Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. I LO w Dąbrowie Tarnowskiej w półfinale debat

I LO w Dąbrowie Tarnowskiej w półfinale debat

I LO w Dąbrowie Tarnowskiej w półfinale debat

6 listopada 2015 r. czworo uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej wzięło udział w turnieju debaty oxfordzkiej. Został on zorganizowany przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Krakowie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa małopolskiego.

Konkurs składa się z trzech etapów w systemie pucharowym 8-4-2. Głównym celem turnieju jest wyposażanie młodych ludzi w umiejętności, kompetencje i wiedzę potrzebną do budowania argumentacji broniącej obrane stanowisko. Tematy debat przygotowywane przez ekspertów z RODM dotyczą wpółczesnych problemów Polski i świata. Uczestnicy pogłębiają swoją wiedzę o stosunkach miedzynarodowych. Turniej debat jest także doskonałym sposobem na przygotowanie młodych ludzi do aktywnego udziału w życiu społecznym.

W pierwym etapie turnieju drużyna debatancka w składzie: Sylwia Cabaj, Jan Sojka, Kamil Marnik oraz Dawid Bysiek zmierzyli się z kolegami z I LO w Bochni. Tematem dyskusji była teza: To my Polacy jesteśmy najlepszą wizytówką Polski za granicą. Drużyna ta była opozycją, czyli musiała udowodnić i przekonać sedziów do tego, iż Polacy nie są najlepszą wizytówką Polski za granicą.

Zespół I LO przygotował się znakomicie, chociaż trudno było dobierać kontrarumenty sprzeczne z własnymi przekonaniami o wielkiej roli Polaków w świecie i ich wartościowości. Jednak wkład pracy, sposób prezentacji argumentów, obrana strategia zostały docenione i sędziowie laury zwycięstwa przyznali właśnie grupie z dabrowskiego liceum.

Trzymamy kciuki za następne starcia!

źródło: ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

6 listopada 2015 r. czworo uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej wzięło udział w turnieju debaty oxfordzkiej. Został on zorganizowany przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Krakowie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa małopolskiego. Konkurs składa się z trzech etapów w systemie pucharowym 8-4-2. Głównym celem turnieju jest wyposażanie młodych ludzi w umiejętności, kompetencje i wiedzę potrzebną do budowania argumentacji broniącej obrane stanowisko. Tematy debat przygotowywane przez ekspertów z RODM dotyczą wpółczesnych problemów Polski i świata. Uczestnicy pogłębiają swoją wiedzę o stosunkach miedzynarodowych. Turniej debat jest także doskonałym sposobem na przygotowanie młodych ludzi do aktywnego udziału w życiu społecznym. W pierwym etapie turnieju drużyna debatancka w składzie: Sylwia Cabaj, Jan Sojka, Kamil Marnik oraz Dawid Bysiek zmierzyli się z kolegami z I LO w Bochni. Tematem dyskusji była teza: To my Polacy jesteśmy najlepszą wizytówką Polski za granicą. Drużyna ta była opozycją, czyli musiała udowodnić i przekonać sedziów do tego, iż Polacy nie są najlepszą wizytówką Polski za granicą. Zespół I LO przygotował się znakomicie, chociaż trudno było dobierać kontrarumenty sprzeczne z własnymi przekonaniami o wielkiej roli Polaków w świecie i ich wartościowości. Jednak wkład pracy, sposób prezentacji argumentów, obrana strategia zostały docenione i sędziowie laury zwycięstwa przyznali właśnie grupie z dabrowskiego liceum. Trzymamy kciuki za następne starcia! źródło: ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej