Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. „I ty możesz zostać poliglotą” po raz drugi!

„I ty możesz zostać poliglotą” po raz drugi!

„I ty możesz zostać poliglotą” po raz drugi!

4 maja 2016 r. w Publicznym Gimnazjum nr 3 w Gruszowie Wielkim, pod honorowym patronatem Tadeusza Kwiatkowskiego Starosty Dąbrowskiego, został przeprowadzony międzygimnazjalny konkurs językowy „I ty możesz zostać poliglotą".

Celem konkursu jest promocja uczniów uzdolnionych językowo, motywowanie do nauki języków obcych oraz nawiązanie współpracy między gimnazjami powiatu dąbrowskiego.

Uczniowie biorący udział w rywalizacji reprezentowali sześć gimnazjów z terenu powiatu dąbrowskiego: Publiczne Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, Gimnazjum im. Bohaterów Września w Szczucinie, Publiczne Gimnazjum w Radgoszczy, Publiczne Gimnazjum w Gręboszowie, Publiczne Gimnazjum w Luszowicach oraz Publiczne Gimnazjum nr 3 w Gruszowie Wielkim.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap obejmował napisanie testu z języka niemieckiego na poziomie podstawowym, drugi natomiast polegał na napisaniu testu z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym.

files/aktualnosci/2016/05_maj/06_poliglota/pol003.jpg

Po podsumowaniu punktów uzyskanych z obydwu testów wyłoniono następujących laureatów:

I miejsce - Katarzyna Korzec - PG nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej
II miejsce - Adrian Morawiec - PG w Gręboszowie
III miejsce - Katarzyna Bator - PG w Gruszowie Wielkim
IV miejsce - Małgorzata Kupiec - PG nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

Przyznano również dwa wyróżnienia dla Patrycji Bielat z Publicznego Gimnazjum w Gruszowie Wielkim oraz Aleksandra Głoda z Publicznego Gimnazjum w Szczucinie.

files/aktualnosci/2016/05_maj/06_poliglota/pol015.jpg

Nagrody laureatom konkursu wręczali: w imieniu Tadeusza Kwiatkowskiego Starosty Dąbrowskiego Mariola Smolorz Naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej, Marcin Jarzwiec Dyrektor ZSPiG w Gruszowie Wielkim oraz Barbara Kogut nauczycielka języka angielskiego.

Główna nagroda w konkursie w postaci SmartWatcha 2, została ufundowana przez Zarząd Powiatu Dąbrowskiego. Pozostałe nagrody książkowe zostały przekazane na potrzeby konkursu przez wydawnictwo Express Publishing.

files/aktualnosci/2016/05_maj/06_poliglota/pol018.jpg

Tegoroczna edycja konkursu została zorganizowana przez Ewę Kijowską, Barbarę Kogut i Natalię Zbarazę.

Gratulujemy laureatom konkursu oraz ich opiekunom.

MS

4 maja 2016 r. w Publicznym Gimnazjum nr 3 w Gruszowie Wielkim, pod honorowym patronatem Tadeusza Kwiatkowskiego Starosty Dąbrowskiego, został przeprowadzony międzygimnazjalny konkurs językowy „I ty możesz zostać poliglotą". Celem konkursu jest promocja uczniów uzdolnionych językowo, motywowanie do nauki języków obcych oraz nawiązanie współpracy między gimnazjami powiatu dąbrowskiego. Uczniowie biorący udział w rywalizacji reprezentowali sześć gimnazjów z terenu powiatu dąbrowskiego: Publiczne Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, Gimnazjum im. Bohaterów Września w Szczucinie, Publiczne Gimnazjum w Radgoszczy, Publiczne Gimnazjum w Gręboszowie, Publiczne Gimnazjum w Luszowicach oraz Publiczne Gimnazjum nr 3 w Gruszowie Wielkim. Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap obejmował napisanie testu z języka niemieckiego na poziomie podstawowym, drugi natomiast polegał na napisaniu testu z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Po podsumowaniu punktów uzyskanych z obydwu testów wyłoniono następujących laureatów: I miejsce - Katarzyna Korzec - PG nr 1 w Dąbrowie TarnowskiejII miejsce - Adrian Morawiec - PG w GręboszowieIII miejsce - Katarzyna Bator - PG w Gruszowie WielkimIV miejsce - Małgorzata Kupiec - PG nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej Przyznano również dwa wyróżnienia dla Patrycji Bielat z Publicznego Gimnazjum w Gruszowie Wielkim oraz Aleksandra Głoda z Publicznego Gimnazjum w Szczucinie. Nagrody laureatom konkursu wręczali: w imieniu Tadeusza Kwiatkowskiego Starosty Dąbrowskiego Mariola Smolorz Naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej, Marcin Jarzwiec Dyrektor ZSPiG w Gruszowie Wielkim oraz Barbara Kogut nauczycielka języka angielskiego. Główna nagroda w konkursie w postaci SmartWatcha 2, została ufundowana przez Zarząd Powiatu Dąbrowskiego. Pozostałe nagrody książkowe zostały przekazane na potrzeby konkursu przez wydawnictwo Express Publishing. Tegoroczna edycja konkursu została zorganizowana przez Ewę Kijowską, Barbarę Kogut i Natalię Zbarazę. Gratulujemy laureatom konkursu oraz ich opiekunom. MS