1. I Turniej Integracyjny Osób Niepełnosprawnych w Kręglach Klasycznych

I Turniej Integracyjny Osób Niepełnosprawnych w Kręglach Klasycznych

W dniu 16 stycznia br. Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu "Pomocna Dłoń" zorganizowały I Noworoczny Integracyjny Turniej Osób Niepełnosprawnych w kręglach klasycznych, który rozgrywany był w siedzibie "Alibi Club" w Dąbrowie Tarnowskiej. Turniejowi z zainteresowaniem przyglądali się Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski oraz Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek. Do turnieju zgłosiło się pięć drużyn z WTZ-ów: z Połańca, Zawdy Uszewskiej, z Tarnowa przy ulicy Klikowskiej oraz WTZ im. Jana Pawła II przy ul. Hodowlanej, w a także WTZ z Dąbrowy Tarnowskiej. Celem turnieju była popularyzacja kręglarstwa wśród osób niepełnosprawnych, zapewnienia możliwości uczestnictwa i przeżywania radości we współzawodnictwie sportowym oraz integracja uczestników turnieju. Każdy z zawodników wykonywał 2 rzuty próbne oraz 10 rzutów konkurencyjnych, a drużyny składały się z czterech zawodników. W kategorii dziewcząt I miejsce zdobyła Ania Leżoń z WTZ Dąbrowy Tarnowskiej, II miejsce Cecylia Chyla z WTZ Połaniec, III miejsce Joanna Sobierajska również z WTZ w Połańcu. W kategorii chłopców wszystkie miejsca na podium zdobyli uczestnicy WTZ Połaniec: I miejsce - Krzysztof Kwiatkowski, II miejsce - Grzegorz Paceński, III miejsce - Rafał Gromniak. W klasyfikacji drużynowej, pierwsze miejsce należało do Warsztatów Terapii Zajęciowej z Połańca, II miejsce do WTZ z Dąbrowy Tarnowskiej, a III do WTZ z Zawady Uszewskiej. Wszyscy zawodnicy, którzy zdobyli finałowe miejsca otrzymali medale, puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które wręczali Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek, w imieniu Stowarzyszenia "Pomocna Dłoń" - Halina Sarat oraz Kierownik WTZ - Ryszard Micek. Fundatorami nagród byli: TANKPOL Szczucin, Urząd Miasta w Dąbrowie Tarnowskiej, Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej, FH Lelek Dąbrowa Tarnowska. Na zakończenie Turnieju Kierownik WTZ Ryszard Micek pogratulował wszystkim zawodnikom znakomitych umiejętności oraz podziękował sponsorom za ufundowanie nagród.