Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. I LO im. Tadeusza Kościuszki otrzymało grant na utworzenie szkoły modelowej

I LO im. Tadeusza Kościuszki otrzymało grant na utworzenie szkoły modelowej

I LO im. Tadeusza Kościuszki otrzymało grant na utworzenie szkoły modelowej

Samorząd Powiatowy otrzymał dofinansowanie w ramach grantu nr 2 z projektu „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny. Cyfryzacja szkół i placówek oświatowych” realizowanego przez Województwo Małopolskie na utworzenie tzw. szkoły modelowej w naszym regionie.

Jedną z 22 „szkół modelowych”, które jako pierwsze mają przejść cyfrową transformację i służyć przykładem kolejnym placówkom będzie I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej.

Przyznana dotacja w wysokości 90 tys. zł przeznaczona będzie na zakup wysokiej jakości urządzeń cyfrowych, pomocy dydaktycznych oraz oprogramowania. Umożliwi to wprowadzenie elementów nauczania metodą STEAM, upowszechnienie nowoczesnego podejścia do kompetencji niezbędnych do życia i pracy w XXI wieku.

Szkoły modelowe to nie tylko szkoły lepiej wyposażone w nowoczesne pomoce dydaktyczne czy sprzęt cyfrowy. To już wkrótce liderzy nowoczesnej dydaktyki i rozwoju kompetencji uczniów przydatnych w czasach Przemysłu 4.0 i dynamicznego rozwoju technologii cyfrowych. Miejsca wyróżniające się nowoczesnym myśleniem o edukacji na poziomie podstawowym i ponadpodstawowym” - mówi Marta Malec-Lech z Zarządu Województwa Małopolskiego.

Dąbrowskie liceum będzie systematycznie wspierane przez ekspertów i trenerów Stowarzyszenia „Miasta w Internecie” w ramach uruchomionego przez władze województwa projektu Małopolskie Laboratorium Edukacji Cyfrowej HUMINE. Laboratorium przez trzy lata będzie sprawowało opiekę nad tą placówką, oferując wsparcie, szkolenia i ucząc wykorzystania konkretnych narzędzi edukacyjnych, tak by wzmacniać zaangażowanie uczniów w proces nauczania oraz wspomóc nauczycieli w podnoszeniu kompetencji metodyczno-cyfrowych.

Samorząd Powiatowy otrzymał dofinansowanie w ramach grantu nr 2 z projektu „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny. Cyfryzacja szkół i placówek oświatowych” realizowanego przez Województwo Małopolskie na utworzenie tzw. szkoły modelowej w naszym regionie. Jedną z 22 „szkół modelowych”, które jako pierwsze mają przejść cyfrową transformację i służyć przykładem kolejnym placówkom będzie I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej. Przyznana dotacja w wysokości 90 tys. zł przeznaczona będzie na zakup wysokiej jakości urządzeń cyfrowych, pomocy dydaktycznych oraz oprogramowania. Umożliwi to wprowadzenie elementów nauczania metodą STEAM, upowszechnienie nowoczesnego podejścia do kompetencji niezbędnych do życia i pracy w XXI wieku. „Szkoły modelowe to nie tylko szkoły lepiej wyposażone w nowoczesne pomoce dydaktyczne czy sprzęt cyfrowy. To już wkrótce liderzy nowoczesnej dydaktyki i rozwoju kompetencji uczniów przydatnych w czasach Przemysłu 4.0 i dynamicznego rozwoju technologii cyfrowych. Miejsca wyróżniające się nowoczesnym myśleniem o edukacji na poziomie podstawowym i ponadpodstawowym” - mówi Marta Malec-Lech z Zarządu Województwa Małopolskiego. Dąbrowskie liceum będzie systematycznie wspierane przez ekspertów i trenerów Stowarzyszenia „Miasta w Internecie” w ramach uruchomionego przez władze województwa projektu Małopolskie Laboratorium Edukacji Cyfrowej HUMINE. Laboratorium przez trzy lata będzie sprawowało opiekę nad tą placówką, oferując wsparcie, szkolenia i ucząc wykorzystania konkretnych narzędzi edukacyjnych, tak by wzmacniać zaangażowanie uczniów w proces nauczania oraz wspomóc nauczycieli w podnoszeniu kompetencji metodyczno-cyfrowych.