Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Gmina jednak poręczy kredyt

Gmina jednak poręczy kredyt

Gmina jednak poręczy kredyt

Radni Dąbrowy Tarnowskiej zdecydowali, że pomogą ratować balansujący nad przepaścią szpital w tym mieście. Zabiegi o uzyskanie pożyczki rozpoczęły się już wiosną , jednak przez kilka miesięcy trwały negocjacje ze starostwem , które w zamian za poręczenie miało przekazać gminie zastaw. „Wygląda na to , że szpital w końcu uzyska pomoc finansową, pozwalającą na spłatę części długów i wdrożenie restrukturyzacji" – cieszy się burmistrz Stanisław Początek.

Szefowa szpitala w Dąbrowie Teresie Kopczyńskiej udało się przyspieszyć procedury przetargowe obowiązujące przy zaciąganiu kredytu. Dzięki temu decyzja w sprawie jego przyznania zapaść ma najpóźniej do15 października , kiedy to mija termin spłaty zobowiązań wobec największego wierzyciela szpitala – Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Już teraz wiadomo jednak , że nie uda się zdobyć całości potrzebnej sumy. Mówi starosta powiatu dąbrowskiego Krzysztof Kaczmarski. Ponad jedna trzecia uzyskanej sumy czyli milion sto pięćdziesiąt tysięcy trafi na konta ZUS-u.
Reszta pójdzie na kompensację wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Jeśli zabiegi powiodą się jest duża szansa na to, iż zadłużony na ponad 7 milionów złotych szpital stanie wreszcie na nogi. Tym bardziej, iż powodzeniem zakończyły się renegocjacje kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, który podniesie dąbrowskiej placówce stawkę za punkt.

Źródło: Radio MAKS

Radni Dąbrowy Tarnowskiej zdecydowali, że pomogą ratować balansujący nad przepaścią szpital w tym mieście. Zabiegi o uzyskanie pożyczki rozpoczęły się już wiosną , jednak przez kilka miesięcy trwały negocjacje ze starostwem , które w zamian za poręczenie miało przekazać gminie zastaw. „Wygląda na to , że szpital w końcu uzyska pomoc finansową, pozwalającą na spłatę części długów i wdrożenie restrukturyzacji" – cieszy się burmistrz Stanisław Początek. Szefowa szpitala w Dąbrowie Teresie Kopczyńskiej udało się przyspieszyć procedury przetargowe obowiązujące przy zaciąganiu kredytu. Dzięki temu decyzja w sprawie jego przyznania zapaść ma najpóźniej do15 października , kiedy to mija termin spłaty zobowiązań wobec największego wierzyciela szpitala – Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Już teraz wiadomo jednak , że nie uda się zdobyć całości potrzebnej sumy. Mówi starosta powiatu dąbrowskiego Krzysztof Kaczmarski. Ponad jedna trzecia uzyskanej sumy czyli milion sto pięćdziesiąt tysięcy trafi na konta ZUS-u.Reszta pójdzie na kompensację wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Jeśli zabiegi powiodą się jest duża szansa na to, iż zadłużony na ponad 7 milionów złotych szpital stanie wreszcie na nogi. Tym bardziej, iż powodzeniem zakończyły się renegocjacje kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, który podniesie dąbrowskiej placówce stawkę za punkt. Źródło: Radio MAKS