Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. II Rajd Wisły – Rowerem po Europie

II Rajd Wisły – Rowerem po Europie

II Rajd Wisły – Rowerem po Europie

Na przełomie maja i czerwca 2007 roku odbędzie się II Rajd Wisły - Rowerem po Europie. 27 maja br. uczestnicy Rajdu przyjadą do Powiatu Dąbrowskiego, gdzie będą nocować. Następnego dnia z honorowym startem wyruszą z Zalipia. Patronat nad organizacją Rajdu Wisły na terenie Powiatu Dąbrowskiego objął Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski.

W Rajdzie Wisły weźmie udział ok. 150 osób, a wśród nich pomysłodawczyni rajdu - Grażyna Staniszewska, posłanka do Parlamentu Europejskiego oraz grupy młodzieży z 5 państw Unii Europejskiej. Uczestnicy wyjadą 25 maja z miasta Wisła, aby wzdłuż królowej polskich rzek dotrzeć do Gdańska 8 czerwca 2007r. Impreza odbywa się pod patronatem Parlamentu Europejskiego. Rajdem Wisły organizatorzy chcą uczcić 50-lecie Unii Europejskiej (podpisanie Traktatów Rzymskich), a także pozyskać samorządy lokalne na rzecz budowy Wiślanej Trasy Rowerowej, czyli wydzielonej drogi biegnącej wzdłuż brzegu Wisły na dystansie blisko 1500 km, która ma szansę stać się atrakcją turystyczną nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie.

Oficjalna strona Rajdu Wisły

Na przełomie maja i czerwca 2007 roku odbędzie się II Rajd Wisły - Rowerem po Europie. 27 maja br. uczestnicy Rajdu przyjadą do Powiatu Dąbrowskiego, gdzie będą nocować. Następnego dnia z honorowym startem wyruszą z Zalipia. Patronat nad organizacją Rajdu Wisły na terenie Powiatu Dąbrowskiego objął Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski. W Rajdzie Wisły weźmie udział ok. 150 osób, a wśród nich pomysłodawczyni rajdu - Grażyna Staniszewska, posłanka do Parlamentu Europejskiego oraz grupy młodzieży z 5 państw Unii Europejskiej. Uczestnicy wyjadą 25 maja z miasta Wisła, aby wzdłuż królowej polskich rzek dotrzeć do Gdańska 8 czerwca 2007r. Impreza odbywa się pod patronatem Parlamentu Europejskiego. Rajdem Wisły organizatorzy chcą uczcić 50-lecie Unii Europejskiej (podpisanie Traktatów Rzymskich), a także pozyskać samorządy lokalne na rzecz budowy Wiślanej Trasy Rowerowej, czyli wydzielonej drogi biegnącej wzdłuż brzegu Wisły na dystansie blisko 1500 km, która ma szansę stać się atrakcją turystyczną nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Oficjalna strona Rajdu Wisły