1. III Powiatowe zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

• Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej
  • Zarządem Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Dąbrowie Tarnowskiej
  • Gminą Radgoszcz.

KLASYFIKACJA GENERALNA ZAWODÓW W GRUPIE DZIEWCZĄT:
I miejsce – MDP z OSP Radgoszcz
II miejsce – MDP z OSP Smęgorzów gm. Dąbrowa Tarnowska
III miejsce – MDP z OSP Olesno
IV miejsce – MDP z OSP Kanna gm. Bolesław
V miejsce – MDP z OSP Borusowa gm. Gręboszów
VI miejsce – MDP z OSP Szczucin

KLASYFIKACJA GENERALNA ZAWODÓW W GRUPIE CHŁOPCÓW:
I miejsce – MDP z OSP Radgoszcz
II miejsce – MDP z OSP Szczucin
III miejsce – MDP z OSP Kanna gm. Bolesław
IV miejsce – MDP z OSP Olesno
V miejsce – MDP męsko - żeńska z OSP Olesno
VI miejsce – MDP męsko – żeńska z OSP Radgoszcz

Organizacja zawodów była możliwa dzięki finansowemu wsparciu udzielonemu przez:

• Zarząd Powiatu Dąbrowskiego (który udzielił OSP w Radgoszczy dotację na w wysokości 4000 zł z przeznaczeniem na zakup nagród dla uczestników zawodów)
  • Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie
  • Bank Spółdzielczy w Dąbrowie Tarnowskiej
  • Gminę Radgoszcz
  • Firmę Transportową – Jarosław Burzec
  • Firmę Remontową GM – Grzegorz Moździerz.

W dniu 21 czerwca 2015 r. na stadionie sportowym w Radgoszczy odbyły się III Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu dąbrowskiego. Wystartowało w nich 12 drużyn (6 w kategorii chłopców i 6 w kategorii dziewcząt) z gmin: Bolesław, Dąbrowa Tarnowska, Gręboszów, Olesno, Szczucin i Radgoszcz. Zawody rozegrano wg Regulaminu CTIF, składały się one z dwóch części: rozwinięcia bojowego i sztafety pożarniczej z przeszkodami. Komisję sędziowską powołał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej bryg. Robert Kłósek, a rolę sędziego głównego zawodów powierzono mł. bryg. Mariuszowi Klimaj. Zawody zostały zorganizowane przez Ochotniczą Straż Pożarną w Radgoszczy przy współpracy z: Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej Zarządem Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Dąbrowie Tarnowskiej Gminą Radgoszcz. Pomimo niesprzyjającej pogody, wszyscy uczestnicy stawili się punktualnie na stadionie i przystąpili do niełatwej rywalizacji. Po kilku godzinach zmagań wyniki klasyfikacji ukształtowały się następująco: KLASYFIKACJA GENERALNA ZAWODÓW W GRUPIE DZIEWCZĄT:I miejsce – MDP z OSP RadgoszczII miejsce – MDP z OSP Smęgorzów gm. Dąbrowa TarnowskaIII miejsce – MDP z OSP OlesnoIV miejsce – MDP z OSP Kanna gm. BolesławV miejsce – MDP z OSP Borusowa gm. GręboszówVI miejsce – MDP z OSP Szczucin KLASYFIKACJA GENERALNA ZAWODÓW W GRUPIE CHŁOPCÓW:I miejsce – MDP z OSP RadgoszczII miejsce – MDP z OSP SzczucinIII miejsce – MDP z OSP Kanna gm. BolesławIV miejsce – MDP z OSP OlesnoV miejsce – MDP męsko - żeńska z OSP OlesnoVI miejsce – MDP męsko – żeńska z OSP Radgoszcz Po raz trzeci mistrzami powiatu MDP okazały się dziewczęta i chłopcy z MDP działającej przy OSP w Radgoszczy i to oni będą reprezentować powiat dąbrowski na Wojewódzkich Zawodach Sportowo – Pożarniczych MDP w przyszłym roku. Podczas ceremonii zamknięcia zawodów wręczono okolicznościowe statuetki i dyplomy za poszczególne miejsca oraz nagrody indywidualne dla zwycięzców i wszystkich uczestników zawodów. W imieniu Zarządu Powiatu Dąbrowskiego nagrody wręczali Tadeusz Kwiatkowski Starosta Dąbrowski oraz Marek Kopia Wicestarosta Dąbrowski. Organizacja zawodów była możliwa dzięki finansowemu wsparciu udzielonemu przez: Zarząd Powiatu Dąbrowskiego (który udzielił OSP w Radgoszczy dotację na w wysokości 4000 zł z przeznaczeniem na zakup nagród dla uczestników zawodów) Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie Bank Spółdzielczy w Dąbrowie Tarnowskiej Gminę Radgoszcz Firmę Transportową – Jarosław Burzec Firmę Remontową GM – Grzegorz Moździerz. Organizatorzy mają nadzieję, że zawody pozwoliły młodzieży spędzić ciekawie czas na sportowej rywalizacji i zachęcą uczestników do aktywnego działania w „dorosłej" straży pożarnej.