Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. II RAJD WISŁY NA POWIŚLU

II RAJD WISŁY NA POWIŚLU

II RAJD WISŁY NA POWIŚLU

27-28 maja Powiat Dąbrowski gościł uczestników II Rajdu Wisła. W niedzielę uczestnicy rajdu wyruszyli z Krakowskiego rynku, by wieczorem około godziny 18 dotrzeć do Dąbrowy Tarnowskiej , gdzie zaplanowany mieli nocleg. W dniu wczorajszym o godzinie 9.00 nastąpił oficjalny start rajdu. Do IV etapu z Dąbrowy Tarnowskiej do Sandomierza uczestników wystartowali Starosta Wiesław Krajewski, który objął patronat nad organizacją Rajdu na terenie Powiśla oraz Poseł Robert Pantera.

Na trasie tego etapu kolarze odwiedzili m.in. Zalipie oraz Szczucin. W Zalipiu uczestnicy mieli okazję obejrzenia malowanych chat, wystawy prac artystycznych oraz mogli podziwiać na żywo pracę malarek. W Domu Malarek uczestników Rajdu ogarnął prawdziwy szał. Każdy chciał mieć piękny, ręcznie wykonany ornament na rowerze czy kasku. Do malarek ustawiła się więc wielka kolejka.

tegorocznej edycji rajdu uczestniczy około 150 kolarzy nie tylko z terenu całego kraju , ale również m.in. z Niemiec, Słowacji i Irlandii. Z informacji otrzymanych od organizatorów chętnych do przejechania trasy z Wisły do Gdańska, gdzie dotrą 8 czerwca, było znacznie więcej.

Rajdem Wisły organizatorzy chcą uczcić 50-lecie Unii Europejskiej (podpisanie Traktatów Rzymskich), a także pozyskać samorządy lokalne na rzecz budowy Wiślanej Trasy Rowerowej, czyli wydzielonej drogi biegnącej wzdłuż brzegu Wisły na dystansie blisko 1500 km, która ma szansę stać się atrakcją turystyczną nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie.

Stosowne porozumienie popierające budowę tej trasy podpisali Poseł na Sejm Robert Pantera oraz Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski.

Wszystkim uczestnikom Rajdu życzymy szerokiej drogi i bezpiecznego dotarcia do celu w Gdańsku.

27-28 maja Powiat Dąbrowski gościł uczestników II Rajdu Wisła. W niedzielę uczestnicy rajdu wyruszyli z Krakowskiego rynku, by wieczorem około godziny 18 dotrzeć do Dąbrowy Tarnowskiej , gdzie zaplanowany mieli nocleg. W dniu wczorajszym o godzinie 9.00 nastąpił oficjalny start rajdu. Do IV etapu z Dąbrowy Tarnowskiej do Sandomierza uczestników wystartowali Starosta Wiesław Krajewski, który objął patronat nad organizacją Rajdu na terenie Powiśla oraz Poseł Robert Pantera. Na trasie tego etapu kolarze odwiedzili m.in. Zalipie oraz Szczucin. W Zalipiu uczestnicy mieli okazję obejrzenia malowanych chat, wystawy prac artystycznych oraz mogli podziwiać na żywo pracę malarek. W Domu Malarek uczestników Rajdu ogarnął prawdziwy szał. Każdy chciał mieć piękny, ręcznie wykonany ornament na rowerze czy kasku. Do malarek ustawiła się więc wielka kolejka. tegorocznej edycji rajdu uczestniczy około 150 kolarzy nie tylko z terenu całego kraju , ale również m.in. z Niemiec, Słowacji i Irlandii. Z informacji otrzymanych od organizatorów chętnych do przejechania trasy z Wisły do Gdańska, gdzie dotrą 8 czerwca, było znacznie więcej. Rajdem Wisły organizatorzy chcą uczcić 50-lecie Unii Europejskiej (podpisanie Traktatów Rzymskich), a także pozyskać samorządy lokalne na rzecz budowy Wiślanej Trasy Rowerowej, czyli wydzielonej drogi biegnącej wzdłuż brzegu Wisły na dystansie blisko 1500 km, która ma szansę stać się atrakcją turystyczną nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Stosowne porozumienie popierające budowę tej trasy podpisali Poseł na Sejm Robert Pantera oraz Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski. Wszystkim uczestnikom Rajdu życzymy szerokiej drogi i bezpiecznego dotarcia do celu w Gdańsku.