Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów

Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów

Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów

Gospodarzem tegorocznych Halowych Mistrzostw Polski Seniorów była Milówka. „Dąbrovie" reprezentowała czwórka zawodników: Agata Bulwa, Małgorzata Mickiewicz, Katarzyna Mickiewicz oraz Jakub Kot. Po rywalizacji w ubiegłym tygodniu w Mistrzostwach Małopolski można było się spodziewać dobrych wyników. I tak się stało. Cała czwórka wróciła z zawodów z medalami. Nasi zawodnicy w większości konkurencji dochodzili do pojedynków finałowych. Rywalizację zaczęli najpierw w konkurencji mieszanej, tzw. MIXT (zawodnik i zawodniczka z jednego klubu), eliminując po kolei wszystkich przeciwników. Dopiero w starciu finałowym nasza dwójka: K. Mickiewicz i J. Kot, uległa zespołowi Łucznika Żywiec, tym samym zajmując drugą pozycję, zdobyli srebrny medal i tytuł V-ce Mistrzów Polski w konkurencji MIXT. Chwile później do walki przystąpił zespół kobiecy. I tu również „Dąbrovia" pokazała swoją siłę dochodząc do finału. Nie dużo brakło do złota, nasze zawodniczki musiały uznać wyższość rywalek i znowu drugi stopień na „pudle", i znowu tytuł Halowego V-ce Mistrza Polski dla Dąbrowy Tarnowskiej. W tym momencie zawody można było zaliczyć do bardzo udanych. Nasi reprezentanci jednak nie zamierzali „oddać" medali w ostatniej konkurencji: indywidualnej. Będąc na fali wygrywali pojedynek za pojedynkiem. Niestety z rywalizacji odpadł po zaciętej walce Jakub Kot (19 miejsce), a w następnym etapie jago los podzieliła Małgorzata Mickiewicz (8 miejsce). W rywalizacji zostały dwie zawodniczki. Nie zawiodły. Podobnie jak tydzień temu w Mistrzostwach Województwa nie dały szans przeciwniczkom. Dotarły do finału i Tytuł Mistrza Polski miał się rozstrzygnąć pomiędzy dąbrowiankami. Tym razem dziewczyny zamieniły się miejscami na podium; Agata Bulwa złoto, Katarzyna Mickiewicz srebro i odpowiednio tytuły Halowej Mistrzyni Polski oraz V-ce Mistrzyni Polski na rok 2013.

To był świetny weekend dla dąbrowskiego łucznictwa! Należy jednak zaznaczyć, że ojcem i matką tych sukcesów jest między innymi ekipa szkoleniowa: Pan Jerzy Kozak oraz Pani Beata Chmielewska, którym Zarząd Klubu składa wielkie podziękowania za serce i wielki wkład pracy w rozwój łucznictwa na dąbrowskim terenie. Życzymy dalszych sukcesów.

Gospodarzem tegorocznych Halowych Mistrzostw Polski Seniorów była Milówka. „Dąbrovie" reprezentowała czwórka zawodników: Agata Bulwa, Małgorzata Mickiewicz, Katarzyna Mickiewicz oraz Jakub Kot. Po rywalizacji w ubiegłym tygodniu w Mistrzostwach Małopolski można było się spodziewać dobrych wyników. I tak się stało. Cała czwórka wróciła z zawodów z medalami. Nasi zawodnicy w większości konkurencji dochodzili do pojedynków finałowych. Rywalizację zaczęli najpierw w konkurencji mieszanej, tzw. MIXT (zawodnik i zawodniczka z jednego klubu), eliminując po kolei wszystkich przeciwników. Dopiero w starciu finałowym nasza dwójka: K. Mickiewicz i J. Kot, uległa zespołowi Łucznika Żywiec, tym samym zajmując drugą pozycję, zdobyli srebrny medal i tytuł V-ce Mistrzów Polski w konkurencji MIXT. Chwile później do walki przystąpił zespół kobiecy. I tu również „Dąbrovia" pokazała swoją siłę dochodząc do finału. Nie dużo brakło do złota, nasze zawodniczki musiały uznać wyższość rywalek i znowu drugi stopień na „pudle", i znowu tytuł Halowego V-ce Mistrza Polski dla Dąbrowy Tarnowskiej. W tym momencie zawody można było zaliczyć do bardzo udanych. Nasi reprezentanci jednak nie zamierzali „oddać" medali w ostatniej konkurencji: indywidualnej. Będąc na fali wygrywali pojedynek za pojedynkiem. Niestety z rywalizacji odpadł po zaciętej walce Jakub Kot (19 miejsce), a w następnym etapie jago los podzieliła Małgorzata Mickiewicz (8 miejsce). W rywalizacji zostały dwie zawodniczki. Nie zawiodły. Podobnie jak tydzień temu w Mistrzostwach Województwa nie dały szans przeciwniczkom. Dotarły do finału i Tytuł Mistrza Polski miał się rozstrzygnąć pomiędzy dąbrowiankami. Tym razem dziewczyny zamieniły się miejscami na podium; Agata Bulwa złoto, Katarzyna Mickiewicz srebro i odpowiednio tytuły Halowej Mistrzyni Polski oraz V-ce Mistrzyni Polski na rok 2013. To był świetny weekend dla dąbrowskiego łucznictwa! Należy jednak zaznaczyć, że ojcem i matką tych sukcesów jest między innymi ekipa szkoleniowa: Pan Jerzy Kozak oraz Pani Beata Chmielewska, którym Zarząd Klubu składa wielkie podziękowania za serce i wielki wkład pracy w rozwój łucznictwa na dąbrowskim terenie. Życzymy dalszych sukcesów.