Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Gotówka za drogi - powiat wypłaca odszkodowania

Gotówka za drogi - powiat wypłaca odszkodowania

Gotówka za drogi - powiat wypłaca odszkodowania

Właściciele działek sąsiadujących z drogami powiatowymi dostali od starostwa w tym roku kilkadziesiąt tysięcy złotych. Samorząd płaci odszkodowania, które są efektem zaniedbań z lat, kiedy powiat dąbrowski jeszcze nie istniał. 
Większość powiatowych dróg, przed reformą administracyjną, miało status wojewódzki. Zdarzało się wówczas niestety, że w trakcie inwestycji drogowcy zajmowali fragmenty sąsiadujących z jezdniami działek. 
Niektóre z tych kwestii latami czekały na uregulowanie. Chodziło o finansowe zrekompensowanie tego stanu rzeczy właścicielom gruntów, na których znajduje się asfalt, pobocze lub wybudowano chodniki. Starostwo wydało nie tak dawno 11 tysięcy złotych na określenie sumy, która będzie potrzebna do rozwiązania tego problemu. 
- W tym roku wypłaciliśmy 60 odszkodowań mieszkańcom, którzy o takie rekompensaty do urzędu się zwrócili – mówi Krzysztof Kaczmarski, starosta dąbrowski. 
Samorząd pieniądze na ten cel otrzymał od wojewody małopolskiego. Do właścicieli działek trafiło w sumie prawie 48 tysięcy złotych. 
Najświeższa z transz wpisana została niedawno przez Zarząd Powiatu do projektu zmian w tegorocznym jeszcze budżecie. Jest to blisko 5 tysięcy złotych. (ANS) 

Źródło: Gazeta Krakowska

Właściciele działek sąsiadujących z drogami powiatowymi dostali od starostwa w tym roku kilkadziesiąt tysięcy złotych. Samorząd płaci odszkodowania, które są efektem zaniedbań z lat, kiedy powiat dąbrowski jeszcze nie istniał.  Większość powiatowych dróg, przed reformą administracyjną, miało status wojewódzki. Zdarzało się wówczas niestety, że w trakcie inwestycji drogowcy zajmowali fragmenty sąsiadujących z jezdniami działek.  Niektóre z tych kwestii latami czekały na uregulowanie. Chodziło o finansowe zrekompensowanie tego stanu rzeczy właścicielom gruntów, na których znajduje się asfalt, pobocze lub wybudowano chodniki. Starostwo wydało nie tak dawno 11 tysięcy złotych na określenie sumy, która będzie potrzebna do rozwiązania tego problemu.  - W tym roku wypłaciliśmy 60 odszkodowań mieszkańcom, którzy o takie rekompensaty do urzędu się zwrócili – mówi Krzysztof Kaczmarski, starosta dąbrowski.  Samorząd pieniądze na ten cel otrzymał od wojewody małopolskiego. Do właścicieli działek trafiło w sumie prawie 48 tysięcy złotych.  Najświeższa z transz wpisana została niedawno przez Zarząd Powiatu do projektu zmian w tegorocznym jeszcze budżecie. Jest to blisko 5 tysięcy złotych. (ANS)  Źródło: Gazeta Krakowska
tel. 14 642 24 31
kontakt
Projekt i wykonanie: i-t.pl
Dostępność cyfrowa
i zgodność ze standardem WCAG