Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Gimnazjaliści odwiedzili ZSP nr 2

Gimnazjaliści odwiedzili ZSP nr 2

Gimnazjaliści odwiedzili ZSP nr 2

Środa, 14 marca br. była niezwykłym dniem w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Tłumy młodych ludzi wędrujących po szkolnych korytarzach, oglądających wystawy prac uczniowskich i okolicznościowe gazetki, poznających wszystkie zakamarki szkoły zgodnie z mapką otrzymaną przy wejściu (prawie każdy nowicjusz gubi się w ZSP nr 2!) i oglądających filmiki promujące szkołę oraz charakterystyczne dla niej profile kształcenia.

A potem te same tłumy na sali gimnastycznej słuchające wystąpienia Pana Wicestarosty Dąbrowskiego Roberta Pantery i Pana Dyrektora Szkoły Jana Kiljana. Najlepsi spośród gimnazjalistów odebrali z rąk Pana Wicestarosty i Dyrektora Szkoły gratulacje i nagrody za zajęcie najlepszych miejsc w konkursie matematycznym i języka angielskiego.

A dalej wiele emocji! Brainboxing! 12 rund prawdziwej walki bokserskiej i czas na rozwiązywanie quizu sprawdzającego jak wiele szczegółów o szkole zapamiętali gimnazjaliści w czasie jej zwiedzania. Poszło rewelacyjnie. Uczniowie trzech gimnazjów – z Radgoszczy, Olesna i dąbrowskiej „Dwójki" uzyskali takie same wyniki. Najlepsi zostali nagrodzeni słodkościami. Chwile wytchnienia umilał szkolny zespół muzyczny.

Druga część dnia to próba poczucia się uczniem ZSP nr 2 tylko przez 45 minut. Najwięcej gimnazjalistów uczestniczyło w lekcji z funkcjonariuszami policji, ale wielu też było na warsztatach dziennikarskich, języku niemieckim w laboratorium językowym, języku angielskim w sali z tablicą interaktywną oraz uczyło się obsługi kas fiskalnych w pracowni handlowo-administracyjnej. Niezwykłym zainteresowaniem, w szczególności wśród chłopców, cieszył się pokaz broni, tym bardziej że można było dotknąć, a nawet nacisnąć spust.

Dzień ten przyniósł gościom ZSP nr 2 sporo wrażeń i cennych informacji o szkole. Ufamy, ze wielu z nich wróci do tej szkoły we wrześniu, już jako członkowie szkolnej społeczności.

Środa, 14 marca br. była niezwykłym dniem w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Tłumy młodych ludzi wędrujących po szkolnych korytarzach, oglądających wystawy prac uczniowskich i okolicznościowe gazetki, poznających wszystkie zakamarki szkoły zgodnie z mapką otrzymaną przy wejściu (prawie każdy nowicjusz gubi się w ZSP nr 2!) i oglądających filmiki promujące szkołę oraz charakterystyczne dla niej profile kształcenia. A potem te same tłumy na sali gimnastycznej słuchające wystąpienia Pana Wicestarosty Dąbrowskiego Roberta Pantery i Pana Dyrektora Szkoły Jana Kiljana. Najlepsi spośród gimnazjalistów odebrali z rąk Pana Wicestarosty i Dyrektora Szkoły gratulacje i nagrody za zajęcie najlepszych miejsc w konkursie matematycznym i języka angielskiego. A dalej wiele emocji! Brainboxing! 12 rund prawdziwej walki bokserskiej i czas na rozwiązywanie quizu sprawdzającego jak wiele szczegółów o szkole zapamiętali gimnazjaliści w czasie jej zwiedzania. Poszło rewelacyjnie. Uczniowie trzech gimnazjów – z Radgoszczy, Olesna i dąbrowskiej „Dwójki" uzyskali takie same wyniki. Najlepsi zostali nagrodzeni słodkościami. Chwile wytchnienia umilał szkolny zespół muzyczny. Druga część dnia to próba poczucia się uczniem ZSP nr 2 tylko przez 45 minut. Najwięcej gimnazjalistów uczestniczyło w lekcji z funkcjonariuszami policji, ale wielu też było na warsztatach dziennikarskich, języku niemieckim w laboratorium językowym, języku angielskim w sali z tablicą interaktywną oraz uczyło się obsługi kas fiskalnych w pracowni handlowo-administracyjnej. Niezwykłym zainteresowaniem, w szczególności wśród chłopców, cieszył się pokaz broni, tym bardziej że można było dotknąć, a nawet nacisnąć spust. Dzień ten przyniósł gościom ZSP nr 2 sporo wrażeń i cennych informacji o szkole. Ufamy, ze wielu z nich wróci do tej szkoły we wrześniu, już jako członkowie szkolnej społeczności.