Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Happening „Drogi Zaufania” w Szczucinie

Happening „Drogi Zaufania” w Szczucinie

Happening „Drogi Zaufania” w Szczucinie

W dniu 31 lipca 2009 r. w Muzeum Drogownictwa w Szczucinie odbędzie się happening dotyczący ochrony życia i zdrowia użytkowników dróg pn. „ Drogi Zaufania” organizowany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Od godziny 6.00 – 8.00 z Muzeum Drogownictwa nadawany będzie program „Kawa czy Herbata”. W trakcie programu zaprezentują się m.in. malarki z Zalipia oraz Koło Gospodyń Wiejskich. Przez cały dzień odbywać się będą ćwiczenia służb ratowniczych, szkolenia z zasad udzielania pierwszej pomocy.

Uczestnicy przedsięwzięcia będą mogli skorzystać z symulatora zderzeń, symulatora jazdy samochodem, skorzystać z alkogogli. Po zapoznaniu się z zasadami bezpiecznej jazdy, każdy uczestnik będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności na torze gokartowym.    

„Drogi Zaufania” to strategiczny program ochrony życia i zdrowia użytkowników dróg krajowych, który Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wdraża od 2007 roku.

To nowatorskie przedsięwzięcie jest pierwszym w Polsce zintegrowanym planem działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa drogowego.

Jego celem jest zmniejszenie liczby śmiertelnych ofiar wypadków na szlakach komunikacyjnych.

Tegoroczna trzecia edycja programu, prowadzona będzie na osiemdziesięciu ośmiu trasach. Na drogach krajowych o numerach od 1 do 88 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad będzie realizować prace inżynieryjne poprawiające bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pieszych.

W wielu miejscach wymieniana będzie nawierzchnia jezdni, przebudowywane zostaną niebezpieczne skrzyżowania, powstaną ścieżki rowerowe i chodniki, wiele przejść dla pieszych zostanie oświetlanych.

Akcji towarzyszyć będzie ogólnopolska kampania informacyjna, której celem jest przedstawienie idei programu, ale i zmiana negatywnych zachowań uczestników ruchu drogowego.

W dniu 31 lipca 2009 r. w Muzeum Drogownictwa w Szczucinie odbędzie się happening dotyczący ochrony życia i zdrowia użytkowników dróg pn. „ Drogi Zaufania” organizowany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Od godziny 6.00 – 8.00 z Muzeum Drogownictwa nadawany będzie program „Kawa czy Herbata”. W trakcie programu zaprezentują się m.in. malarki z Zalipia oraz Koło Gospodyń Wiejskich. Przez cały dzień odbywać się będą ćwiczenia służb ratowniczych, szkolenia z zasad udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy przedsięwzięcia będą mogli skorzystać z symulatora zderzeń, symulatora jazdy samochodem, skorzystać z alkogogli. Po zapoznaniu się z zasadami bezpiecznej jazdy, każdy uczestnik będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności na torze gokartowym.     „Drogi Zaufania” to strategiczny program ochrony życia i zdrowia użytkowników dróg krajowych, który Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wdraża od 2007 roku. To nowatorskie przedsięwzięcie jest pierwszym w Polsce zintegrowanym planem działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa drogowego. Jego celem jest zmniejszenie liczby śmiertelnych ofiar wypadków na szlakach komunikacyjnych. Tegoroczna trzecia edycja programu, prowadzona będzie na osiemdziesięciu ośmiu trasach. Na drogach krajowych o numerach od 1 do 88 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad będzie realizować prace inżynieryjne poprawiające bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pieszych. W wielu miejscach wymieniana będzie nawierzchnia jezdni, przebudowywane zostaną niebezpieczne skrzyżowania, powstaną ścieżki rowerowe i chodniki, wiele przejść dla pieszych zostanie oświetlanych. Akcji towarzyszyć będzie ogólnopolska kampania informacyjna, której celem jest przedstawienie idei programu, ale i zmiana negatywnych zachowań uczestników ruchu drogowego.