Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Zaproszenie na Nocne Zwiedzanie Muzeum Drogownictwa

Zaproszenie na Nocne Zwiedzanie Muzeum Drogownictwa

Zaproszenie na Nocne Zwiedzanie Muzeum Drogownictwa

Muzeum Drogownictwa w Szczucinie serdecznie zaprasza na III Nocne Zwiedzanie Obiektu. To szczególny czas dla Muzeum, ponieważ w tym roku obchodzi 200-lecie powołania Generalnej Dyrekcji Dróg i Mostów, pierwszego na ziemiach polskich organu centralnej administracji drogowej, którego spadkobiercą i kontynuatorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

W tegorocznym wydarzeniu zostanie przybliżona praca i tradycje drogowe oraz historia administracji drogowej. Spotkanie kierowane jest do wszystkich począwszy od najmłodszych do najstarszego pokolenia. Organizatorzy przygotowali grę terenową z nagrodami, której wyzwania dostarczą wiedzy, odkryć i zabawy dla rodzin a także dla uczestników indywidualnych.

Zaplanowano również spotkanie z historią motoryzacji, której wymagania w dużej mierze napędzają postęp w drogownictwie. W sobotę 29 czerwca gośćmi Muzeum będą motocykliści z Klubu Motocyklowego Knight Riders LEMC Chapter Tarnów i Grupy Motocyklowej Powiśle zaś w niedzielę 30 czerwca będzie można ponownie zobaczyć członków Automobilklubu z Tarnowa ze swoimi zabytkowymi pojazdami.

Nie zabraknie uroków życia służby drogowej z zapachem chleba, ciasta i domowego kompotu, starych filmów w kinie plenerowym o zmierzchu, buchającej pary oraz nowych odsłon naszej ekspozycji przygotowanej specjalnie na to wydarzenia. Zapraszamy!

gd

Muzeum Drogownictwa w Szczucinie serdecznie zaprasza na III Nocne Zwiedzanie Obiektu. To szczególny czas dla Muzeum, ponieważ w tym roku obchodzi 200-lecie powołania Generalnej Dyrekcji Dróg i Mostów, pierwszego na ziemiach polskich organu centralnej administracji drogowej, którego spadkobiercą i kontynuatorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. W tegorocznym wydarzeniu zostanie przybliżona praca i tradycje drogowe oraz historia administracji drogowej. Spotkanie kierowane jest do wszystkich począwszy od najmłodszych do najstarszego pokolenia. Organizatorzy przygotowali grę terenową z nagrodami, której wyzwania dostarczą wiedzy, odkryć i zabawy dla rodzin a także dla uczestników indywidualnych. Zaplanowano również spotkanie z historią motoryzacji, której wymagania w dużej mierze napędzają postęp w drogownictwie. W sobotę 29 czerwca gośćmi Muzeum będą motocykliści z Klubu Motocyklowego Knight Riders LEMC Chapter Tarnów i Grupy Motocyklowej Powiśle zaś w niedzielę 30 czerwca będzie można ponownie zobaczyć członków Automobilklubu z Tarnowa ze swoimi zabytkowymi pojazdami. Nie zabraknie uroków życia służby drogowej z zapachem chleba, ciasta i domowego kompotu, starych filmów w kinie plenerowym o zmierzchu, buchającej pary oraz nowych odsłon naszej ekspozycji przygotowanej specjalnie na to wydarzenia. Zapraszamy! gd