1. II Międzynarodowy Obóz Językowy

II Międzynarodowy Obóz Językowy

w podziemnym szpitalu z okresu „Zimnej Wojny".

Powiat dąbrowski będzie organizatorem obozu w roku następnym.

W dniach od 8 do 14 sierpnia br. odbędzie się II Międzynarodowy Letni Obóz Językowy w niemieckiej miejscowości Roding. Uczestnikami obozu będzie młodzieżz Powiatu Dąbrowskiego, Węgier i Niemiec. Organizatorami przedsięwzięcia są Powiat Dąbrowski, Samorząd XVIII. Dzielnicy Budapesztu oraz niemieckie miasto Roding. Głównym celem organizacji kompusu będzie pogłębienie międzynarodowych kontaktów między partnerami, nawiązanie przyjaźni między uczestnikami obozu, poznanie odrębności kulturowych oraz pogłębienie znajomości języka angielskiego. W najbliższych dniach przedstawiciel Powiatu Dąbrowskiego uda się do Roding celem omówienia szczegółów dotyczących przygotowania obozu. Samorząd niemiecki przewiduje dla uczestników obozu liczne atrakcje: wyjazd nad jezioro Blaibach, wizytę w miasteczku Resenburg, a także wykład historyczny nt. politycznych relacji między Polską, Węgrami i Niemcami (1980-2005). W planach organizatorów znalazły się również: wycieczki rowerowe, integracyjne ognisko oraz wizytaw podziemnym szpitalu z okresu „Zimnej Wojny". Przedsięwzięcie ma charakter cykliczny. W roku ubiegłym obóz był organizowany przez samorząd XVIII. Dzielnicy Budapesztu i odbył się w miejscowości Balatonakali na Węgrzech. Młodzież biorąca udział w obozie uczestniczyła w zajęciach dotyczących przeciwdziałania narkomanii. Miała również możliwość udziału w lekcjach tańca folklorystycznego oraz tańców latynoamerykańskich. Uczestnicy obozu odwiedzili także zamek w Keszthely oraz zabytkowy młyn i kościół w miejscowości Tihany. Powiat dąbrowski będzie organizatorem obozu w roku następnym.