczówka, Krystian Burek, Kamil Woźniak. Sędzią głównym zawodów był Michał Borsa, spotkania sędziowali Jakub Bondal i Anna Chmura. Nagrody i dyplomy dla uczestników zawodów zostały zakupione ze środków dotacji Powiatu Dąbrowskiego przekazanej Powiatowemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu w Dąbrowie Tarnowskiej na realizację zadania pn. „Współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży szkół z terenu Powiatu Dąbrowskiego w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego." Na zakończenie turnieju puchary i dyplomy dla pierwszych trzech drużyn oraz medale dla najlepszej drużyny w imieniu Starosty Dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego wręczały dyrektor ZSP nr 1 Agata Fido oraz wicedyrektor Jolanta Borsa.