Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Halowe Mistrzostwa Polski w łucznictwie

Halowe Mistrzostwa Polski w łucznictwie

Halowe Mistrzostwa Polski w łucznictwie

Tego roku gospodarzem Halowych Mistrzostw Polski w Łucznictwie była Milówka. Od 13 do 15 lutego trwała rywalizacja o medale wśród zawodniczek i zawodników w kategoriach senior, młodzieżowiec oraz junior.

„Dąbrovię” reprezentowali:

seniorki – Katarzyna Mickiewicz, Małgorzata Mickiewicz, Agata Bulwa

seniorzy – Jakub Kot

juniorki – Anna Forgiel

  Najpierw do walki przystąpili juniorzy i juniorki. Po kwalifikacjach Anna Forgiel zajmowała 2 miejsce z taką samą ilością punktów co liderka; o pozycji w rozstawieniu fazy pucharowej decydowała ilość trafień w 10-tke. Dobra pozycja wyjściowa pozwoliła dąbrowiance pewnie przebrnąć do półfinału, gdzie czekała na nią wymagająca przeciwniczka z „Łucznika” Żywiec, Sylwia Zyzańska (Mistrzyni Polski z 2014 roku oraz medalistka Mistrzostw Europy i Świata). Nasza zawodniczka, jednak się nie przestraszyła i sprawiła niespodziankę gwarantując sobie miejsce w finale. Jej przeciwniczką była Karolina Farasiewicz z Prudnika. Ania świetnie zaczęła, ale przeciwniczka doprowadziła do stanu 5:5 i o wygranej miał zadecydować baraż. Obie zawodniczki trafiły po 10-tce. Dopiero zmierzenie odległości strzały od środka tarczy miało przesądzić o wygranej. Po dokładnej analizie sędziów ogłoszono wynik: „o 1,5 mm Halową Mistrzynią Polski Juniorek na 2015 rok zostaje Anna Forgiel z Dąbrowy Tarnowskiej” !!!

  To był jeden z najbardziej emocjonujących i zaciętych pojedynków na tych zawodach. Złoty medal potwierdził, że nieprzypadkowo dąbrowianka jest w Kadrze Narodowej juniorek.

  Następnie do rywalizacji przystąpili seniorzy. Małgorzata Mickiewicz po kwalifikacjach zajmowała świetne 3 miejsce, Katarzyna Mickiewicz 10-te, Agata Bulwa 11-te, a Jakub Kot 27-e miejsce. Wysokie lokaty przełożyły się na rozstawienie kobiecej drużyny „Dąbrovii” w pucharowej drabince z miejsca drugiego, a w MIXT-a z siódmego (zawodnik+zawodniczka). Na pierwszy rzut poszły MIXT-y. Katarzyna Mickiewicz i Jakub Kot po ciężkiej przeprawie dotarli do półfinału. Tam niestety trzeba było uznać wyższość rywali. Najważniejsze jednak jest to, że poprawili pozycję z klasyfikacji, a przede wszystkim zdobyli brązowy medal i tytuł „II Wice Mistrza Polski w kategorii MIXT” wśród seniorów!!!

  Chwilę później walka zaczęła się pomiędzy zespołami. Nasze seniorki: Agata, Kasia i Gosia; nie pozwoliły kibicom na spokojne oglądanie. W półfinale z „Marymontem” Warszawą emocje były do samego końca. Początkowo „Dąbrovia” prowadziła, ale warszawianki się zmobilizowały doprowadzając do dogrywki. W niej drużyna oddaje trzy strzały; każda zawodniczka po jednej. I znowu baraż, I znowu nie ma pewnego rozstrzygnięcia. Po raz kolejny sędziowie musieli mierzyć odległości. Zadecydowała najbliższa strzała od środka... i w finale znalazła się „Dąbrovia”. Tam już czekał zespół z Żywca. Wynik pojedynku co seria się zmieniał i sprawa złotego medalu była otwarta do samego końca. Najpierw żywczanki prowadziły, dąbrowianki doprowadziły do remisu, ale znowu rywalki odskoczyły. Ostatnia seria miała zadecydować, czy doprowadzimy do barażu. Niestety mimo świetnego strzelania zabrakło niewiele i złoto powędrowało do „Łucznika”. To była piękna walka do samego końca, która potwierdziła siłę drużyny. To już kolejny medal seniorek. Małgorzata Mickiewicz, Katarzyna Mickiewicz i Agata Bulwa zdobyły srebrny medal i tytuł ”Halowego Zespołowego Wice Mistrza Polski Seniorów na 2015 rok” !!!   

  W ostatnim dniu zawodów, zostało tylko wyjaśnić kto zostanie Mistrzem Polski Seniorów w konkurencji indywidualnej. W pojedynku 1/16 finału Jakub Kot przegrał z zawodnikiem „Sokoła” Radom, który okazał się w znakomitej formie. Seniorki wygrały pierwsze pojedynki, ale w 1/8 uległy swoim rywalką. Najbliżej awansu była Katarzyna Mickiewicz, która przegrała dopiero po barażu.   Mistrzostwa Polski w 2015 roku dla seniorów i juniorów z „Dąbrovii” były jednak bardzo udane. Wszyscy nasi reprezentanci wrócili przynajmniej z jednym medalem. W sezonie halowym zostały jeszcze „do rozdania” medale wśród kadetów i młodzików, którzy będą walczyli już na początku marca. 

Tego roku gospodarzem Halowych Mistrzostw Polski w Łucznictwie była Milówka. Od 13 do 15 lutego trwała rywalizacja o medale wśród zawodniczek i zawodników w kategoriach senior, młodzieżowiec oraz junior. „Dąbrovię” reprezentowali: seniorki – Katarzyna Mickiewicz, Małgorzata Mickiewicz, Agata Bulwa seniorzy – Jakub Kot juniorki – Anna Forgiel   Najpierw do walki przystąpili juniorzy i juniorki. Po kwalifikacjach Anna Forgiel zajmowała 2 miejsce z taką samą ilością punktów co liderka; o pozycji w rozstawieniu fazy pucharowej decydowała ilość trafień w 10-tke. Dobra pozycja wyjściowa pozwoliła dąbrowiance pewnie przebrnąć do półfinału, gdzie czekała na nią wymagająca przeciwniczka z „Łucznika” Żywiec, Sylwia Zyzańska (Mistrzyni Polski z 2014 roku oraz medalistka Mistrzostw Europy i Świata). Nasza zawodniczka, jednak się nie przestraszyła i sprawiła niespodziankę gwarantując sobie miejsce w finale. Jej przeciwniczką była Karolina Farasiewicz z Prudnika. Ania świetnie zaczęła, ale przeciwniczka doprowadziła do stanu 5:5 i o wygranej miał zadecydować baraż. Obie zawodniczki trafiły po 10-tce. Dopiero zmierzenie odległości strzały od środka tarczy miało przesądzić o wygranej. Po dokładnej analizie sędziów ogłoszono wynik: „o 1,5 mm Halową Mistrzynią Polski Juniorek na 2015 rok zostaje Anna Forgiel z Dąbrowy Tarnowskiej” !!!   To był jeden z najbardziej emocjonujących i zaciętych pojedynków na tych zawodach. Złoty medal potwierdził, że nieprzypadkowo dąbrowianka jest w Kadrze Narodowej juniorek.   Następnie do rywalizacji przystąpili seniorzy. Małgorzata Mickiewicz po kwalifikacjach zajmowała świetne 3 miejsce, Katarzyna Mickiewicz 10-te, Agata Bulwa 11-te, a Jakub Kot 27-e miejsce. Wysokie lokaty przełożyły się na rozstawienie kobiecej drużyny „Dąbrovii” w pucharowej drabince z miejsca drugiego, a w MIXT-a z siódmego (zawodnik+zawodniczka). Na pierwszy rzut poszły MIXT-y. Katarzyna Mickiewicz i Jakub Kot po ciężkiej przeprawie dotarli do półfinału. Tam niestety trzeba było uznać wyższość rywali. Najważniejsze jednak jest to, że poprawili pozycję z klasyfikacji, a przede wszystkim zdobyli brązowy medal i tytuł „II Wice Mistrza Polski w kategorii MIXT” wśród seniorów!!!   Chwilę później walka zaczęła się pomiędzy zespołami. Nasze seniorki: Agata, Kasia i Gosia; nie pozwoliły kibicom na spokojne oglądanie. W półfinale z „Marymontem” Warszawą emocje były do samego końca. Początkowo „Dąbrovia” prowadziła, ale warszawianki się zmobilizowały doprowadzając do dogrywki. W niej drużyna oddaje trzy strzały; każda zawodniczka po jednej. I znowu baraż, I znowu nie ma pewnego rozstrzygnięcia. Po raz kolejny sędziowie musieli mierzyć odległości. Zadecydowała najbliższa strzała od środka... i w finale znalazła się „Dąbrovia”. Tam już czekał zespół z Żywca. Wynik pojedynku co seria się zmieniał i sprawa złotego medalu była otwarta do samego końca. Najpierw żywczanki prowadziły, dąbrowianki doprowadziły do remisu, ale znowu rywalki odskoczyły. Ostatnia seria miała zadecydować, czy doprowadzimy do barażu. Niestety mimo świetnego strzelania zabrakło niewiele i złoto powędrowało do „Łucznika”. To była piękna walka do samego końca, która potwierdziła siłę drużyny. To już kolejny medal seniorek. Małgorzata Mickiewicz, Katarzyna Mickiewicz i Agata Bulwa zdobyły srebrny medal i tytuł ”Halowego Zespołowego Wice Mistrza Polski Seniorów na 2015 rok” !!!      W ostatnim dniu zawodów, zostało tylko wyjaśnić kto zostanie Mistrzem Polski Seniorów w konkurencji indywidualnej. W pojedynku 1/16 finału Jakub Kot przegrał z zawodnikiem „Sokoła” Radom, który okazał się w znakomitej formie. Seniorki wygrały pierwsze pojedynki, ale w 1/8 uległy swoim rywalką. Najbliżej awansu była Katarzyna Mickiewicz, która przegrała dopiero po barażu.   Mistrzostwa Polski w 2015 roku dla seniorów i juniorów z „Dąbrovii” były jednak bardzo udane. Wszyscy nasi reprezentanci wrócili przynajmniej z jednym medalem. W sezonie halowym zostały jeszcze „do rozdania” medale wśród kadetów i młodzików, którzy będą walczyli już na początku marca.