Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. II edycja Małopolskiej Nagrody Twórczości

II edycja Małopolskiej Nagrody Twórczości

II edycja Małopolskiej Nagrody Twórczości
O prestiżowe wyróżnienie mogą się ubiegać małopolscy artyści oraz animatorzy kultury. Na laureatów czeka pula 80 tys. zł!

Artyści, twórcy i animatorzy kultury z Małopolski mogą ubiegać się o Małopolską Nagrodę Twórczości. Nagroda jest przyznawana za znaczące osiągnięcia w zakresie twórczości artystycznej oraz upowszechniania kultury, w szczególności za uzyskanie dyplomu laureata na festiwalach, przeglądach, konkursach o zasięgu krajowym lub międzynarodowym oraz realizację wartościowych przedsięwzięć pod względem artystycznym lub kulturalnym, które przyczyniły się do rozwoju i promocji Małopolski.

Ustanawiając „Małopolską Nagrodę Twórczości” samorząd województwa kierował się potrzebą wsparcia małopolskich twórców, a zarazem prowadzonych przez nich działań w obszarze kultury, które promują Małopolskę. Zarząd Województwa Małopolskiego pragnie docenić ambasadorów małopolskiej kultury, którzy reprezentują nasz region szeroko poza granicami Małopolski, jak również i tych, którzy w swojej małej ojczyźnie podejmują wyjątkowe inicjatywy artystyczne, kreujące markę małopolskiej kultury.

Małopolska Nagroda Twórczości to nagroda dla kreatywnych Małopolan, pełnych pomysłów i twórczej energii. Warto podkreślić, że o nagrodę mogą walczyć również animatorzy kultury, dla których wcześniej nie było specjalnego wyróżnienia. Samorząd województwa dostrzegł tę potrzebę i otwiera możliwość ubiegania się o Nagrodę tym, którzy niejednokrotnie inspirują lokalne społeczności do działań artystycznych.

Małopolska Nagroda Twórczości przyznana będzie na podstawie oceny całokształtu działalności lub niekwestionowanych osiągnięć w szczególności za:

- uzyskanie dyplomu laureata na festiwalach, przeglądach, konkursach o zasięgu krajowym lub międzynarodowym,

- realizację wartościowych przedsięwzięć pod względem artystycznym lub kulturalnym.

Kandydatów do Nagrody można zgłaszać do 4 listopada 2022 r. Szczegóły oraz dokumenty do pobrania są dostępne tutaj.

Wyboru laureatów, w maksymalnej liczbie 8 nagrodzonych, dokona Zarząd Województwa Małopolskiego w drodze uchwały, po uzyskaniu rekomendacji Kapituły Nagrody i ustali wysokość nagród dla poszczególnych laureatów. Laureaci podczas uroczystej gali finałowej odbiorą z rąk przedstawicieli Zarządu Województwa Małopolskiego pamiątkową statuetkę oraz dyplom.

Biuro Prasowe UMWM / Departament Kultury i Dziedzictwa Narodowego

O prestiżowe wyróżnienie mogą się ubiegać małopolscy artyści oraz animatorzy kultury. Na laureatów czeka pula 80 tys. zł! Artyści, twórcy i animatorzy kultury z Małopolski mogą ubiegać się o Małopolską Nagrodę Twórczości. Nagroda jest przyznawana za znaczące osiągnięcia w zakresie twórczości artystycznej oraz upowszechniania kultury, w szczególności za uzyskanie dyplomu laureata na festiwalach, przeglądach, konkursach o zasięgu krajowym lub międzynarodowym oraz realizację wartościowych przedsięwzięć pod względem artystycznym lub kulturalnym, które przyczyniły się do rozwoju i promocji Małopolski. Ustanawiając „Małopolską Nagrodę Twórczości” samorząd województwa kierował się potrzebą wsparcia małopolskich twórców, a zarazem prowadzonych przez nich działań w obszarze kultury, które promują Małopolskę. Zarząd Województwa Małopolskiego pragnie docenić ambasadorów małopolskiej kultury, którzy reprezentują nasz region szeroko poza granicami Małopolski, jak również i tych, którzy w swojej małej ojczyźnie podejmują wyjątkowe inicjatywy artystyczne, kreujące markę małopolskiej kultury. Małopolska Nagroda Twórczości to nagroda dla kreatywnych Małopolan, pełnych pomysłów i twórczej energii. Warto podkreślić, że o nagrodę mogą walczyć również animatorzy kultury, dla których wcześniej nie było specjalnego wyróżnienia. Samorząd województwa dostrzegł tę potrzebę i otwiera możliwość ubiegania się o Nagrodę tym, którzy niejednokrotnie inspirują lokalne społeczności do działań artystycznych. Małopolska Nagroda Twórczości przyznana będzie na podstawie oceny całokształtu działalności lub niekwestionowanych osiągnięć w szczególności za: - uzyskanie dyplomu laureata na festiwalach, przeglądach, konkursach o zasięgu krajowym lub międzynarodowym, - realizację wartościowych przedsięwzięć pod względem artystycznym lub kulturalnym. Kandydatów do Nagrody można zgłaszać do 4 listopada 2022 r. Szczegóły oraz dokumenty do pobrania są dostępne tutaj. Wyboru laureatów, w maksymalnej liczbie 8 nagrodzonych, dokona Zarząd Województwa Małopolskiego w drodze uchwały, po uzyskaniu rekomendacji Kapituły Nagrody i ustali wysokość nagród dla poszczególnych laureatów. Laureaci podczas uroczystej gali finałowej odbiorą z rąk przedstawicieli Zarządu Województwa Małopolskiego pamiątkową statuetkę oraz dyplom. Biuro Prasowe UMWM / Departament Kultury i Dziedzictwa Narodowego