Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. II Miejsce w Mistrzostwach Polski FA dla Dąbrowy Tarnowskiej!

II Miejsce w Mistrzostwach Polski FA dla Dąbrowy Tarnowskiej!

II Miejsce w Mistrzostwach Polski FA dla Dąbrowy Tarnowskiej!

Trzy kategorie, dwadzieścia cztery drużyny, osiemdziesiąt cztery mecze, dwieście osiemdziesiąt trzy strzelone gole i trzech nowych mistrzów Polski - to bilans zakończonego w Opolu IX Finału Mistrzostw Polski Football Academy.

W sobotę 11 czerwca 2022 roku młodzi piłkarze z całej Polski przyjechali do Opola, by wziąć udział w uroczystej Ceremonii Otwarcia IX Finału MPFA. 240 spragnionych sukcesu sportowców spotkało się w auli Uniwersytetu Opolskiego, by otworzyć imprezę oraz przede wszystkim wziąć udział w losowaniu meczów przed niedzielnymi rozgrywkami.

W niedzielę już od wczesnych godzin porannych w opolskim Centrum Sportu wyraźnie czuć było atmosferę sportowej rywalizacji. Drużyny ubrane w swoje galowe trykoty, przygotowywały się do rozpoczęcia IX Finału MPFA, z niecierpliwością wyczekując pierwszego gwizdka. Warunki pogodowe tego dnia były naprawdę wymagające, lecz mimo to piłkarze dawali z siebie wszystko i po blisko sześciu godzinach intensywnych gier turniej dobiegł końca. Kibice, którzy przyjechali do Opola z niecierpliwością oczekiwali na ogłoszenie końcowych rezultatów oraz uroczystą ceremonię zakończenia, podczas której zawodnicy biorący udział w turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale, puchary i nagrody rzeczowe, a najlepsi zawodnicy otrzymali także wyróżnienia indywidualne. Wywalczone laury zawodnikom wręczyli znamienici goście m.in. skauci Sportingu Clube de Portugal Joao Furtado i Andre Rosa,

Niezmiennie w całych rozgrywkach o tytuł Mistrza Polski Football Academy kryterium, które decyduje o ostatecznej kolejności są zdobyte bramki, a właściwie różnica między golami zdobytymi, a straconymi.

W finale IX edycji MPFA we wszystkich trzech kategoriach wiekowych padły aż 283 gole. Fakt, że jest aż kilkadziesiąt bramek mniej niż przed rokiem wyraźnie świadczy o wyrównanym i bardzo wysokim poziomie wszystkich drużyn, które wzięły udział w tegorocznym finale. Poniżej ostateczna klasyfikacja.


Klasyfikacja końcowa w kategorii U-10:
1. FA Leszno (+22)
2. FA Opole (+4)
3. FA Biłgoraj (+3)
4. FA Bielsko-Biała (+3)
5. FA Dąbrowa Tarnowska (-4)
6. FA Szczecin (-6)
7. FA Kędzierzyn-Koźle (-9)
8. FA Warszawa (-13)


Klasyfikacja końcowa w kategorii U-11
1. FA Legnica (+30)
2. FA Dąbrowa Tarnowska (+27)
3. FA Leszno (+18)
4. FA Andrychów (0)
5. FA Zamość (-3)
6. FA Warszawa (-5)
7. FA Kędzierzyn-Koźle (-24)
8. FA Janów Lubelski (-43)


X Finał Mistrzostw Polski objęty został honorowym patronatem Prezydenta Miasta Opola Pana Arkadiusza Wiśniewskiego oraz Marszałka Województwa Opolskiego Pana Andrzeja Buły.

Dla Football Academy Dąbrowa Tarnowska to wielki sukces sportowy, uczestnictwo na arenie ogólnopolskiej jest wielkim wyróżnieniem i wydarzeniem, a dla zawodników przeżyciem, które zostanie na zawsze w pamięci.

Gratulujemy sztabowi trenerskiemu i zawodnikom osiągniętych wyników i dziękujemy za tak pozytywne promowanie naszego miasta w Polsce!

Tekst i foto: FA Dąbrowa Tarnowska

Trzy kategorie, dwadzieścia cztery drużyny, osiemdziesiąt cztery mecze, dwieście osiemdziesiąt trzy strzelone gole i trzech nowych mistrzów Polski - to bilans zakończonego w Opolu IX Finału Mistrzostw Polski Football Academy. W sobotę 11 czerwca 2022 roku młodzi piłkarze z całej Polski przyjechali do Opola, by wziąć udział w uroczystej Ceremonii Otwarcia IX Finału MPFA. 240 spragnionych sukcesu sportowców spotkało się w auli Uniwersytetu Opolskiego, by otworzyć imprezę oraz przede wszystkim wziąć udział w losowaniu meczów przed niedzielnymi rozgrywkami. W niedzielę już od wczesnych godzin porannych w opolskim Centrum Sportu wyraźnie czuć było atmosferę sportowej rywalizacji. Drużyny ubrane w swoje galowe trykoty, przygotowywały się do rozpoczęcia IX Finału MPFA, z niecierpliwością wyczekując pierwszego gwizdka. Warunki pogodowe tego dnia były naprawdę wymagające, lecz mimo to piłkarze dawali z siebie wszystko i po blisko sześciu godzinach intensywnych gier turniej dobiegł końca. Kibice, którzy przyjechali do Opola z niecierpliwością oczekiwali na ogłoszenie końcowych rezultatów oraz uroczystą ceremonię zakończenia, podczas której zawodnicy biorący udział w turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale, puchary i nagrody rzeczowe, a najlepsi zawodnicy otrzymali także wyróżnienia indywidualne. Wywalczone laury zawodnikom wręczyli znamienici goście m.in. skauci Sportingu Clube de Portugal Joao Furtado i Andre Rosa,Niezmiennie w całych rozgrywkach o tytuł Mistrza Polski Football Academy kryterium, które decyduje o ostatecznej kolejności są zdobyte bramki, a właściwie różnica między golami zdobytymi, a straconymi. W finale IX edycji MPFA we wszystkich trzech kategoriach wiekowych padły aż 283 gole. Fakt, że jest aż kilkadziesiąt bramek mniej niż przed rokiem wyraźnie świadczy o wyrównanym i bardzo wysokim poziomie wszystkich drużyn, które wzięły udział w tegorocznym finale. Poniżej ostateczna klasyfikacja. Klasyfikacja końcowa w kategorii U-10:1. FA Leszno (+22)2. FA Opole (+4)3. FA Biłgoraj (+3)4. FA Bielsko-Biała (+3)5. FA Dąbrowa Tarnowska (-4)6. FA Szczecin (-6)7. FA Kędzierzyn-Koźle (-9)8. FA Warszawa (-13) Klasyfikacja końcowa w kategorii U-111. FA Legnica (+30)2. FA Dąbrowa Tarnowska (+27)3. FA Leszno (+18)4. FA Andrychów (0)5. FA Zamość (-3)6. FA Warszawa (-5)7. FA Kędzierzyn-Koźle (-24)8. FA Janów Lubelski (-43) X Finał Mistrzostw Polski objęty został honorowym patronatem Prezydenta Miasta Opola Pana Arkadiusza Wiśniewskiego oraz Marszałka Województwa Opolskiego Pana Andrzeja Buły. Dla Football Academy Dąbrowa Tarnowska to wielki sukces sportowy, uczestnictwo na arenie ogólnopolskiej jest wielkim wyróżnieniem i wydarzeniem, a dla zawodników przeżyciem, które zostanie na zawsze w pamięci.Gratulujemy sztabowi trenerskiemu i zawodnikom osiągniętych wyników i dziękujemy za tak pozytywne promowanie naszego miasta w Polsce! Tekst i foto: FA Dąbrowa Tarnowska