Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. III Europejskie Forum Kultury

III Europejskie Forum Kultury

III Europejskie Forum Kultury

W połowie października region tarnowski będzie gościł uczestników trzeciego już III Europejskiego Forum Kultury "POLSKA – EUROPA '2004". Impreza , której tematem jest w tym roku „Kultura w Europie Regionów" odbędzie się w Tarnowie, Ciężkowicach i Dębicy w dniach 14-16 X. Organizatorem Forum jest Tarnowska Fundacja Kultury.

Celem III EUROPEJSKIEGO FORUM KULTURY jest - jak piszą organizatorzy w swoim zaproszeniu - wypracowanie w gronie przedstawicieli instytucji kultury i organizacji pozarządowych z Polski i krajów Unii Europejskiej programu współpracy instytucji kultury i organizacji pozarządowych w zakresie integracji europejskiej, niekomercyjnej wymiany kulturalnej i przedsięwzięć kulturalnych o europejskim wymiarze, umocnienie roli kultury procesie integracji europejskiej, promocja kultury polskiej. Pokazane zostaną także możliwości finansowania wspólnych przedsięwzięć z funduszy strukturalnych i programów Unii Europejskiej.
Do udziału w FORUM zaproszono przedstawicieli instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych z Polski oraz krajów Unii Europejskiej.

Idea organizacji tego przedsięwzięcia zrodziła się w trakcie dyskusji, w ramach POLSKIEGO FORUM KULTURY SAMORZĄDOWEJ, prowadzonego od ponad trzech lat pod patronatem najwyższych władz Rzeczypospolitej Polskiej przez Tarnowską Fundację Kultury – organizację pozarządową działającą od 1990 roku.

- Żywa dyskusja i dorobek merytoryczny wypracowany w trakcie I i II Europejskiego Forum Kultury Polska-Europa pokazał, iż konieczna jest taka niesformalizowana, pozarządowa dyskusja ludzi kultury, o przyszłości Europy i miejscu kultury – zarówno w jej rozwoju, jak i umacnianiu tożsamości narodowej poszczególnych krajów - mówi prezes TFK Lucyna KRUPA.
- Jesteśmy przekonani, że również w trakcie tegorocznego Forum, uda się taki klimat dyskusji i wymiany poglądów stworzyć, a wypracowane dokumenty merytoryczne służyć będą umacnianiu roli kultury w całym procesie integracji europejskiej.

W ramach promocji kultury polskiej odbędą się m.in. dwa koncerty muzyczne z udziałem wybitnych artystów polskich: koncert muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Kościele Ducha Świętego w Dębicy oraz koncert Teresy Kaban-Błażej i Henryka Błażej w Kąśnej Dolnej.
- Organizacja już trzeciej edycji jest wyrazem dążenia, by EUROPEJSKIE FORUM KULTURY stało się imprezą cykliczną i weszło na stałe do kalendarza imprez Unii Europejskiej - dodaje Przewodniczący Rady Fundatorów TFK a zarazem przewodniczący Komitetu Organizacyjnego FORUM - Stanisław LIS.

Szczegółowy program imprezy znajdziecie na stronie internetowej TFK.

Źródło: inTARnet.pl

W połowie października region tarnowski będzie gościł uczestników trzeciego już III Europejskiego Forum Kultury "POLSKA – EUROPA '2004". Impreza , której tematem jest w tym roku „Kultura w Europie Regionów" odbędzie się w Tarnowie, Ciężkowicach i Dębicy w dniach 14-16 X. Organizatorem Forum jest Tarnowska Fundacja Kultury. Celem III EUROPEJSKIEGO FORUM KULTURY jest - jak piszą organizatorzy w swoim zaproszeniu - wypracowanie w gronie przedstawicieli instytucji kultury i organizacji pozarządowych z Polski i krajów Unii Europejskiej programu współpracy instytucji kultury i organizacji pozarządowych w zakresie integracji europejskiej, niekomercyjnej wymiany kulturalnej i przedsięwzięć kulturalnych o europejskim wymiarze, umocnienie roli kultury procesie integracji europejskiej, promocja kultury polskiej. Pokazane zostaną także możliwości finansowania wspólnych przedsięwzięć z funduszy strukturalnych i programów Unii Europejskiej.Do udziału w FORUM zaproszono przedstawicieli instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych z Polski oraz krajów Unii Europejskiej. Idea organizacji tego przedsięwzięcia zrodziła się w trakcie dyskusji, w ramach POLSKIEGO FORUM KULTURY SAMORZĄDOWEJ, prowadzonego od ponad trzech lat pod patronatem najwyższych władz Rzeczypospolitej Polskiej przez Tarnowską Fundację Kultury – organizację pozarządową działającą od 1990 roku. - Żywa dyskusja i dorobek merytoryczny wypracowany w trakcie I i II Europejskiego Forum Kultury Polska-Europa pokazał, iż konieczna jest taka niesformalizowana, pozarządowa dyskusja ludzi kultury, o przyszłości Europy i miejscu kultury – zarówno w jej rozwoju, jak i umacnianiu tożsamości narodowej poszczególnych krajów - mówi prezes TFK Lucyna KRUPA.- Jesteśmy przekonani, że również w trakcie tegorocznego Forum, uda się taki klimat dyskusji i wymiany poglądów stworzyć, a wypracowane dokumenty merytoryczne służyć będą umacnianiu roli kultury w całym procesie integracji europejskiej. W ramach promocji kultury polskiej odbędą się m.in. dwa koncerty muzyczne z udziałem wybitnych artystów polskich: koncert muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Kościele Ducha Świętego w Dębicy oraz koncert Teresy Kaban-Błażej i Henryka Błażej w Kąśnej Dolnej.- Organizacja już trzeciej edycji jest wyrazem dążenia, by EUROPEJSKIE FORUM KULTURY stało się imprezą cykliczną i weszło na stałe do kalendarza imprez Unii Europejskiej - dodaje Przewodniczący Rady Fundatorów TFK a zarazem przewodniczący Komitetu Organizacyjnego FORUM - Stanisław LIS. Szczegółowy program imprezy znajdziecie na stronie internetowej TFK. Źródło: inTARnet.pl