Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Halowe Mistrzostwa Małopolski w Dąbrowie Tarnowskiej

Halowe Mistrzostwa Małopolski w Dąbrowie Tarnowskiej

Halowe Mistrzostwa Małopolski w Dąbrowie Tarnowskiej

Z udziałem 68 zawodniczek i zawodników reprezentujących 7 klubów Małopolski, w hali sportowej Ośrodka Sportowo Rekreacyjnego w Zabierzowie odbyły się Halowe Mistrzostwa Małopolski – 2013.

Otwarcia zawodów dokonał Honorowy Prezes Małopolskiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe – Mieczysław Nowakowski, w asyście Marty Dudek – Prezesa Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „GROT", organizatora imprezy.

Dąbrowski klub pod wodzą trenerów: Beaty Chmielewskiej oraz Jerzego Kozaka, reprezentowało 11 zawodników i zawodniczek w kategorii seniorów i juniorów. Warto zaznaczyć, że w kategorii juniorskiej wystartowało dwoje zawodników z niższej kategorii (młodzik): Wiktoria Malik oraz Grzegorz Warias.

Sensacją wśród mężczyzn w kategorii open było zwycięstwo 16-letniego Krystiana Molendy z „Grota" Zabierzów, który w finale turnieju pokonał swego rówieśnika Macieja Matejko z „Zamku Suskiego" 7:3. W pojedynkach turniejowych pokonali starszych, bardziej doświadczonych i utytułowanych zawodników z Płaszowianki oraz Dąbrovii.

W przeciwieństwie do mężczyzn w kategorii kobiet o czołowe miejsca walczyły doświadczone i utytułowane łuczniczki. W finale wystąpiły zawodniczki „Dąbrovii" Dąbrowa Tarnowska - Katarzyna Mickiewicz pokonała Agatę Bulwa w setach 6:0. W walce o brązowy medal pojedynkowała się również para klubowa, tym razem z „Grota" Zabierzów. Tutaj Karina Lipiarska pokonała Karolinę Szajnowską 6:4.

Na etapie kwalifikacji (60 strzał z odległości 18 m do tzw. trójek) sklasyfikowano kategorię juniora młodszego (kadeta). W juniorkach młodszych najlepszą była Anna Forgiel (Dąbrovia) przed Pauliną Kamińską (Sokole Oko Zawadka) i Wiktorią Malik (Dąbrovia). W juniorach młodszych pierwsze miejsce zajął Maciej Matejko (Zamek Suski) przed Krystianem Molendą i Jakubem Dudkiem (obaj „Grot" Zabierzów).

Wręczenia medali, dyplomów i nagród rzeczowych dokonała Pani Sekretarz Gminy Zabierzów – Wioletta Matejczyk – w asyście Marty Dudek, Prezesa „Grota" i sędziego głównego zawodów – Mirosława Jabłońskiego.

Z udziałem 68 zawodniczek i zawodników reprezentujących 7 klubów Małopolski, w hali sportowej Ośrodka Sportowo Rekreacyjnego w Zabierzowie odbyły się Halowe Mistrzostwa Małopolski – 2013. Otwarcia zawodów dokonał Honorowy Prezes Małopolskiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe – Mieczysław Nowakowski, w asyście Marty Dudek – Prezesa Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „GROT", organizatora imprezy. Dąbrowski klub pod wodzą trenerów: Beaty Chmielewskiej oraz Jerzego Kozaka, reprezentowało 11 zawodników i zawodniczek w kategorii seniorów i juniorów. Warto zaznaczyć, że w kategorii juniorskiej wystartowało dwoje zawodników z niższej kategorii (młodzik): Wiktoria Malik oraz Grzegorz Warias. Sensacją wśród mężczyzn w kategorii open było zwycięstwo 16-letniego Krystiana Molendy z „Grota" Zabierzów, który w finale turnieju pokonał swego rówieśnika Macieja Matejko z „Zamku Suskiego" 7:3. W pojedynkach turniejowych pokonali starszych, bardziej doświadczonych i utytułowanych zawodników z Płaszowianki oraz Dąbrovii. W przeciwieństwie do mężczyzn w kategorii kobiet o czołowe miejsca walczyły doświadczone i utytułowane łuczniczki. W finale wystąpiły zawodniczki „Dąbrovii" Dąbrowa Tarnowska - Katarzyna Mickiewicz pokonała Agatę Bulwa w setach 6:0. W walce o brązowy medal pojedynkowała się również para klubowa, tym razem z „Grota" Zabierzów. Tutaj Karina Lipiarska pokonała Karolinę Szajnowską 6:4. Na etapie kwalifikacji (60 strzał z odległości 18 m do tzw. trójek) sklasyfikowano kategorię juniora młodszego (kadeta). W juniorkach młodszych najlepszą była Anna Forgiel (Dąbrovia) przed Pauliną Kamińską (Sokole Oko Zawadka) i Wiktorią Malik (Dąbrovia). W juniorach młodszych pierwsze miejsce zajął Maciej Matejko (Zamek Suski) przed Krystianem Molendą i Jakubem Dudkiem (obaj „Grot" Zabierzów). Wręczenia medali, dyplomów i nagród rzeczowych dokonała Pani Sekretarz Gminy Zabierzów – Wioletta Matejczyk – w asyście Marty Dudek, Prezesa „Grota" i sędziego głównego zawodów – Mirosława Jabłońskiego.