1. Hubertus Koła Łowieckiego „Cyranka”

Hubertus Koła Łowieckiego „Cyranka”

Złoty Medal Zasługi Łowieckiej:
Edward Światłowski
Czesław Zych

Srebrny Medal Zasługi Łowieckiej:
Edward Olearczyk

files/aktualnosci/2015/11_listopad/09_Huberus_Kola_Lowieckiego_Cyranka/c006.jpg files/aktualnosci/2015/11_listopad/09_Huberus_Kola_Lowieckiego_Cyranka/c003.jpg

files/aktualnosci/2015/11_listopad/09_Huberus_Kola_Lowieckiego_Cyranka/c013.jpg

7 listopada br., tradycyjnie, w Domu Ludowym w Strojcowie odbyło się uroczyste spotkanie członków i sympatyków Koła Łowieckiego „Cyranka", zorganizowane z okazji przypadającego 3 listopada Święta Myśliwych, których patronem jest Św. Hubert. W uroczystości udział wzięli m.in. Tadeusz Kwiatkowski Starosta Dąbrowski, Barbara Pobiegło Przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego, Józef Misiaszek Wiceprzewodniczący Rady, Kazimierz Olearczyk Wójt gminy Bolesław, Krzysztof Korzec Wójt Gminy Mędrzechów, Ks. prałat Józef Radłowski Proboszcz Parafii pw. Św. Wojciecha BM w Bolesławiu, Ks. Tomasz Majchrzak Proboszcz Parafii w Woli Mędrzechowskiej, Roman Bukowski Prezes Okręgowej Rady Łowieckiej w Tarnowie, Bogusław Ryczek Prezes Koła Łowieckiego Cyranka wraz z łowczymi koła: Edwardem Światłowskim Wiceprezesem, Czesławem Zychem Sekretarzem, Edwardem Olearczykiem Skarbnikiem i Krzysztofem Czupryną, Roman Kowal Radny Gminy Bolesław oraz Teresa Pietraszek Sołtys wsi Strojców. Spotkanie rozpoczął Prezes Bogusław Ryczek, który powitał wszystkich zgromadzonych. Następnie Prezes Roman Bukowski wręczył łowczym „Cyranki" odznaczenia, za krzewienie kultury łowieckiej, tradycji myśliwskich i wieloletnią działalność, które otrzymali: Złoty Medal Zasługi Łowieckiej:Edward ŚwiatłowskiCzesław Zych Srebrny Medal Zasługi Łowieckiej:Edward Olearczyk Podczas spotkania Starosta Tadeusz Kwiatkowski oraz Przewodnicząca Barbara Pobiegło, w imieniu samorządu powiatu dąbrowskiego, pogratulowali odznaczonym, a także wręczyli adresy okolicznościowe. Nie zabrakło również słów poparcia i wyrazów uznania. Te prestiżowe odznaczenia są uhonorowaniem wieloletniej działalności na rzecz łowiectwa oraz pielęgnowania tej pięknej tradycji wśród społeczności myśliwskiej. Dziękuję za wzorową postawę, ochronę przyrody i zwierzyny naszej „Małej Ojczyzny", osiągnięcia w gospodarce łowieckiej oraz dotychczasową owocną pracę w strukturach Koła Łowieckiego „Cyranka" i Polskiego Związku Łowieckiego. Życzę, aby kolejne lata służby łowieckiej, pozwalały czerpać jak najwięcej satysfakcji z tego prestiżowego hobby, w oparciu o jej bogatą tradycję zapisaną na kartach historii powiatu dąbrowskiego. – mówił Starosta Tadeusz Kwiatkowski. Gratulacje i słowa uznania łowczy „Cyranki" otrzymali również od wójtów: Kazimierza Olearczyka i Krzysztofa Korca. W imieniu odznaczonych głos zabrał Czesław Zych, który podziękował za gratulacje i otrzymane odznaczenia, podkreślająć, że „Cyranka" działa nieprzerwanie na terenie gminy Bolesław od 1964 r. i posiada bogatą historię i tradycję łowiecką.