Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. I Kongres Akcji Katolickiej w diecezji

I Kongres Akcji Katolickiej w diecezji

I Kongres Akcji Katolickiej w diecezji

Po raz pierwszy odbędzie się w diecezji tarnowskiej kongres Akcji Katolickiej. W sobotę spotkają się w Tarnowie przedstawiciele parafialnych oddziałów tego stowarzyszenia. - Przygotowaniem do kongresu diecezjalnego były dekanalne spotkania trwające od kilkunastu miesięcy, teraz nadszedł czas, aby wszystko podsumować. Bedziemy rozmawiać o tym, co zrobiono dotąd i naszych najbliższych planach – powiedział prezes Akcji Katolickiej Wacław Prażuch.

W czasie kongresu będzie przede wszystkim mowa o tym, jak stowarzyszenie powinno włączać się w ewangelizację – zapowiada diecezjalny asystent Akcji Katolickiej ksiądz Ireneusz Stolarczyk. - Członkowie stowarzyszenia powinni służyć właśnie apostolstwu w łączności z hierarchią Kościoła.

Kongres Akcji Katolickiej diecezji tarnowskiej rozpocznie się w najbliższą sobotę o godz. 10.00 Mszą św. pod przewodnictwem biskupa Wiktora Skworca odprawianą w bazylice katedralnej. Później w sali konferencyjnej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego przy alei Solidarności, uczestnicy wysłuchają konferencji na temat historii stowarzyszenia, będą m.in. rozmawiać o sytuacji we współczesnej Polsce jak wyzwaniu dla Akcji Katolickiej. Diecezjalny Kongres AK zakończy się około godz. 16.00.

Źródło: RDN-Małopolska

Po raz pierwszy odbędzie się w diecezji tarnowskiej kongres Akcji Katolickiej. W sobotę spotkają się w Tarnowie przedstawiciele parafialnych oddziałów tego stowarzyszenia. - Przygotowaniem do kongresu diecezjalnego były dekanalne spotkania trwające od kilkunastu miesięcy, teraz nadszedł czas, aby wszystko podsumować. Bedziemy rozmawiać o tym, co zrobiono dotąd i naszych najbliższych planach – powiedział prezes Akcji Katolickiej Wacław Prażuch. W czasie kongresu będzie przede wszystkim mowa o tym, jak stowarzyszenie powinno włączać się w ewangelizację – zapowiada diecezjalny asystent Akcji Katolickiej ksiądz Ireneusz Stolarczyk. - Członkowie stowarzyszenia powinni służyć właśnie apostolstwu w łączności z hierarchią Kościoła. Kongres Akcji Katolickiej diecezji tarnowskiej rozpocznie się w najbliższą sobotę o godz. 10.00 Mszą św. pod przewodnictwem biskupa Wiktora Skworca odprawianą w bazylice katedralnej. Później w sali konferencyjnej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego przy alei Solidarności, uczestnicy wysłuchają konferencji na temat historii stowarzyszenia, będą m.in. rozmawiać o sytuacji we współczesnej Polsce jak wyzwaniu dla Akcji Katolickiej. Diecezjalny Kongres AK zakończy się około godz. 16.00. Źródło: RDN-Małopolska