Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Grudniowy numer „Powiśla Dąbrowskiego” już w sprzedaży!

Grudniowy numer „Powiśla Dąbrowskiego” już w sprzedaży!

Grudniowy numer „Powiśla Dąbrowskiego” już w sprzedaży!

W kioskach i sklepach w Dąbrowie Tarnowskiej oraz w pozostałych gminach powiatu dąbrowskiego można kupić świąteczny numer miesięcznika społeczno - informacyjnego „Powiśle Dąbrowskie".

Grudniowe wydanie czasopisma poświęcone jest m.in. pomocy jakiej udzielił ambasador Polski w Kanadzie Zenon Kosiniak – Kamysz wychowankowi Jednostki Wspierającej Rodzinę w Dąbrowie Tarnowskiej, Damianowy Kapce oraz pracom, jakie są wykonywane z zabytkowych kompleksach parkowych w Brniu i Dąbrowie Tarnowskiej.

Ponadto znaleźć tu można relacje z uroczystości upamiętniających rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w tym z wyjątkowego koncertu (galeria fotografii), jaki odbył się w Dąbrowskim Domu Kultury. 10 listopada wystąpili tu artyści z Bałty na Ukrainie, z którą w październiku samorząd powiatu dąbrowskiego podpisał porozumienie o współpracy.
W tym świątecznym wydaniu „Powiśla Dąbrowskiego" są również życzenia świąteczne od samorządów i firm z Powiśla Dąbrowskiego oraz relacje z m.in. Międzypowiatowego Turnieju Sztuki Recytatorskiej „Poszukiwania", wernisażu rysunków Tomasza Wiatra, promocji książki dra Andrzeja Skowrona o działalności Jakuba Bojki, listopadowej sesji Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej, spotkań z Jarosławem Kretem w bibliotekach w Dąbrowie i Oleśnie.

O uzdolnionym dziesięciolatku z Zalipia, Pawle Trójniaku, pisze Anna Święch., Kinga Pinas relacjonuje ostatnie działania Stowarzyszenia „Wiedzieć Więcej", a Katarzyna Lindstedt zachęca do wirtualnego zwiedzenia Ośrodka Spotkania Kultury – zabytkowej synagogi. Dla osób interesujących się piłką nożną podsumowaliśmy ostatnie mecze „okręgówki".
Jak zawsze w „Powiślu Dąbrowskim" można znaleźć informacje o imprezach i wydarzeniach, jakie zaplanowano na rozpoczynający się miesiąc oraz propozycjach kina cyfrowego „Sokół".

Od kilku dni działa również nasz portal internetowy (www.powisledabrowskie.pl), gdzie znaleźć można informacje o bieżących wydarzeniach i galerie zdjęć, można podyskutować czy wziąć udział w sondzie tematycznej. Strona jest nowoczesna, mobilna, przystosowana nie tylko do oglądania na monitorze komputera, ale również w telefonach komórkowych i tabletach.
Wydawcą czasopisma informacyjno – społecznego „Powiśle Dąbrowskie" jest Dąbrowski Dom Kultury. Można je kupić w wybranych kioskach i sklepach na terenie powiatu dąbrowskiego.

Barbara Jaworska

W kioskach i sklepach w Dąbrowie Tarnowskiej oraz w pozostałych gminach powiatu dąbrowskiego można kupić świąteczny numer miesięcznika społeczno - informacyjnego „Powiśle Dąbrowskie". Grudniowe wydanie czasopisma poświęcone jest m.in. pomocy jakiej udzielił ambasador Polski w Kanadzie Zenon Kosiniak – Kamysz wychowankowi Jednostki Wspierającej Rodzinę w Dąbrowie Tarnowskiej, Damianowy Kapce oraz pracom, jakie są wykonywane z zabytkowych kompleksach parkowych w Brniu i Dąbrowie Tarnowskiej. Ponadto znaleźć tu można relacje z uroczystości upamiętniających rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w tym z wyjątkowego koncertu (galeria fotografii), jaki odbył się w Dąbrowskim Domu Kultury. 10 listopada wystąpili tu artyści z Bałty na Ukrainie, z którą w październiku samorząd powiatu dąbrowskiego podpisał porozumienie o współpracy.W tym świątecznym wydaniu „Powiśla Dąbrowskiego" są również życzenia świąteczne od samorządów i firm z Powiśla Dąbrowskiego oraz relacje z m.in. Międzypowiatowego Turnieju Sztuki Recytatorskiej „Poszukiwania", wernisażu rysunków Tomasza Wiatra, promocji książki dra Andrzeja Skowrona o działalności Jakuba Bojki, listopadowej sesji Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej, spotkań z Jarosławem Kretem w bibliotekach w Dąbrowie i Oleśnie. O uzdolnionym dziesięciolatku z Zalipia, Pawle Trójniaku, pisze Anna Święch., Kinga Pinas relacjonuje ostatnie działania Stowarzyszenia „Wiedzieć Więcej", a Katarzyna Lindstedt zachęca do wirtualnego zwiedzenia Ośrodka Spotkania Kultury – zabytkowej synagogi. Dla osób interesujących się piłką nożną podsumowaliśmy ostatnie mecze „okręgówki".Jak zawsze w „Powiślu Dąbrowskim" można znaleźć informacje o imprezach i wydarzeniach, jakie zaplanowano na rozpoczynający się miesiąc oraz propozycjach kina cyfrowego „Sokół". Od kilku dni działa również nasz portal internetowy (www.powisledabrowskie.pl), gdzie znaleźć można informacje o bieżących wydarzeniach i galerie zdjęć, można podyskutować czy wziąć udział w sondzie tematycznej. Strona jest nowoczesna, mobilna, przystosowana nie tylko do oglądania na monitorze komputera, ale również w telefonach komórkowych i tabletach.Wydawcą czasopisma informacyjno – społecznego „Powiśle Dąbrowskie" jest Dąbrowski Dom Kultury. Można je kupić w wybranych kioskach i sklepach na terenie powiatu dąbrowskiego. Barbara Jaworska