Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Happening „Drogi Zaufania” w Szczucinie

Happening „Drogi Zaufania” w Szczucinie

Happening „Drogi Zaufania” w Szczucinie

31 lipca br. na terenie Muzeum Drogownictwa w Szczucinie odbył się zorganizowany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Happening edukacyjny połączony z akcją służb ratowniczych „Drogi Zaufania”.

Tej wyjątkowej akcji, której ideą jest promocja bezpieczeństwa na drogach towarzyszył na żywo program TVP „Kawa czy Herbata”. Prezenterzy programu - Agnieszka Szulim-Badziak i Radek Brzózka rozmawiali m.in. z Naczelnikiem Wydziału Historii Drogownictwa GDDKiA – Marcelim Bochenkiem,  Burmistrzem Szczucina – Janem Sipiorem, strażakami, policjantami i ratownikami z Powiatu Dąbrowskiego. Tematem przewodnim programu było bezpieczeństwo ruchu drogowego. W programie zaprezentowano m.in. Malowaną Wieś – Zalipie.

Z okazji Happeningu przez cały dzień w Szczucinie odbywało się wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży, jak i osób starszych. Można było zaobserwować działania służb ratowniczych podczas symulowanych wypadków jak również przejść szkolenie z zasad udzielania pierwszej pomocy. Chętni mogli skorzystać z symulatorów zderzeń i jazdy samochodem, toru gokartowego, jak również przejść slalom w alko goglach. Wszyscy, którzy przyszli dziś na Happening mogli zwiedzić jedyne w Polsce i w Europie Muzeum Drogownictwa.

Imprezie towarzyszyła również promocja Powiatu Dąbrowskiego. Osoby, które na nią przybyły, mogły zobaczyć na stoisku promocyjnym Powiatu Dąbrowskiego m.in. malowanie na żywo kwiatów zalipiańskich przez malarki z Domu Malarek w Zalipiu a także otrzymać foldery o naszym regionie. Zainteresowanie stoiskiem wykazali także wspomniani wcześniej redaktorzy z TVP, których Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski i Wicestarosta Tadeusz Kwiatkowski zaprosili do ponownej wizyty w naszym regionie.

Happening minął w miłej i przyjaznej atmosferze. Było ciepło, pogodnie a wszyscy, którzy przyszli  na teren Muzeum Drogownictwa nie mieli czego żałować.

31 lipca br. na terenie Muzeum Drogownictwa w Szczucinie odbył się zorganizowany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Happening edukacyjny połączony z akcją służb ratowniczych „Drogi Zaufania”. Tej wyjątkowej akcji, której ideą jest promocja bezpieczeństwa na drogach towarzyszył na żywo program TVP „Kawa czy Herbata”. Prezenterzy programu - Agnieszka Szulim-Badziak i Radek Brzózka rozmawiali m.in. z Naczelnikiem Wydziału Historii Drogownictwa GDDKiA – Marcelim Bochenkiem,  Burmistrzem Szczucina – Janem Sipiorem, strażakami, policjantami i ratownikami z Powiatu Dąbrowskiego. Tematem przewodnim programu było bezpieczeństwo ruchu drogowego. W programie zaprezentowano m.in. Malowaną Wieś – Zalipie. Z okazji Happeningu przez cały dzień w Szczucinie odbywało się wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży, jak i osób starszych. Można było zaobserwować działania służb ratowniczych podczas symulowanych wypadków jak również przejść szkolenie z zasad udzielania pierwszej pomocy. Chętni mogli skorzystać z symulatorów zderzeń i jazdy samochodem, toru gokartowego, jak również przejść slalom w alko goglach. Wszyscy, którzy przyszli dziś na Happening mogli zwiedzić jedyne w Polsce i w Europie Muzeum Drogownictwa. Imprezie towarzyszyła również promocja Powiatu Dąbrowskiego. Osoby, które na nią przybyły, mogły zobaczyć na stoisku promocyjnym Powiatu Dąbrowskiego m.in. malowanie na żywo kwiatów zalipiańskich przez malarki z Domu Malarek w Zalipiu a także otrzymać foldery o naszym regionie. Zainteresowanie stoiskiem wykazali także wspomniani wcześniej redaktorzy z TVP, których Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski i Wicestarosta Tadeusz Kwiatkowski zaprosili do ponownej wizyty w naszym regionie. Happening minął w miłej i przyjaznej atmosferze. Było ciepło, pogodnie a wszyscy, którzy przyszli  na teren Muzeum Drogownictwa nie mieli czego żałować.