1. Igrzyska Młodzieży Szkolnej dziewcząt i chłopców w piłce koszykowej

Igrzyska Młodzieży Szkolnej dziewcząt i chłopców w piłce koszykowej

Wszystkie mecze przeprowadzone zostały w systemie każdy z każdym.

12 lutego br. rozegrały zawody dziewczęta.

Wyniki:

Miejsce I – Szkoła Podstawowa w Gręboszowie

Miejsce II – Szkoła Podstawowa w Oleśnie

Miejsce III – Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

Drugi dzień rywalizacji na boisku należał do chłopców.

Wyniki:

Miejsce I – Szkoła Podstawowa w Oleśnie

Miejsce II – Szkoła Podstawowa w Gręboszowie

Miejsce III – Publiczna Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej

W dniach 12 i 13 lutego 2020 roku na Sali gimnastycznej w Oleśnie odbył się powiatowy etap zawodów w piłce koszykowej, których uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych klas od VI do VIII z terenu powiatu dąbrowskiego. Wszystkie mecze przeprowadzone zostały w systemie każdy z każdym. 12 lutego br. rozegrały zawody dziewczęta. Wyniki: Miejsce I – Szkoła Podstawowa w Gręboszowie Miejsce II – Szkoła Podstawowa w Oleśnie Miejsce III – Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Po ukończonych rozgrywkach dziewcząt nagrody najlepszym drużynom wręczył gospodarz obiektu, a zarazem członek Zarządu Powiatu Dąbrowskiego Jarosław Bartoń. Drugi dzień rywalizacji na boisku należał do chłopców. Wyniki: Miejsce I – Szkoła Podstawowa w Oleśnie Miejsce II – Szkoła Podstawowa w Gręboszowie Miejsce III – Publiczna Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej Wręczenia nagród za poszczególne miejsca dokonał Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek wraz z nauczycielami wychowania fizycznego. Zwycięskie drużyny w obu kategoriach będą reprezentować nasz powiat w rozgrywkach rejonowych. Wszystkie drużyny z miejsc I – III nagrodzone zostały pamiątkowymi pucharami oraz dyplomami, a zwycięskie składy otrzymały dodatkowo medale. Nagrody i dyplomy dla uczestników zawodów zostały zakupione ze środków dotacji Powiatu Dąbrowskiego przekazanej Powiatowemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu w Dąbrowie Tarnowskiej na realizację zadania pn. „Współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży szkół z terenu Powiatu Dąbrowskiego w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego."