Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. I Liceum Ogólnokształcące obchodzi Święto Patrona Szkoły

I Liceum Ogólnokształcące obchodzi Święto Patrona Szkoły

I Liceum Ogólnokształcące obchodzi Święto Patrona Szkoły

24 marca I Liceum Ogólnokształcące w Dąbrowie Tarnowskiej obchodzi Dzień Patrona Szkoły Tadeusza Kościuszki.

24 marca 1794 roku na krakowskim rynku uroczyście przysiągł, że będzie walczyć o wolność i niepodległość Ojczyzny, która była po dwóch rozbiorach. Tym uroczystym aktem zainicjował insurekcję. Bohater wojny z Rosją i bojownik o wolność Stanów Zjednoczonych Ameryki, postanowił wskrzesić ducha naszej Ojczyzny, zapalić w niej iskrę wolności i samostanowienia. Niestety, powstanie kościuszkowskie poniosło klęskę. W 1795 roku doszło do III rozbioru. Polska zniknęła z mapy Europy na 123 lata.

Coroczne obchody Święta Patrona Szkoły przybierały zawsze uroczystą formę, jednak w tym roku w związku ze stanem epidemicznym w kraju charakter świętowania ma całkiem inne oblicze.

fot. archiwum I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej

 

Z tej okazji I Liceum Ogólnokształcące na platformie Microsoft Team przygotowało Szkolny Konkurs Historyczny „Tadeusz Kościuszko - Patron Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Tarnowskiej”. W dobie pandemii, konkurs przyjmuje charakter testu on-line, w którym zakres pytań obejmuje najważniejsze fakty, daty i wydarzenia związane z życiem i działalnością Tadeusza Kościuszki.

Na stronie internetowej szkoły i Facebooku I Liceum Ogólnokształcącego oraz Biblioteki szkolnej opublikowano posty o patronie Tadeuszu Kościuszce. Przy wykorzystaniu aplikacji SpeakPic została odtworzona przysięga Naczelnika na Rynku w Krakowie. Przygotowana została też wystawa o jego życiu i działalności.

 

Samorząd Powiatu Dąbrowskiego składa Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, Młodzieży serdeczne życzenia z okazji Dnia Patrona Szkoły.

24 marca I Liceum Ogólnokształcące w Dąbrowie Tarnowskiej obchodzi Dzień Patrona Szkoły Tadeusza Kościuszki. 24 marca 1794 roku na krakowskim rynku uroczyście przysiągł, że będzie walczyć o wolność i niepodległość Ojczyzny, która była po dwóch rozbiorach. Tym uroczystym aktem zainicjował insurekcję. Bohater wojny z Rosją i bojownik o wolność Stanów Zjednoczonych Ameryki, postanowił wskrzesić ducha naszej Ojczyzny, zapalić w niej iskrę wolności i samostanowienia. Niestety, powstanie kościuszkowskie poniosło klęskę. W 1795 roku doszło do III rozbioru. Polska zniknęła z mapy Europy na 123 lata. Coroczne obchody Święta Patrona Szkoły przybierały zawsze uroczystą formę, jednak w tym roku w związku ze stanem epidemicznym w kraju charakter świętowania ma całkiem inne oblicze. fot. archiwum I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej   Z tej okazji I Liceum Ogólnokształcące na platformie Microsoft Team przygotowało Szkolny Konkurs Historyczny „Tadeusz Kościuszko - Patron Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Tarnowskiej”. W dobie pandemii, konkurs przyjmuje charakter testu on-line, w którym zakres pytań obejmuje najważniejsze fakty, daty i wydarzenia związane z życiem i działalnością Tadeusza Kościuszki. Na stronie internetowej szkoły i Facebooku I Liceum Ogólnokształcącego oraz Biblioteki szkolnej opublikowano posty o patronie Tadeuszu Kościuszce. Przy wykorzystaniu aplikacji SpeakPic została odtworzona przysięga Naczelnika na Rynku w Krakowie. Przygotowana została też wystawa o jego życiu i działalności.   Samorząd Powiatu Dąbrowskiego składa Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, Młodzieży serdeczne życzenia z okazji Dnia Patrona Szkoły.